Fate/Zero
BiqBossBiqBoss
Üye
[center]image[/center]

Urobuchi Gen ve Type-Moon'un Fate/Zero adlı light novel'ından uyarlamadır.

Kutsal Kâse Savaşı... Ödülü mucizevi olduğu söylenen efsanevi Kutsal Kâse olan 7 büyücü (Efendi) ve çağırdıkları 7 kahraman ruhun (Hizmetkârlar) arasındaki ölümüne bir dövüş.

Artık 4. Kutsal Kâse Savaşı'na geldik. Bir önceki 3 savaşta bir kazanan çıkmadı. Bireysel hedef ve hırslarının peşinde büyücüler Fuyuki'de çarpışıyor. Bütün büyücüler Kutsal Kâse için her şeyi yapacaktır.

Biri hariç...

Kotomine Kirei amacı olmayan bir büyücü. Kaderin ağlarından kurtulamayarak kendini isteksiz bir şekilde savaşın ortasında bulur, fakat kaderin işi rakiplerinden biri eski bir düşmanı olan Emiya Kiritsugu çıkar. Herkesten daha acımasız ve sert bir insan. Kutsal Kâse'nin sunduğu mucizeleri arzulayan birisi...

Spoiler: Kaynak

Önceki seriyi izleyenler ya da oyununu oynayanlar bilirler. Anime serisi oldukça güzeldi hatta sonra yapılan tv uyarlaması diğer bir ending'i konu alıyordu. Bunda ise 4. savaşta neler olduğu kişilerin geçmişi konu alıyor. Kişisel görüşüm animasyonlar ve çizimler gerçekten güzel savaş sahneleri ise fate/stay nighttan daha gelişmiş diyebilirim. İzlenesi animeler arasına girer diyorum. Şu anda 4. bölüm yayında. kaynakta verdiğim siteden türkçe izleyebilirsiniz. İngilizce tercih ederim diyenlere ise animefreak.tv yi önerebilirim.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Önce Fate/Stay'i izlemek lazım sanırım?
BiqBossBiqBoss
Üye
Yani çünkü iki seridede ortak karakterler olduğu için önce fate/stay i izlemende fayda var.
Nuvole BiancheNuvole Bianche
Üye
İlk sezonu oldukça beğendim. Fate/Stay Night ve Unlimited Blade Works'ü izleyenlere tavsiye ederim. İkinci sezon da 7 Nisan'da başlayacakmış. Heyecanla bekliyoruz efendim.
hayalgezerhayalgezer
Üye
Bence iyi bir başlangıçtı.
NeOzguRNeOzguR
Üye
Fate/Stay Night gayet güzeldi. Hatta şaka maka baya beğenerek izledim. Fakat Fate/Zero? İlk kısmın 3 bölümünü izledim sadece. Ama şunu söyleyeyim. Tek kelime ile mükemmel! Hem de herşeyiyle. Aslında bu kadar iyi birşey beklemiyordum. Çok çok şaşırdım.

Çizimler bir içim su. O kadar güzel ki gerçekten göz kamaştırıyor. 3 bölümünü izlediğim için sır perdeleri şu aşamada benim için hâlâ kapalı. Fakat konu öyle bir havada gidiyor ki Fate/Stay Night'tan en son olacakları bilsek bile insan bu büyülü havanın içine çoktan çekilmiş oluyor ve "bir sonraki bölümde ne olacak?" diye meraktan çatlıyor.

Şimdi gidip Unlimited Blade Work'sü izleyeyim(Fate/Zero'ya bir virgül koyarak). O da Fate/Stay Night'in 2. yolunu gösterecekmiş bizlere. Bakalım nasıl bir filmmiş.

Galiba 4. Kutsal Kâse savaşı bitince en son yol olan Heaven's Feel'i anime olarak göreceğiz. Ya da en azından ben öyle inanmak istiyorum :D :D

Kısacası. Bu evreni izleyin arkadaşlar. Fate/Stay Night'tan başlayarak izleyin. Emin olun pişman olmayacaksınız. Ben burayı görerek başladım, pişman olmadım.

Ve son olarak. Burada ön bilgi vermemek amacıyla sadece lâkabından bahsederek anacağım karakter benim için bu evrende en gözde karakter oldu: "Kralların Kralı". :D :D Yıllardır kullandığım avatarımı değiştirecek kadar çok sevdim bu karakteri. Hem de toplasak 20 dakika anca görmüşümdür. O kadar süper yapılmış ki harbiden başrolü üstlenecek seviyede herşeyiyle. :) :D
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Bir kere kimse baş rolü Saber'dan çalamaz. İZİN VERMEM!!!!

Fate evreni hastası olarak sabırsızlıkla beklediğim bir anime idi. 26 bölümü tamamlanınca toptan izleyeceğim:D
Gerçi ilk 2 3 bölümü izledim dayanamayıp ama:P

Bir de gözlerim bir Chu Culain ve Archer aramadı değil başta
nester
Üye
Açıkça söylemek gerekirse ben fate stay night'ı pek sevmemiştim güzeldi ama işte başrole kıl olduğum içinde olabilir ama Fate/zero gerçekten aşırı derece de kaliteli bir anime gerek atmosferi gerek ustalar, servant'lar olsun hepsi çok iyi
hayalgezerhayalgezer
Üye
Ben King of Knights denen insanı seviyorum. Diğer krallar etkileyici ama yanına yaklaşamıyorlar.King of Conquerors olan şahsı da sevmemek mümkün değil.

Fate Stay Night anime olarak daha iyi olabilirdi.Özellikle Fate Zero yapımını gördükten sonra buna iyice ikna oldum.

Unlimited Blade Works, ne yazık ki FSN kadar bile zamana sahip değil.

Fate Zero ise şu anda dolu dizgin gitmekte. Adamlar seviyeyi koruyor ve hakkını veriyorlar. Heaven's Feel ise bence olmasa da olur=P
GethoGetho
Üye
FSN'ı bitirmiştim en son ve Zero'ya başladım gerçekten harika bi seri.Ama böyle kısa serilerde en nefret ettiğim kısım sonların tatmin edici olmaması.Şuana kadar izlediğim her kısa animenin sonunda aynı şey oldu.Bide bi kaç hikaye daha varmış Unlimited Blade Works gibi onlarıda anime yaparlarsa hiç kötü olmaz.
BiqBossBiqBoss
Üye

FSN'ı bitirmiştim en son ve Zero'ya başladım gerçekten harika bi seri.Ama böyle kısa serilerde en nefret ettiğim kısım sonların tatmin edici olmaması.Şuana kadar izlediğim her kısa animenin sonunda aynı şey oldu.Bide bi kaç hikaye daha varmış Unlimited Blade Works gibi onlarıda anime yaparlarsa hiç kötü olmaz.

Unlimited Blade Works yapıldı Fate Stay Night'tan hemen sonra nette bulabilirsin.
discussioncontroller