PS3 - IP adresi alamıyor. Lütfen yardım edin...
G-MANG-MAN
Üye
hmmm. biraz karmaşık gibi görünüyor ama denemeye değer. Bu arada aleti TEKNOSA denen pislik yuvasına götürdüm. Adamlar resmen beni dolandırmış arkadaş. 2009 Aralığında Ankara Turan Güneş caddesindeki şubesinden ( geçen sene kapattılar o şubeyi) almıştım aleti. Alırken herifler evrakları teslim ettiler. Dikkat ettim, garanti belgesi yoktu. Israrla sormama rağmen " faturanız garanti için yeterlidir efeem" cevabını aldım. İsmine güvenip itimat ettim gittim. İlk defa arıza yaşıyorum. TEKNOSA PAnora şubesine götürdüm aleti. Demesinler mi " efeem garanti belgesi olmadan alamıyoruz, fatura yetmez"

Jestler, mimikler, gerilimler, karşılıklı suçlamalardan sonra anladım ki, "KOSKOCA" TEKNOSA bile dolandırıcılık yapabiliyor. Adamlar muhtemelen demo cihazını ambalajlayıp gömmüşler bana. Aldığımda, kontrolörden anlamıştım zaten kullanılmış olduğunu ama FAT kasa sevdasından sesimi çıkartamamıştım ( o ara FAT kasa üretimden kalktığı için bulunmuyordu)

Her neyse. Arkadaşlar, TEKNOSA da olsa, ismine itimad edip güvenmeyin. Malum ülkemizde bu işler gavuristandaki gibi olmuyor. Kurumsallık vs gibi bir kavramdan bir haber çoğunlukla cahil cahil insanlar çalışıyor bu koca koca markaların içinde.

Sonunda yapacakları tek şey, fatura tarihi ile Eurasia'dan yeni garanti belgesi isteyecek ve işlemi devam ettirecekler. Ama bunu bile akıl etmekten aciz şube müdürleri var. Her haltı hesaplayıp çözümü sizin bulmanız gerekiyor.

Pazartesi günü, Sanayi ve Ticaret Bakanlığına TEKNOSA'yı şikayet edeceğim. Dolandırıldım.... Tüketici mahkemesine dava açmak ise işin en keyifli yanı olacak. Belki böylelikle, kurumsallığın sorumluluklarını öğrenirler de, işe kimi aldıklarını, markaları kime teslim ettiklerini öğrenir SABANCI ailesi.

Spot almak ile TEKNOSA dan ürün almak arasında pek fark yok anlayacağınız. Uzak durun. Uzak tutun.
SwooshSwoosh
Üye
al işte bir teknosa vakası daha. bana da kullanılmış cep telefonu satmışlardı, geri götürüp "kullanılmış bu?" dediğimde "siz kullanmışınız" demişlerdi. neyse ki içinde çalışanların kendilerini çektikleri fotoğraflar vardı da pek fazla laf edemeden aldılar geri.
ama genelde insanlar -ben dahil- sessiz kalıyor olaylara, şikayet edip dava açacak olman çok iyi. birkaç kişi daha yapıyor olsa belki adam gibi hizmet vermeye başlayabilirler.
G-MANG-MAN
Üye
valla ben bugün aldım aleti, buldum yetkili servisi ( Ankara'da Bilgili Elektronik) garanti belgesine luzum kalmadı. Faturamı ibraz ettim, bir de seri numarası ile kontrol ettiler anında değişime gitti. 1 hafta 10 gün içinde gelecek yenisi ( Refurbished tabiki)

Teknosa ile işimiz yeni başlıyor ama. Bu yaptıklarının cezasını ödeteceğim onlara. Her PS3 oyuncusunu lolipop sanıyor bu dangalaklar :)))
G-MANG-MAN
Üye
Beyler, Ankara Sony yetkili servisi Bilgili Elektronik, bozuk ps3'ü aldı, yenisini 5 günde teslim etti.
Arıza yaşarsanız, garantiniz olsun olmasın, aldığınız yere değil, bu adamlara götürün. 10 numaralar....
G-MANG-MAN
Üye
Yeni alet geldi. sorun çözülmüştü. 1-2 aydır kullanıyorum. dün yine aynı sorun başgösterdi. artık gerilmeye başlıyorum. sorun muhtemelen ps3'ten değil. modemi de değiştirmiştim. demek ki , wireless ayarları ile ilgili bir sorun var sanırım.
alet bunu durup dururken ne diye yapıyor çözemedim gitti ya .

internete bağlanıyor. sonra küt diye error mesajı verip kesiliyor. bir daha da bağlanmıyor. "can not find access point" diyor . IP alamıyor.

Yardım ?
G-MANG-MAN
Üye
oha bir ben miyim bahtsız bedevi ?
G-MANG-MAN
Üye
Tam Çözüm : Başkasının başına gelirse, diye ben çözümü yazayım bari :)

1-) Öncelikle, Modemimizi reset tuşuna uzunca basarak fabrika ayarlarına geri döndürüyoruz.
2-) PS3 ümüzü de kapatıyoruz.
3-) Bilgisayarımızdan önce modemimizi yeniden tanımlayarak wireless ayarlarını yapıyoruz ( bilmeyenler için internet servis sağlayıcınız ile görüşün. bkz. ttnet: 444 0 375
4-) Wireless bağlantı kuruldukdan sonra, PS3'ümüzü yeniden açıyoruz. Burada ,networksettings kısmından "easy" yöntemi ile kurulumumuzu yapıyoruz. SSID için "scan" üzerinden yeni tanımlı wireless bağlantımızı el ile seçip, yine varsa şifremizi giriyoruz. Geri kalanını easy yönergesindeki şekilde otomatik olarak yaptırıyoruz. Sakın manuel ayarlarla uğraşmayın delirirsiniz...
5-) Hayırlı olsun. Yeniden online oldunuz...

Bu problemin olası gerekçesi, ISP'lerin yaptığı bir takım güncelleme ve firewall sürümlerine uyumsuzluk yaratan eklemeleri. Bunların ps3 yazılımları ile uyumsuzluk ihtimalleri olabiliyor. Bu sebeple, modemi 0 dan resetleyip kurmak gerekiyor.

Test edilip onaylanmışır.
dark love
Üye
başkan bende seninle harfi harfine aynı sorunu yaşıyorum.2 yıldır hiç bi sorun yaşamayan ps3 bugün birden internete bağlanamaz oldu.ps3'ü açtığımda ilk 5 dakika online olabiliyorum,sonra gidiyor bağlantı.senin anlattığın tüm çözümleri denedim olmadı deliricem valla.bi akıl ver bana ne yapayim
zekerriyya7
Üye
kesin çözüm ps3 e çekmişolduğunuz internet kablosuna bir çoğaltıcı taktıktansonra ps3 e interneti takın sonra ps3 ü kapatıp yenidengirin bukadar dsn ayarını from dayazdıklarıgide yapabilirsiniz sorununuz çözülecektir çoğaltıcı kesin çözüm ok bizede duaedinyorum için bayağı uğraştık ps3 ps4 den iyi only bedava ps3 e devam
discussioncontroller