Commandos serisi
tool
Üye
redrum dedi:

Valla bence de yapsınlar ama şurası benim kafama yatmıyor, örneğin şu an o kadar iyi oyun çıkıyor, gittikçe grafikler aşıyor, her şey mükemmele doğru yaklaşıyor,

Ama bu izometrik oynamaya alıştığımız Desperados, Commandos gibi oyunları nasıl mükemmele yaklaştıracaklar?

Yani benim kafama yatmayan şey, şu an Commandos 5 yapılsa grafikleri nasıl olacak? Kaplamaları daha ne kadar iyi yapabilirler ki?

Düşündüğüm zaman gözümün önünde hep şu an oynadığım Commandos 2 canlanıyor, yeni bir Commandos'u hayal edemiyorum..

Commandos Behind enemy lines ve Beyond call of duty oyunlarını oynamış olsaydın, onları commandos 2 grafikleriyle oynamanın nasıl bir şey olduğunu hayal ederdin, emin ol! commandos 2 den 2-3 kat daha zor, toplamda 28 görev. off ki ne of!!!
redrumredrum
Üye
Commandos Behind Enemy Lines ve Beyond Call Of Duty'i oynadım, ama hep god mode açıp oynamıştım=P

Bir de o zamanlar çocuktum, korsan oyun alırdım, o iki oyunu korsan olarak oynamıştım ama işte hep hile ile,

O oyunlarda gözümün önünde canlanıyor tabi ama, bilmiyorum sen emin olabiliyor musun? Bu tip izometrik açılı strateji oyunlarını yeni nesil grafiklerle yok Direct X 11 ile nasıl yapacaklar ki?

Yani mesela Starcraft ile Warcraft III'e bakıyorum, hani ondan sonra Generals ve en son Red Alert 3'e bakıyorum, hani grafiklerin gelişimi açısından, yeni nesli çok da beğenmesem de, emin oluyorum grafiklerin daha nasıl olabileceğini, misal Starcraft II oyun içi videosu..

Ama Commandos 5 çıkacak olsa nasıl olacak ondan işte tam emin olamıyorum, yani Sims gibi 3D karakterler, 2D mekanlar olacak, mouseun tekerleği ile zoom mu yapabileceğiz? Yani kısacası bu tip oyunların grafikleri mesela çevre bina çizimleri daha ne kadar iyi olabilir?

Pek üretken bir tür olmadığı için sanırım gözümün önüne getiremiyorum..
tool
Üye
aslında bu strateji oyuncularının genel sorunu. :) biraz daha eski kafalıyız sanırım. belki de herşey yerinde güzeldi, zamanında. o oyunları korsan almak bile güzeldi. benim aldığım oyun bulgar korsanıydı(var trakyada öyle bişi) içinde oyunun kitapçığının fotokopisi ve oyun cd sinin renkli üst fonu bile vardı! :) hey gidi günler hey!
  ama herşeye rağmen bi commandos 5 fena olmaz. ama o zamana kadar sana eğer denemediysen codename panzers phase I ve II önririm. steam üzerinde şuanda indirimde ikiside. kesinlikle pişman olmazsın! :D gerçi zamanında 2 oyunu 10 liraya almıştım mavishop tan.
redrumredrum
Üye
Bulgar korsanı ha vay be :D

Demin Starcraft II yazınca kafamda bir ışık çaktı, bir an kör oldum ve sanırım şu andan itibaren eminim, eğer Commandos 5'i yapacaklarsa ben Starcraft II'nin oyun içi videosu gibi bir oyun istiyorum,

Tabi daha ayrıntılı karakterler, direk tekerlek ile zoom yaptığımızda üstündeki el bombalarını görebildiğimiz ama uzaklaştığımızda Commandos gibi oynadığımız grafiklere sahip  bir Commandos istiyorum,

Gerçi o zaman genel karakter yönetimi, örneğin tüm haritanın görülmesi biraz zor olur, oyun alanı daralır gibime geliyor ama,

İzometrik bir strateji oyununu nasıl yeni nesile uyarlarlar sorusuna ancak böyle bir cevap verebiliyorum,

Bu arada tool,

Bu Codename: Panzers Cold War tam olarak nasıl bir oyun? SS'lere baktım Steam'den de karakter göremedim, hep panzerler var?  ;D

Fiyatı çok uygun gerçi ama metacritic'i biraz düşük?
tool
Üye
Codename panzers: phase 1 ve 2yi oynadım, cold war'ı almakta bende biraz kararsızım ama alcam bu indirimde.
  oyunun tek kişilik senaryosunu şöyle anlatiim. ilk önce almanlarla başlıyosun, 44 yılına kadar ilerliyosun gerçek savaştakı gibi. stalingrad kuşatmasından sonra oyunu rus birlikleri ve kahramanlarıyla yönetiyosun, son olarakda ABD-ingiliz birlikleriyle devam ediyorsun ilk oyunda. 2. oyunda da afrika gibi savaşın diğer cephelerinde mücadele ediyorsun.
  son oyun ise sanırım farklı bir senaryo ile devam ediyor, günümüze biraz daha yakın dönemi ele almış.
  Panzers oyununun genel yapısını şöyle anlatıyım: her görevde belli bir puan kazanıyorsun. kazandığın puanlarla yeni birimler alabilir yada tanklarını modernize edebilirsin. oyunda 6-7 çeşit piyade(her biri el bombasından dürbüne, mayından bot' a kadar bir çok aletten 2sini taşıyabiliyor), 10larca tank, tanksavar, uçaksavar, top, kamyon vs. alabiliyorsun.
  tek kişilik senaryonun sevdiğim yanı, üretimle uğraşmadan saf aksiyon ve stratejiye dayanması! :) her birim level atlıyor, bu sayede vuruş gücü artıyor birimlerin.
  örnek olarak şöyle anlatim; stalingrad şehrini almanlarla kuşatırken bölümü ister tank ağırlıklı, isterde piyade ağırlıklı olarak oynayabilirsin. sniper+sağlıkçı+havancı gibi kombolar yapabilirsin yada tank rush yapabilirsin.
konu ile ilgili bi başlık olacaktı, onu bi hortlatıyım ben. ama sana tavsiyem bulabilirsen ikili set olarak oyunu kutulu olarak alman. :) olmadı steamden alabilirsin. cold war için ise net birşey söyleyemicem.
cyan
Üye
Arkdaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var. Commandos'un 1. oyunu çokhızlı. Yani eskiden normal oynadğım bi oyun yeni bilgisyarda çok hızlandı. Yani böyle sims te 3 hız seviyesi açk gibi. İşletim sistemim windows 7 64bit. işlemci İntel dualcore 2.63 ekran kartı ati m radeon 3650 hd (1gb) bellek 4gb. Önceden cevaplandırılmışsa linkini falan söyleyin işim acele olmasaydı incelerdem.
mta88
Üye
cyan dedi:

Arkdaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var. Commandos'un 1. oyunu çokhızlı. Yani eskiden normal oynadğım bi oyun yeni bilgisyarda çok hızlandı. Yani böyle sims te 3 hız seviyesi açk gibi. İşletim sistemim windows 7 64bit. işlemci İntel dualcore 2.63 ekran kartı ati m radeon 3650 hd (1gb) bellek 4gb. Önceden cevaplandırılmışsa linkini falan söyleyin işim acele olmasaydı incelerdem.

steamden ben de aldım. 1. oyun ben de de hızlı. beyond the call of duty'de save/load çalışmıyor bende de. napcaz? :D
white beard
Üye
hazır başlık hortlamışken...dün commandos 2 yi indirdim.yıllar önce oynamayı hiç beceremezdim halada beceremiyorum.herhalde 10 sene sonra denesem yine beceremeyeceğim.
:D
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
mta88 dedi:

steamden ben de aldım. 1. oyun ben de de hızlı. beyond the call of duty'de save/load çalışmıyor bende de. napcaz? :D

Steam forumlarıdna çözümü vardı ama okumamştım ( konu başlıkları olarak vardı ) .
mta88
Üye

Steam forumlarıdna çözümü vardı ama okumamştım ( konu başlıkları olarak vardı ) .

var ama işe yaramadı bende.
discussioncontroller