ARAL Oyun :(
Sığınak Sakini
Üye
Şu meşhur Aral etiketlerini iz bırakmadan çıkartmanın ve kalan izleri kolayca temizlemenin bir yolu var mıdır? Bir de çoğu kutunun arka kısmında maket bıçağı izleri oluyor. Sırf bu nedenlerden dolayı oyunları yurt dışından alasım geliyor.

Beğenenler: aztek, tool

Starlet
Üye
Var. Aral'a para kazandırmayıp yurtdışından oyun almak. O maket bıçağı izleri de şöyle oluyor: Bandrol yapıştırmak için bıçakla ambalajın küçük bir kısmını kesiyorlar. Ordada izi kalıyor. Sanki ambalajın üzerine yapıştırılsa olmaz. İnsanı oyundan soğutur bu herifler.

Beğenenler: tool, Bonecrusher

üçbeşoyunoynamışadam
Üye
Tecrübelerim etiketi hızlıca bir anda çekince en az iz kalacağını gösterdi bana :)
__skytalker____skytalker__
Üye
Hızlı çekmek biraz şansa bakıyor yav. Ben bazen hızlı çekiyorum yarısı kalıyor falan.

Kutuya dik şekilde ortasından yavaşça çek. Kalan yerleri de silgiyle rahatlıkla temizleyebilirsin.

Beğenenler: Sığınak Sakini

Sığınak Sakini
Üye
Az önce denedim, bayağı işe yarıyor. Çok teşekkür ettim skytalker.
Üye
Ne de olsa kutulu oyun takıntımız var, bu kadarını da bilelim:D
BonecrusherBonecrusher
Üye
Avrupa'dan ve Amerika'dan daha pahalıya oyun alıyorsun, bi de özel itinayla korumak istediğin kutunun üstünde maket bıçağı izleri, bandrol ve Aral etiketiyle uğraşıyorsun.
hangi ahmağın aklına bunlar geldiyse ona teşekkürlerimi iletiyorum....

ne para vericen bu saçmalıklara, git Avrupa'dan ısmarla işte. mis gibi kutu geliyor...
Starlet
Üye
Bunları ambalajı açmadan üzerine yapıştırsalar olmaz. O zaman insanların hoşuna gidecek bir iş yapmış olurlar. birde kapağı Türkiye'de basılan oyunlarda kutunun değilde kapağın üzerine yapıştırılıyor bu tür abuk sabuk etiketler. Yazının resmin bir yeri kapanıyor. Bu heriflere para kazandırmayacaksın işte. Yurtdışından getirtmek en iyisi.

Zaten benim gözümde Türkiye'de satılan oyunların hepsi çöplük. D&R'larda, Overgamelerde rafları işgal eden abuk sabuk etiketli kutular, içinden kılavuz çıkmayan kutular, tuhaf bir Türkçeyle hazırlanmış saçma sapan kapaklar vs. İsterse Standart versiyon bir oyun 500 lira olsun sadece disk içersin bana göre 5 para etmez. Yurtdışında satılan sadece disk içeren kutular daha kıymetli.
matthdogmatthdog
Üye
başlığı anal oyun diye okudum

bi heyecanla girdim ama acı gerçeklerle karşılaştım

Beğenenler: __skytalker__

Üye
Aral'ın şuan için tek artısı taksit imkanı zaten. Yurtdışından alımlarda böyle bir seçenek yok sanırsam.

Ayrıca bazen daha ucuza olabiliyor bazı oyunlar.
discussioncontroller