Syndicat EA GAMES (Ön İnceleme)
fourzerotwo
Üye
SYNDICATE (24 ŞUBAT 2012)
Hayat birtakım iyi,kötü seçimlerle doludur...>Özgür Çalışkan


Electronic Arts ve Starbreeze'in tekrar hayat vermek için çabaladığı Syndicate'teki ana karakterimizin kişiliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Oyunun yapımcı koltuğunda oturan Ben O'Donnell'ın açıklamasına göre ana karakterimiz Miles Kilo'yu iyi birisi olarak tanımlamak yanlış.

O'Donnell, bu oyunun iyi veya kötü seçimler hakkında olmadığını ve Miles Kilo'nun belli bir hikayeyi takip ettiğini söyledi. Oyuna EuroCorp adına çalışarak başladığımızda onlar için bazı kirli işleri de halledeceğimizi söyleyen yetkili, Kilo'nun sahip olduğu yüksek teknolojiye sahip çip sayesinde yolumuza çıkanları intihar ettirebileceğimizi veya onların tarafını değiştirebileceğimizi belirtiyor.

Eğer yüksek ahlaki değerlere sahip bir karakter bekliyorsak, bundan vazgeçmemiz de O'Donnell'ın açıklamaları arasında bulunuyor. Tabi bunun anlamı Miles Kilo'nun kötü birisi olduğu değil. O zor bir dünyada hayatta kalıp amacına ulaşmaya çalışan bir kişi.

24 Şubat'ta PC, Xbox 360 ve Playstation 3 için piyasaya çıkacak oyunun 4 kişilik co-op modunda farklı karakterlere sahip bir hikayeye sahip olacağımızı da belirtelim Bullfrog'un ünlü oyunu Syndicate yeni nesilde boy gösteriyor. Ticaret savaştır felsefesini taşıyan oyunumuz 2069 yılında geçiyor. Eurocorp'un Miles Kilo adlı yeni ajan prototipini yönettiğimiz oyunumuz FPS türüne giriyor ve Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay ve Darkness gibi oyunlardan tanıdığımız Starbreeze tarafından geliştiriliyor.

Artık dünyanın politikacılar tarafından değil de Syndicate adlı dev şirketler tarafından yönetildiği bir dönemde insanlar artık dijital dünyanın kölesi olmuştur ve dev şirketlerin ajanları istedikleri gibi kendi bölgelerini yönetebiliyordur. Tabi bu durum beraberinde bazı sorunlara da yol açıyor.

CO-OP Olmazsa olmazı:
Electronic Arts'ın yeniden hayat verdiği Syndicate'in co-op videosu yayınlandı. Chronicles of Riddick ve Darkness'ın geliştiricisi Starbreeze tarafından hazırlanan oyunun 4 kişilik co-op desteği sayesinde arkadaşlarımızla ava çıkabileceğiz.

Oyunun co-op modunun ana hikayeden bağımsız olduğunu öncelikle belirtelim. Yine orijinal Syndicate'teki görevler temel alınarak hazırlanan bu modun ilk videosuna baktığımızda oldukça eğlenceli bir modun bizi beklediğini söyleyebiliriz.

Aşağıdaki videoya baktığımızda Syndicate'in bu modunda 4 farklı karakterden birini seçeceğimizi anlıyoruz. Yani kendi karakterimizi yaratma gibi bir şansımız bulunmuyor. Ayrıca co-op modu sadece online olacakmış gibi görünüyor.

24 Şubat 2012'de piyasaya çıkacak olan Syndicate PC, Xbox 360 ve Playstation 3 için hazırlanıyor. Yeni video ve ekran görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.


Syndicate Konsolda Satılmak için Geliştiriliyor
EA, 1993 yılında çıkarttığı bilim kurgu tabanlı strateji oyununu tekrar canlandırmak için uğraşıyor biliyorsunuz. Syndicate'i tekrar hayata döndürme işini ise Starbreeze Studios üstleniyor fakat orijinalinde strateji olan oyun günümüze mdern FPS olarak yansıyacak.

EA'den gelen açıklamalara göre oyunun FPS'ye dönüşmesi hayranlarının aradığı özellikleri barındırmaması anlamına gelmiyor. Orijinal oyundaki temeller terk edilmemiş.

Oyunun türünün neden değiştirildiği konusunda ise EA'de projenin yardımcı yapımcısı olarak görev alan Jeff Gamon şu şekilde cevap veriyor: "Orijinal oyun klasikti biliyoruz fakat yeniden yapmamızın bir amacı var. Tekrar yapıyoruz diye aynı türde çıkartmak zorunda değiliz. Eğer aynı türde olsaydı konsollar yerine bu tür için daha uygun olan platformları seçmek zorunda kalırdık. Syndicate'i tekrardan bir oyun serisi olarak görmekten mutluluk duyarım, daha geniş kitlelere hitap ederek daha fazla platforma yayılmasını görmekten de."

PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkacağı kesin olan oyunun PC sürümü ise son açıklamalardan sonra akıllarda soru işareti bıraktı. Oyunun iOS ve PC sürümleri sorulduğunda pek çok şeyin olabileceği fakat şimdilik kesinliğin olmadığı söyleniyor.

GRAFİKLER----->95 En iyi yanı:
SES----->100 Oyun çok fazla hareketlilik
MUZİK----->99+1 içermesi hoşuma gitti.
Oynatma süresi ------> 1 YIL
discussioncontroller