PS3 - IP adresi alamıyor. Lütfen yardım edin...
G-MANG-MAN
Üye
Arkadaşlar,

2009 yılından beri çatır çatır sorunsuz internete bağlanan PS3'üm, son 3 gündür internete ya giremiyor. Ya da girdikten kısa bir süre sonra bağlantısı kesilip giremez hale geliyor. Aynı sorunu yaşamış olan varsa lütfen yardım etsin. Aşağıdaki denemeleri yaptım. Hala durum aynı

1- Modemi kapatıp 30 sn bekledim geri açtım.
2- Modeme reset attım. Kapattım bekledim açtım.
3- PS3'ü kapattım açtım yukarıdaki kombinasyonla denedim olmadı
4- PS3'ü restore default settings ile ayarlarını 0lardım ve yukarıdaki kombinasyonlarla denedim olmadı.

Sorun şu: Alete Internet connection test yapmayı deniyorum. Daha birinci aşamada IP adresini alamıyor.
Internet connections a giriyorum. Manuel olarak bağlantı kurmak için scan ettiriyorum router'ları. Access point was not detected diyor. Yani alet router'ı göremiyor. Bu yüzden IP de alamıyor.

- 2 yıldır router aynı yerde ve sorunsuz bağlantı kuruyordu. Yani PS3'ü yaklaştırmakla alakası yok konunun.
- Evdeki bütün wireless aygıtlar hala sorunsuz. Yani routerda da sorun yok.

BU ALETLERİN WIRELESS kartları falan mı var ? Bozulmuş olabilir mi ?
Nadiren bağlantı kurabiliyor ama 5-10 dakika içinde birdaha bağlanmamak üzere kopuyor...

Lütfen Allah aşkına yardım edin yoksa yakacağım SONY'i....
darkprensdarkprens
Üye
Ip adresini manual olarak girmeyi denedin mi?
G-MANG-MAN
Üye
Hocam,

Bana yardım edebilir misin ? IP adresi manuel olarak nasıl gireceğim ? Bildiğim kadarıyla her aletin kendine özgü bir IP adresi alabiliyor olması gerekiyor. Aletin IP adresinin girileceği ekrana manuel olarak ulaştığımda 0.0.0.0 şeklinde görülüyor. Herhangi bir IP adresi mi bulmam gerekiyor ?

Nasıl yapacağım ?
darkprensdarkprens
Üye
Normalde control panel'dan bir yerden belli oluyor da..

http://whatismyipaddress.com/ Hemen cikiyor sagda bunu yazicaksin
G-MANG-MAN
Üye
hocam, ps3 internete girmiyor :)
darkprensdarkprens
Üye
:D , pcden giriceksin bunu sagda ip adresin yaziyor iste :D o ip adresini ps3e yazicaksin internete girmeden yazabiliyorsun :D
SYSCLEANER
Mod
Pardonda internetten gördüğünü IP adresi ile PS3 ün içinde gördüğünüz IP adresi aynı şey değil onu oraya yazman bir şey dğeiştirmeyecek.

Evde yada yakınlarda wireless frenkansını karıştıran başak bir alet olabilir modemin içinde channel değerini değiştirip bir dene.
G-MANG-MAN
Üye
hmm. hocam bak bu bir ihtimal olabilir işte.

bu arada biraz daha kurcaladım konuyu. şunu farkettim. alet soğuduğunda yeniden açınca, internet bağlantısını kısa bir süreliğine kuruyor. 5 dakika sonra yine kopuyor ve giremiyor birdaha.

bu bende ciddi şekilde hardware ile ilgili bir durum olduğu şüphesi yarattı. wireless card gitmiş olabilir korkarım :( yarın bana teknosa yolları göründü...

ps: darkprens, yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim. lakin IP adres her cihaz için farklı farklı olmalı. konuda çok bilgi sahibi değilim ama en azından bunu biliyorum. yine de iyi niyetin için teşekkür ederim :D :D :D
darkprensdarkprens
Üye
Vallahi ayni sorun bende oldugunda pc'nin ip adresini yazdigim zaman girmisti :D
G-MANG-MAN
Üye
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Servis ile görüştüm. Tipik olarak wireless network adapter ( kart) arızası teşhisi koyuldu. Yarın TEK**SA ya götürüp vereceğim. Öğrendiğime göre, garanti süresi dahilinde ise, aleti, refurbished ( daha önce 2. el olarak ele gelmiş ürünler havuzundan derlenerek sıfırlanmış ve yeni bir kasa ile ambalajlanmış ) şekilde yenisi ile değiştiriyorlar. Teslim süresi ortalama 3-4 hafta.

Başınıza bunun gibi birşey gelirse boşuna debelenmeyin. PS3'Ün tipik arızalarından birisiymiş bu...
SwooshSwoosh
Üye
aslında vermeden önce http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/610541 bunu denemekte faide olabilir.
çözemediği network sorunu yok bu olayın.
discussioncontroller