Bu oyun hangi oyundu?
Mister NO
Üye
psone'da oynamıştım bu oyunu.çok bilinen bir oyundur mutlaka ama adını unuttum.t ile başladığını hatırlıyorum.japon oyunuydu, yandan ilerlemeli, biraz da adventure tadında bir platform oyunuydu.tatlı çizimleri vardı.karakterler genelde kısa boyluydu.bizim karakter kızımlısı ya da pembe saçı vardı.bumerangı vardı sanırım.hepsinin farklı özellikleri olan kıyafetler ve silahlar vardı, bölümlere göre değiştirebiliyorduk.
FeylingFeyling
Üye
Bun da muhtemelen Tombi.
JejunumJejunum
Üye
Tombi! olsa gerek Feyling'in dediği gibi.
comansnala
Üye

1999-2001 arası çıkmış, "Counter-Strike'ın büyülü ve kılıçlı hâli" gibi bir sloganı olan multiplayer oyunun adını bilen var mı?

Bu dediğin kesin Crusaders of Might and Magic'dir, değilse eğer bilmiyorum.
bfrheostatbfrheostat
Üye
Değil. FPS'ydi çünkü.

Savage gibi geliyor bana artık. Kutu tasarımı da benziyor ama... BF1942 yazması tuhaf. Eğer hâlâ Teknolojix'te varsa oraya yolum düştüğünde bir bakayım o oyuna.
comansnala
Üye
FPS olum bu da zaten. Yani Tps' de olabilir tabi : ). Neyse bu değilse bile ben o bahsettiğin oyunu zamanında almıştım da birşeye benzetemeyip sallamışım biryere herhalde bulamıyorum : ). Tam emin olunursa eğer bende çok mutlu olacağım, kanser oldum burada : ).
AlphariusAlpharius
Üye
Toplanın, hatta liquoredmind'a haber salın, gördüğüm en geniş oyun bilgisi onda. Yalnız oyun baya eski, 90larda çıkmış. Liseliler geri gidebilir o yüzden.

Günlerdir hatta aylardır bir adını hatırlayamadığım bir oyun var.

Oyun RTS. Asya temalıydı, Japon ya da Koreliler yapmıştır herhalde. Açılış videosunda kale kuşatması, kaleden ateşlenen toplar falan hatırlıyorum.

Warcraft 2 klonu gibi bir şeydi aslında oyun. Arabirim sol üstten sol alta ya da sağ üstten sağ alta gibiydi. Asya civarlarında bir adayı ele geçirmeye çalışan 3 (sanırım) ırk vardı. Bölüm aralarında adayı üstten görüyorduk. Spiral gibiydi şekli galiba.

Çeşitli birimler vardı, klasik okçu mızrakçı haricinde uçurtma falan yapıyorduk hava birimi olarak. Deniz birimleri de vardı.

Değişik mekanikler vardı oyunda, iki tür kaynak (altın ve yiyecek) vardı, yiyecek asker sayısına göre azalıyordu sürekli. Altın madenleri de bir süre sonra çöküyordu. Bir de mevsimler vardı oyunda, kış olunca yiyecek daha çabuk bitiyordu ya da yiyecek toplanamıyordu. Yiyecek komple biterse adamlar ölüyordu.

Adı aklımda "legend of dragon island" diye kalmış ama o şekilde aratınca bir şey çıkmıyor.

Battle Realms, Romance of Three Kingdoms falan değil bu arada.

Beğenenler: Samson

FeylingFeyling
Üye
SamsonSamson
Üye
Legend of Dragon Island doğrudur, fakat o oyunu ben de aylarca aramama rağmen bulamadım. Sanki internetten silmişler oyunu. Hatta oyun ilerledikçe tapınak kurup ölmüşlerin kemiklerini topluyordun.

Uçurtmalar ok atıyordu. Hatta kurdela dansı yapan kızlar falan vardı saldırıyorlardı, ateş atanlar vardı.

Feyling'in verdiği değil, oyunun grafikleri o kadar iyi değildi.

CD'sini hatırlıyorum. Üzerine hiç bir şey basılmamış gümüş renkteydi sadece mavi yazılarla Legend of Dragon Island yazıyordu.
SamsonSamson
Üye
Oyunu yapan firmanın adı Triggersoft fakat hala indirme linki gibi bir şey bulamadım. Sadece o değil oyunun SS'i falan da yok.

Çok ilginç.
discussioncontroller