2011'in En İyi Albümleri
PersonaPersona
Üye
Başlığı açmak için belki biraz erken olabilir ama belki güzel bir muhabbet döner diye şimdiden açayım dedim. Bakalım bu sene içinde en sevdiğiniz albümler hangileri. Benim ilk aklıma gelenler bunlar, pazartesi daha iyi bir liste ve yorumlarla editleyeceğim;

image

image

image

image

image
dodgerdodger
Üye
Adele - 21

Red Hot Chili Peppers - I'm With You

Opeth - Heritage

Coldplay - Mylo Xyloto

Lykke Li - Wounded Rhymes {Bu albüm biraz ağır bence. Herkesin hoşuna gitmeyebilir}

Radiohead - King of Limbs

Ben aralarından en iyisini seçmiyorum. Adele'in albümü kusursuz. RHCP bekledim o kadar yıl, sağlam döndüler. Opeth'den babam çıksa yerim. Coldplay albümünü dinlemeye yeni başladım ama tatmin etti beni. Zaten yıl içinde akılda kalacak başka albüm olmadı.

Megadeth çıkardı ama takip etmiyorum fazla, bilmiyorum. Kasabian bekledi millet o kadar, şahsen beni sarmadı.

edit: öeh Radiohead albüm çıkardı, güzel albüm ama internette çok gazladılar. O kadar da değil benim için.
RelentlessRelentless
Üye
Adele abi ya.
PersonaPersona
Üye
TKoL bence dev hayal kırıklığı. Bir ara yazacağım albüm hakkında ama bence Thom ile Jonny'i sağlam bir tokatlamak lazım. Adamlar Aphex Twin ile Four Tet ile takıla takıla dağıttılar iyice.
Nathaniel
Üye
Spoiler:
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Liste:
Florence + The Machine - Ceremonials
The Raveonettes - Raven In The Grave
Devin Townsend Project - Deconstruction
Mogwai - Hardcore Will Never Die...
The Pains of Being Pure At Heart - Belong
Austra - Feel It Break
Moby - Destroyed
M83-Hurry up We Are Dreaming
Graveyard - Hisingen Blues
The Antlers - Burst Apart

Şu an için böyle.Yılın hayal kırıklıkları yapmak isterim bir de.

edit:Pj'nin albümü de çok güzel.o da eklenebilir.
bodo
Üye
Danger Mouse & Danielle Luppi - Rome
creiGncreiGn
Üye
Two Steps from Hell - Archangel
Darkest Hour - The Human Romance(enstrümantal versiyonu)
Obscura - Omnivium
Mastodon - The Hunter
Joe Bonamassa - Dust Bowl
Adele - 21
Daft Punk - Tron Legacy

En hasta olduğum iki tanesi Two Steps from Hell ve Daft Punk albümleri oldu.
EndOfGreenEndOfGreen
Üye
image
Efendi
Üye
Radiohead - The King of Limbs
Opeth - Heritage
Steven wilson - Grace for Drowning
REM - Collapse Into Now
Radiohead'in albümünün hayal kırıklığı olduğunu düşünmüyorum. Bence hem senenin hemde grubun en kaliteli işlerinden biri. Ama tabi 34 dakika 4 yıl beklenilen bir albüm için oldukça kısa. Aralık veya Ocak ayında tekrar stüdyoya gireceklerini açıklamışlardı geçenlerde.
Çok sıkı bir Opeth hayranı değilim ama Heritage'i gerçekten çok beğendim. Bence gerçekten çok iyi bir albüm.
Steven Wilson'ında çalışması oldukça ilgi çekici. Progresif Rock sevenler özellikle denemeli fikrindeyim.
Çok sıkı bir REM dinleyiciside değilim ama oldukça severim. İyi bir final yaptıklarını düşünüyorum.
Coldplay'in son albümünü pek sevemedim açıkçası.
dodgerdodger
Üye
Coldplay'in son albümü için Chris Martin, eski albümlerle karıştırmayın, yeni birşeyler deniyoruz gibisinden birşeyler demişti. Bana da önceki albümlerindeki hissiyatı veremedi elbet ama yerden yere vurulacak bir tarafı da yok bence.
Efendi
Üye
Albüm fena değil ama ben tarzını pek sevemedim. Dediğin gibi eski tadı vermedi.
Bu arada üstte yazdığımda yazmayı unutmuştum King of Limbs'in basement hali gerçekten çok iyi tavsiye ederim.
discussioncontroller