DiRT: Showdown
peace
Üye

PC'de diye ehemen videona atlayacaktım liquoredmind :D meğer konsolda oynamışsın...
Birde PC'deki durumunu öğrenseydik sanırım bakan olmamış. Her tür Codemasters yarış oyununda olduğu gibi, bu oyunda Klavye kontrolü kabızlığından oynanamayacak belliki. Direksiyon seti şart gibi birşey. Eğer oyunu alacak olan varsa bunuda gözönünde bulundursun... Demosunu düşünüyordum, eğer dediğin gibiyse "sıkıcıysa" "hiç olmamış" ise hmm o zaman boşvereyim. Demo yüzünden Kotamı da harcamamış olurum...

Ha Xbox ha PC çok fark etmez.
Ama şuan steam indirdi sayılır, yarın oynayayım yazarım buraya, da herkes beğenmiş demoyu oynayan, siz niye beğenmediniz anladım. :P
liquoredmindliquoredmind
Üye
Ya demo için daha güzel bir parkur seçilebilirdi, 5 tur boyunca 8 çizmek hiç eğlenceli değildi açıkcası, üstüne bir de yapay zekanın ne yaptığından haberi olmayınca bir kere oynadım ve sildim direk...
peace
Üye
Bugün oynadım. Hoşuma gitti benim kesin alacağım zaten.
En büyük korkum araç sürüş dinamiklerinin ralli esnekliğinde olacağıydı ama değil, olması gerektiği gibi olmuş kontroller. Diğer yarış türleri olmadığı için onlarda nasıldır bilemeyeceğim.
Demo parkuru aslında güzel ama demo için yetersiz aslında, AI zorluk arttığında daha iyi davranıyor zaten parkur gereği ortada buluşma olmadıkça net bir didişme olmuyor. Ama virajlarda arkama vurana rastlamadım değil. :D

Grafikler zaten hala tatlı ve şekil, sesler hele de şarkı seçimleri hoşuma gitti, Dirt 3'tekileri pek sevmemiştim.

Ayrıca Racenet ile EA'nın autolog'u gibi rekabete teşvik etmesi iyi olmuş. :)
Multi'de biraz yavan geldi ama diğer çeşitlerle güzelleşir.

Özetle küçükcük bir kısımdan oyun güzel olacağını anladım, alınır.

Bir kaç resim: http://steamcommunity.com/id/peac3/screenshots/?tab=public&showdate=1&filter=app_207270
PiranhaPiranha
Üye
"Ha Xbox ha PC çok fark etmez" demişsinde Peace, acaba PC'de Klavye ile denedin mi nasıldı kontroller. DiRT, GRiD gibi bilumum Codemasters oyunları bildiğin gibi Klavye ile oynamak adeta bir işgence. "Burnout: Paradise" efsane super ötesi (benim için böyle) oyunundan sonra, sevgili CriterionGames hiç beklemediğin bir halt yediler NFS:HP'da bile kontroller can sıkıyordu. Mesela yeni oyunlar işte "Ridge Racer: Unbounded" ve bu DiRT: Showdown'uda sormak zorunda kalıyorum :)
peace
Üye
PC'de yarış klavyeyle oynanmaz. Saf arcade türünde olur ama sim. katkısının olduğu yarış oyunlarında klavye ile gerekli hassasiyet alınamaz. Sağ çapraza gitmek için sağ ok tuşuna bir kaç kez basmak ile analoğu çapraz tutmak arasında baya bir fark vardır. Bu yüzden Microsoft'un onayladığı xbox tanımlı gamepad'lerden alman şart. :)

Ben PS3 gamepad'i ile oynuyorum, klavye ile denemedim ama önceki Dirt oyunlarından tahmin edebileceğim gibi klavye ile işkence olur bu oyunda.
liquoredmindliquoredmind
Üye

Ben bir türlü ısınamadım oyuna, sadece Gynkhama biraz daha kolay ve eğlenceli o kadar, eskilerden Destruction Derby oyununu bilen bilir, ona benzetiyorum ben, ama DD'yi pek sevmeme rağmen bu oyuna bir türlü ısınamıyorum... Şunun yerine yeni GRID yapsaydınız keşke diyorum...
aztek
Üye
Bu Dirt 2 ek paketine hakkaten 50 dolar bayılan var mı yahu?! Yazıktır yapmayın. Atlayıp zıpladığınız yerden havai fişek çıkıyor diye, Flatout'un çarpışma modu eklendi diye verilmez o kadar para. 3'te de birkaç mod dışında yeni hiçbirşey yoktu resmen. En azından indirim filan bekleyin de kar yapıp yeni bir ek pakete yönlenmesinler.
Deus
Üye
Bu oyuna sahip olmak istiyorsanız Fragtist'in Facebook sayfasında 1 haftalık bir çekiliş var. Dilerseniz katılabilirsiniz.
KirigayaKirigaya
Üye
Dirt Showdown bugün gittiğim teknosa'da 9 liraydı (yazıyla dokuz). Almak isterseniz bir göz atın.
discussioncontroller