Şimdi ve sonrasında, belki içimi dökebilirim.
Şahin-K
Üye

Çok uzatmadan değinecek olursak:

+ Harley görüntü olarak güzel. (ya da bazılarına güzel geliyor saygı duyarım)
+ Ses olarak iyi.
+ Karizması çok.

- Çok pahalı.
- Çok yakıyor.

Buraya kadar doğrudur; Porsche'nin bunlara yaptığı yeni Revolution Engine'den çok beklenti vardı, anlaşıldı ki o da öküz gibi yakıyor, avuç açık kaldı. 91-93 oktan da yemiyor artık meret, 98 oktan premium gas terfisi gerekiyor maksimum performans adına; bu yüzden işte güçte düzeni oturtup götü sağlama alınca gireceksin Harley olayına zaten, o zamana dek giriş seviyesi Çin motorlarıyla da idare edilir, Kanuni de kullanırım ben, problem yok.

- Sürüş pozisyonu sanılanın aksine rahatsız.

Bu cruiser kullanan riderların genel bir problemi zaten; fakat alışması zor bir şey değil. Her zaman için custom seçeneği de mevcut, Umman'dan Sporster alıp aylarca alışamayan bir arkadaşım vardı, keyfine diyecek yok şimdi.

- Titreşim fazla belli bir süre sonra rahatsız ediyor.

Çok eleştiri gelmiştir kulağıma, bunu ilk defa duyuyorum.

- Süspansiyonları sert.

Harley aldıysan arka süspansiyonu değiştireceksin, kural gibi bir şey bu artık.

- Debriyajı sert.
- Frenleri zayıf.

Yine debriyaj hakkında da bir şey duymadım; fakat frenler zayıf değil, yok öyle bir şey. Hocam hangi yılın hangi serisinde bu bahsettiğin frenler?

- Yedek parçası az, bakımı pahalı.
- Sürüş dinamikleri iyi değil.

Yedek parça Türkiye'de az; fakat yardım almak doğru çevreye erişimin varsa kolay, hele Hells Angels ve Red Devils gibi üvey evlat charterlarına ev sahipliği yapan yerlerde piyasası var bu işin.
Hiç Harley sürmedim, bilemem; fakat sürüş hakkında sıkıntısı yok Harley'nin, Harley bu yahu, manyadınız mı? Alışma meselesi bunlar, MC çevresi olan adamlardan dinleyin Harley anılarını, o zaman anlarsınız zaten neden Harley master race.

Yani eğer başka motorların varsa tarz olsun doğru zaman doğru yerde kullanırım dersen al bişey diyemem. Ama ilk motorun olacaksa. Ki bunların en küçüğü 850 - 900cc falan, başlangıç için çok çok fazla. Bir heves uğruna şekil uğruna alınacak aletler değil.

Ne hevesi, ne şekili Enes, üstüne kız koyup süs olsun diye bahçede bırakmaya motor almıyoruz, hayatımızı emanet ediyoruz bu alete. İlk motorum değil, Zealsun ZS 200GS kullanıyordum, tahtalıköyü boyladı, şimdi emanet Yuki Scooter kullanıyorum. Gene Zealsun gelecek bana muhtemelen, Night Rod ile aramda daha uzun yıllar var yani raad ol raad.

İlerisi için: Triumph Street Triple R

aka gözlüklü motor, öğk
EnewwssEnewwss
Üye
İşte seçim meselesidir bir şey diyemem bu seviyeden sonra.

Frenleri genel olarak tümünde zayıf gibi. Çünkü motorlar çok büyük ve genelde önde 2piston arkada tek pistonlu frenler kullanılıyor. Daha modern yeni motorlar nasıldır bilemem tabi.

Eğer önceden tecrüben de varsa hevesin de varsa güle güle kullan diyelim. :) Ama bu aletler bana göre değil.

Bahsettiğim pek çok şeye bu videoda da değinilmiş;

Şahin-K
Üye
Okul bitince söylersin o güle güle kullanı, motorları kapınca capslaşırız.
EnewwssEnewwss
Üye
Valla okul bitince ben de bi Street Triple R alsam hiç fena olmaz ha :)
Laçin
Üye

İlk defa bir şeyler yazmaya niyetlendim, rahatlamak için. Umarım denildiği gibi rahatlatıcıdır.

İçimi kustum gibin. Rahatlamak için değil, aklımdan ne geçiyorsa o. Konusuz saçma sapan bir şey.

Kurtkapancım, bu mesajı laf sokmak için yazmıyorum bilesin. Fakat bu şekilde yazı yazman seni rahatlatmaz diye düşünüyorum. Önce birileriyle yüz yüze konuşarak dertleşmen lazım bence. Çünkü belli ki içinde bir sıkıntı falan varsa da adını sen de koyamıyorsun.

Bu arada bir şeyler yazacaksan ve okunmasını da istiyorsan, bence biraz kontrollü yaz. Geri dönüp ne yazdıklarına bak mesela. Gerçekten rahatlatlıyor o şekilde yazınca ve yazdıkları okundukça, insan. =)
kurtkapankurtkapan
Üye
Yüz yüze de konuşuyorum abi ben. Merak etme, dertleşecek insan çok bende =D
Laçin
Üye
Konuşma var, konuşma var... Umarım kaliteli bir konuşmadır.. :D
Şahin-K
Üye
Beyler :(

Moto Guzzi Grizo 1100,
Spoiler:
image

Bunun ilanı bayadır duruyor lan, bakıp bakıp duruyom adam satamamış hala, içim gidiyor :(
kurtkapankurtkapan
Üye
Üçümüz para toplayım girelim lan =/
Şahin-K
Üye
motoru dağa kaçırıp ırzına geçerim, bana bırakmak zorunda kalırsınız
discussioncontroller