Commandos serisi
DecypherDecypher
Üye, Admin
Bu arada... aralgame.com adresinde pek çok eski oyun kampanyalı satışta.

COMMANDOS STRIKE FORCE - 15 ytl
COMMANDOS 2 - 20 ytl
COMMANDOS 3: DESTINATION BERLIN - 15 ytl

Bence kaçırılmaması gereken fırsatlar bunlar :)
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Aha 2 en pahalısı :D adamlar bilyor en baba commandos oyunu olduğunu ;) sağol Eser abi :) bu arada Commandos 2 Tam Çözumun superdi abi ;) nerde o eski zamanlar :D
DecypherDecypher
Üye, Admin
Sağol KnightOfPain :D O haritaları yapabilmek için oyun ekranını parça parça gezip 15-16 tane resim çekiyordum, sonra da Paintshop ile ucu ucuna ekliyordum. Commandos gibi bir oyun için yazı yazmak da ayrı bir keyifti ama, çok doğru demişsin nerede o eski zamanlar diye :)
Laçin
Üye
Eheh, incelmesi ve tam çözümü süperdi commandosun :D
Misafir
Tam çözümü defalarca okumuştum ben de (: Oyunun daha oynamamıştım hem de ;D
ElladanElladan
Üye

Desperados manyak bir oyun,bi ara orda gecede bir bölum geçiyordu,onu bitirmek için hasta rolu yapıp okulu astım,aralıksız 5 saat kalkmadım başından...

İşte budur be, strateji aşkına bak. Adam oyunu oynayabilmek için bile plan yapıyor. :D

Decypher dedi:

Sağol KnightOfPain :D O haritaları yapabilmek için oyun ekranını parça parça gezip 15-16 tane resim çekiyordum, sonra da Paintshop ile ucu ucuna ekliyordum. Commandos gibi bir oyun için yazı yazmak da ayrı bir keyifti ama, çok doğru demişsin nerede o eski zamanlar diye :)

Tam da Commandos 2 çıktığında bilgisayar bozulmuştu benim, servisten gelene kadar Eser abinin tam çözümünü okuyup, resimlere bakarak avutmuştum kendimi. Çok sağol Eser abi o tam çözüm için.

Seri le ilgili bir şeyler söylemek gerekirse, bana (ve arkadaşlarıma, bilgisayarın karşısına geçip taktik kasardık, hey gidi günler hey :)) en çok saç yolduran ve de ilk Commandos oyunum olan "Beyond the Call of Duty" serinin en zevkli oyunuydu bence. Evet oynanışından kaynaklana bazı zorlukları vardı (adam tek başına Nazi imparatorluğu ile savaşıyor ama dizine kadar gelen duvarın ötesine geçemiyordu mesela) ama o zamanlar görmezden geliyorduk bunları çünkü bir bölüm geçtiğinizdeki tatmin hissi harikaydı. Karakterler mükemmeldi, atmosfer süperdi.

Daha sonra "Behind the Enemy Lines" da oynadım ama o da bitmiyordu bir türlü (ki bitiremedim 20 mi 25 bölüm mü neydi) ve çok zordu.

Commandos 2 oynanışı geliştirildiği için en kolay Commandos oldu benim için. Oyun yeni özellikleri ile oynaması zevkli bir şeydi ama Commandos'u Commandos yapan o zorluk epeyce azalmıştı. Tabii üçüncü boyut oynanışı olduğu gibi başka şeyleri de değiştirmişti, mesela karakter animasyonları, hele o ekranın altından bana bakarak sakız (ya da her ne haltsa) çiğneyen Tiny yok mu, iğrençti.

Commandos 3'ün ise sadece Stalingrad bölümünü oynadım, insanı yeni taktikler denemek için kamçılayan o eski zorluk geri dönmüştü, grafikler güzeldi vs. ama kullanışsız yeni ara yüz beni oyundan soğuttu hemen, onu da öyle bıraktım yüzüne bakmadan bir daha. Belki bir gün oynarım tekrar. Evet işte Commandos benim için burada biter, daha fazla konuşmak istemiyorum.
hi_jackerhi_jacker
Üye
Commandos'un ilkini bebeyken oynamıştım ölümsüzlük hilesiyle ne kadarda kolay bitiyordu bölümler :P. İkinciyle üçüncüyü düzgün oynadım ama çok zevkli oyundu yav.
giraykhan
Üye
Commandos 4 çok kötü olmuş stratjiyle tüm bağlarını koparmış.Bence serinin en iyi oyun 2 en zor oyunuda beyong the call of duty idi.Desperados ta müthişti ayrıca(cd si kafayı yedi 600 mb lık bi ses dosyası olarak gözüküyo yapılabilecek bişeyler varmı?)desperados 2 yi oynamadım birincisi kadar güzel olamayacağına eminim.
ElladanElladan
Üye
giraykhan dedi:

.Desperados ta müthişti ayrıca(cd si kafayı yedi 600 mb lık bi ses dosyası olarak gözüküyo yapılabilecek bişeyler varmı?)desperados 2 yi oynamadım birincisi kadar güzel olamayacağına eminim.

Aslında bu Desperados'un konusu değil ama yine de şunu söyleyeyim. Şu izometrik görüşlü stratejileri seviyorsanız belki ilk Desperados kadar sevmezsiniz -hele, ah nerde o 80'ler diyorsanız, hiç şansınız yok-  üçüncü boyut pek sevindirmeyebilir sizi, ben demosunu oynamıştım ve hatırladığım kadarıyla fena değildi. Diyeyim uzatmadan ve konumuza geri dönelim, Commandos serisinde en sevdiğiniz karakter hangisidir? Benim favorim "nick"lerimden birini kendisinden aldığım, DUKE'tür. Neden bilmem ama insanları beni göremeyecekleri bir yerlerden, elimde keskin nişancı tüfeğimle avlama düşüncesi bazen çok çekici geliyor. Bir nevi "Shinigami" olmak gibi.

"Gençleri insan öldürmeye teşvik eden vahşi site mahkeme kararıyla kapatıldı. Hürriyet"  :o
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Ben en favaroim Spy dır,adam manyak ya,hele o ses tonu yokmu,ya varya commandos gecelerini her hatırladığımda gözlerimi yaş gelcek gibi olyorum,bir oyun bu kadar olur bea,yapsınlar artık Commandos 5i,böyle commandos 2 gibi olsun.
discussioncontroller