Kingdom Hearts Serisi
JejunumJejunum
Üye
Keşke başlamadan haber etseydin, Terra-Aqua-Ventus diye gidecektin oynarken. Neyse artık başlamışsın bir kez.
FeylingFeyling
Üye
Önemi yok ya, kafam karışmıyor. Aqua'nın sonlarındayım, herşey güzel oturuyor yerine. Bir de yukarıda yazdıklarını spoiler dışı diye leyla gibi okudum, mahvoldum (Terra falan). Spoiler'a al be arkadaşım! :(
JejunumJejunum
Üye
Ooops! :(
FeylingFeyling
Üye
Terra da bitmek üzere. Silverhouse'a dönmeden bunu bitireyim, artık CoM ve 2. oyun yaza kalırr sanırım. Yalnız o kadar çok bağlantı kurdular ki, yan oyundan fazlası olduğunu iyice anladım oyunun. Yani oynamasam, bilmediğim şeyler birşey kaybettirmeyecekti ama bildiklerimle de ufkum genişledi, gayet büyük bir evren ayarladıklarını gördüm. (Bir de her oyunda yeni yaratık uydurma heveslerinden vazgeçerlerse çok sevineceğim, önce darkness, sonra nobodies, en başta unversed derken zabtını tutmak zorlaştı :P )
JejunumJejunum
Üye

Terra da bitmek üzere. Silverhouse'a dönmeden bunu bitireyim, artık CoM ve 2. oyun yaza kalırr sanırım. Yalnız o kadar çok bağlantı kurdular ki, yan oyundan fazlası olduğunu iyice anladım oyunun. Yani oynamasam, bilmediğim şeyler birşey kaybettirmeyecekti ama bildiklerimle de ufkum genişledi, gayet büyük bir evren ayarladıklarını gördüm. (Bir de her oyunda yeni yaratık uydurma heveslerinden vazgeçerlerse çok sevineceğim, önce darkness, sonra nobodies, en başta unversed derken zabtını tutmak zorlaştı :P )

Bunun ne kadar yanlış bir düşünce olduğunu, Kingdom Hearts III çıkınca anlayacaksın. Nomura, bütün yan oyunların en önemsiz olaylarını dahi, finale bağlama peşinde bana kalırsa, çünkü neredeyse KHIII'e bir ön hazırlık olarak gördüğüm KH3D'nin yeni fragmanını izlediysen eğer, orada Xion'u görünce şok olabilirsin. Şöyle bir düşünüyorum da, ara oyunları hiç oynamamış birisi, Kingdom Hearts ve Kingdom Hearts II'yi oynayıp direk Kingdom Hearts III'e atlarsa en basit tabirle seriden de oyundan da soğuyacaktır bana kalırsa. Düşünsene kaçırdığın tam 5 oyun olacak arada, Birth by Sleep, Chain of Memories, 358/2 Days, Coded, Dream Drop Distance falan, buralardaki olayların hepsine fransızsın ve bir dizi gibi ilerleyen oyunun hikayesi, muhtemelen KH3D'yi takip edeceğinden ve onu oynamamış olduğundan ekranda yer alan karakterlerin %80'ine yabancı olacaksın.

Berbat bir durum.

Dün yayınlanan yeni trailer.
FeylingFeyling
Üye
Yok canım ya, abarttığın kadar değil bence. Sonuçta 2'nin çok karışık bir senaryosu var ve sen bunu çözebilecek kapasitedeysen, 3. oyunda göreceğin şeyleri de kafanda gayet güzel bağlayabilirsin bence. KH'ın hikayesini yan oyunlarla bu kadar dağıtmaları çok sakıncalı birşey bir de. Mesela ben 3D'yi oynayamayacağım maalesef. Ama seriden de soğumam bir kaç karakteri tanımasam. Araştırır açığımı kapatırım. Tabii bunu ben yaparım başkası soğursa inan o zaten seriden kopmak için mazeret arıyordur. (3D'yi oynamak da istiyorum hala ama)
JejunumJejunum
Üye

Yok canım ya, abarttığın kadar değil bence. Sonuçta 2'nin çok karışık bir senaryosu var ve sen bunu çözebilecek kapasitedeysen, 3. oyunda göreceğin şeyleri de kafanda gayet güzel bağlayabilirsin bence. KH'ın hikayesini yan oyunlarla bu kadar dağıtmaları çok sakıncalı birşey bir de. Mesela ben 3D'yi oynayamayacağım maalesef. Ama seriden de soğumam bir kaç karakteri tanımasam. Araştırır açığımı kapatırım. Tabii bunu ben yaparım başkası soğursa inan o zaten seriden kopmak için mazeret arıyordur. (3D'yi oynamak da istiyorum hala ama)

Ankaraya yolun düşerse ya da ben belki bir gün İstanbul'a gelirsem 3DS'imi yanımda getirip oynarık beraber KH3D'yi (vermem ama ödünç, malım kıymetlidir =D).
FeylingFeyling
Üye
Kendin teklif edip, kendin sakınıyorsun. Bu da ilginçmiş :D Bitti bu arada Birth by Sleep. Birazdan da Secret videosunu seyredeceğim. Standart modda ne yaptıysam son secret report'u alamadım, beri gelsin youtube.
JejunumJejunum
Üye
Olm niye Standart'ta oynadın ki, Proud Mode'da oynasaydın dümdüz gidip secret ending'i görebilirdin.
FeylingFeyling
Üye
Bir kaç sorum olacak, kafama takılanlardan.
Spoiler:
Oyunun en başında Ven'e seslenip, kalbinin eksik kısmını tamamlayan, Sora mı? Eğer öyleyse Roxas mevzusu bayağı aydınlanacak zihnimde.
Bir de secret ending'de herkesin Sora diye melediği kısımda Roxas'ı ve adını unuttuğum esmer kızı da görüyoruz (Hani Kairi'nin nobody'si) Bunların hepsi uçup gitmemiş miydi? Ben yanlış hatırlamıyorum 358'i değil mi? Önce Kairi'nin nobody'si sonra Roxas, hepsi silinmişti. Bir hatıralatın.
discussioncontroller