Steve Jobs
axxion
Üye
pixar diye önceden büyük puntolarla yazmıştık. bu arkadaşın yaptığı yada yapmadığı hakkında tonlarca konuşabilecek hayazgezer arkadaşımıza da merhumu rahat bırakmasını tavsiye ediyoruz. Zamanında konuşsaydınız, illa öldü başlık açıldı diye ay şöle kötü ay bunu yaptı demeye gerek görmüyorum. Başlık bulduk "çok biliyoruz tartışırım her türlü ama" durumlarınızı başka ve ölüm içermeyen başlıklarda devam etmenizi öneriyorum.
acdervisacdervis
Mod
Şu ölünün arkasından konuşulmaz olayını hiç anlamamışımdır.

Pixar <3 bu arada. Pixar yani. Sırf introsuna kurban.
thelegendman11thelegendman11
Üye

Şu ölünün arkasından konuşulmaz olayını hiç anlamamışımdır.

Mantığı çok basit.Dedikodu yapılması doğru değille aynı şey aslında.Ölü insan kendisi hakkında söylenen kötü sözlere karşılık veremeyeceği için ölünün arkasından konuşulmaz denmiş.

Ama tabi ünlüler için pek geçerli değil bu.Steve Jobs yaşasa bile sana karşılık ver(e)meyecekti muhtemelen.
hayalgezerhayalgezer
Üye

pixar diye önceden büyük puntolarla yazmıştık. bu arkadaşın yaptığı yada yapmadığı hakkında tonlarca konuşabilecek hayazgezer arkadaşımıza da merhumu rahat bırakmasını tavsiye ediyoruz. Zamanında konuşsaydınız, illa öldü başlık açıldı diye ay şöle kötü ay bunu yaptı demeye gerek görmüyorum. Başlık bulduk "çok biliyoruz tartışırım her türlü ama" durumlarınızı başka ve ölüm içermeyen başlıklarda devam etmenizi öneriyorum.

Steve Jobs,bir tüketici olarak umurumda olsa da; hakkında kötü şeyler yazmanın pek önemi olmayan biri benim için.

Forumda bilgi paylaşılır ve düşünceler çarpıştırılır. Steve Jobs başlığında da kendisi hakkında bilgi veriyor ve yorum yapıyoruz.

Sizin neye gerek görüp görmediğiniz sizi ilgilendirir;geri kalan benim tasarrufumdadır.

.. Başlık bulduk "çok biliyoruz tartışırım her türlü ama" durumlarınızı başka ve ölüm içermeyen başlıklarda devam etmenizi öneriyorum.

Kendi önyargı ve zanlarınızı belirtmekte özgürsünüz; gerçek olduğu sanısına kapılmadığınız sürece.
Düşünce belirtmenize saygı duysam da forum polisliğinizi kabul etmiyorum.

[hr]
"Ölünün arkasından konuşulmaz." lafı ile insanların icraatları hakkında konuşulmamasının kastedildiğini sanmıyorum.
sultan ısultan ı
Üye
STEVE JOBS BİOGRAFİSİ

Steve JOBS un
Walter Isaacson tarafından kaleme alınan biyografisi
Türkiye’de 24 Ekim haftası tüm büyük kitapevleri ve internette satışa sunulacak.

Eser bizzat Steve JOBS tarafından denetlenmiştir
Hatta kapagı kendisi belirlemiştir

Yayın evi : Domingo

----------
*
Eserin Türkiyede ABD ile aynı tarihte piyasaya cıkmasında emegi gecenlere teşekkürler.
sultan ısultan ı
Üye
Steve Wozniak shocking truth about Steve Jobs death

www.youtube.com/watch?v=qL1OsHZ-hXc
Aranel
Üye
Böyük adamdı rahmetli.

Uzun uzadıya yazardım ya, ciddiye alamadım o kadar, onun yerine Stallman'ın konuşmasının kırpılıp amacı dışına çekilmemiş halini kopyaladım sizler için:

"Steve Jobs, the pioneer of the computer as a jail made cool, designed to sever fools from their freedom, has died.

As Chicago Mayor Harold Washington said of the corrupt former Mayor Daley, "I'm not glad he's dead, but I'm glad he's gone." Nobody deserves to have to die - not Jobs, not Mr. Bill, not even people guilty of bigger evils than theirs. But we all deserve the end of Jobs' malign influence on people's computing.

Unfortunately, that influence continues despite his absence. We can only hope his successors, as they attempt to carry on his legacy, will be less effective."

image
sultan ısultan ı
Üye
" Steve Jobs Day "

California Gov. Jerry Brown
announced Friday
that Sunday, Oct. 16
will be "Steve Jobs Day" statewide,
and will coincide with a private memorial planned for the Apple co-founder at Stanford University.
PrinnyPrinny
Üye
Ölümü de amma uzatıldı yahu bu adamın. Tabii bir insanın ölmesi kötü, Allah rahmet eylesin ancak niye bu kadar seviliyor ki şu adam? Zaten olan bir ürünün daha incesini yapıp fahiş fiyatlardan satmak dışında insanlığa tek bir yararı olmadı ki herifin?

Tek bir insanın ölümünün (Sanatçılar ve çok büyük, yüzyıla damgasını vurmuş devlet adamları hariç) şu kadar uzatılmasına anlam veremiyorum. Koca şiddetinden ölen kadınların ölümü kadar bile değeri yok gözümde, herif ölümünde bile rahattı.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Hakkında kitapta çıktı hemen! Ölmeden önce çıkarsaydınız ya... Tek kuruş vermem!
discussioncontroller