Neden mod yapımına önem vcerilmiyor?
mk15
Üye
Ülkemizde birlik ve beraberlik içinde bir oyun inşa etmek zor ama en azından mod yapımına öenm verilebilir.Ama biz halen hangi oyun motoru daha iyi diye kıvranmaktayız.Biz sadece bir motor üzerinde uzmanlaşmayı denesek?Sizce neden ülkemizde mod yapımına önem verilmemektedir.
kurtkapankurtkapan
Üye
GTA:Vice City Kurtlar Vadisi modu yapımcılarını çok üzüyorsun şimdik =/
acdervisacdervis
Mod
Kısa vadede kârsız iş de ondan. Olay öyle "biz salak toplumuz" da değil.

Oyun yapımına gerçekten ilgili, yeterli bilgiye sahip, bunu yaparken yaşayabilecek imkânı olanlar arttıkça mod yapımı da artacaktır. Önce emekleyelim, sonra koşarız.
mk15
Üye

Kısa vadede kârsız iş de ondan. Olay öyle "biz salak toplumuz" da değil.

Oyun yapımına gerçekten ilgili, yeterli bilgiye sahip, bunu yaparken yaşayabilecek imkânı olanlar arttıkça mod yapımı da artacaktır. Önce emekleyelim, sonra koşarız.nerde emeklicez peki mod yaparak emeklicez tabikide kimsede anasından oyun yapımcısı olarak doğmuyor.
acdervisacdervis
Mod
Zamanla artacak diyorum işte. Birkaç tane Türk yapımı mod var.
GARYOSAVANGARYOSAVAN
Üye
Alın size kazanç. http://makearmanotwar.com
SYSCLEANER
Mod
Mod dendi bir GARYO vardı bf de mod yaparı diyecektim ki kendisi hemen gelmiş zaten... İyi insan işte..
EmAr
Üye
Vaay, ArmA olayı süpermiş yav!

Team Fortress 2 ve DotA 2 için yapılan eşyaları da unutmamak lazım. Türkçe ders isteyen olursa söylesin onu da yaparım zaman olduğunda.

Beğenenler: RedBeard

İ. Evrenİ. Evren
Üye
mk15 dedi:

Ülkemizde birlik ve beraberlik içinde bir oyun inşa etmek zor ama en azından mod yapımına öenm verilebilir.Ama biz halen hangi oyun motoru daha iyi diye kıvranmaktayız.Biz sadece bir motor üzerinde uzmanlaşmayı denesek?Sizce neden ülkemizde mod yapımına önem verilmemektedir.Valla ne kadarlık önem bekliyorsun bilmem de GTA'lara yapılan tonla mod var mesela. Bunun dışında Skyrim, New Vegas, Amnesia gibi oyunlara mod yapanlar mevcut. Geçmişte de ülkemizde güzel modlar yapmış insanlar var. Yok değil. Mod yapımına önem verilebilmesi için çıkan oyunun modlanmaya uygun olması gerekir öncelikle. Bu tür oyunlar çıktıkça gerekilen önem daha fazla verilecektir.
downoflight
Üye
ülkemizdeki insanlar hadi yapalım ya da boşver kafasında insanlar. nedense ikiye ayrılıyor gibi. bişeyler bilip de kim uğraşacak boşver diyenler ve daha ilk projesi olup daha 3 ay önce öğrenmeye başlamışken mmorpg yapıcam diye yola koyulanlar yüzünden ne yazık ki oyun sektörü gelişime kapalı bir duruş sergiliyor. :/
discussioncontroller