Pandæmonium III - City of Black Lake - II - Sa 22
AdramelechAdramelech
Üye
[center]image[/center]

Şehir karanlık ve boğucuydu. Şehirden uzaklaşmak, onlara rahatlatıcı gelmişti. En yakın ışıktan bir kaç kilometre uzakta, Port More şehrinin o gölgelerinden uzakta rahat bir kamp kurdular. Herkes birbirini çok tanımıyordu, ancak en azından üniversitede birbirlerini az yada çok görmüşlerdi. İçine kapanık garip weirdo bile gelmişti.

Ama şehir yerinde durmazdı. Şehir sakin durmazdı. O eski, güçlü bir uyuşturucuydu ve ondan uzaklaşanları sevmezdi.

Şehir gülümsedi ve ayı gökyüzünde yükseltti. Ondan kurtulacaklarını ummamalıydılar.

image

Kuralları yavaş yavaş eklemeyi planlıyorum. Pandæmonium II - Mist & Moon kurallarının benzerine sahip olacak, ama biraz hafifleştirebilirim, çünkü sonuçta tatil bitti insanların kafasını şeyetmeye gerek yok. ^^

Kuralları ekledikçe yorumlarınızı duymak da güzel olur, katılmak isteyenler dürtsünler.

image

Kurallar

Spoiler:
1) Oyunculara rolleri herhangi yolla ulaştırılacaktır. Sanırım bunun için kopyala.org'u kullanacağım. Roller bir kaç gün içinde kendi kendini yok edecektir böylelikle.

2) Turlar 2 gün sürecek, ancak eğer oyuncuların oyları önceden toplanırsa, neden daha önce bitirmeyeyim değil mi.

3) Özel yetenekleri olan oyuncular (kahin vs) hamlelerini özel mesajla iletsinler.

4) Linç oyları kırmızı ve bold yapılırsa sevinirim, gözümden kaçmaz böylelikle. Ancak çok da dert değil. Her tur bir kere vazgeçilme ve yeni bir kişi seçme hakkı vardır oyuncunun. Ancak bunu da kırmızı/bold yazarsanız sevinirim.

5) Simultane linç kuralı: Aktif. Eşit ve en fazla oyu alan tüm oyuncular linç edilir.

6) Oyunu bu başlıkta oynayın, herhangi diğer iletişim aracında değil. Her türlü kritik/düşünce/kavga burada yaşansın, daha güzel olur. (:

7) Eğer bir sivil 3 tur ardarda insan (Sivil, Avcı) öldürürse, delirir. Delirme kuralları Sivil rolünün altında yazmaktadır.

∞) Pas diyerek turu geçebilirsiniz.

9) Sorular, roller hakkında merak ettikleriniz gibi şeyleri bana özel mesajla iletebilirsiniz.

10) "Sonlandırma Oyu", Sonlandırma oyu kullanıyorum demeniz yeterli. Oyunda sadece siviller kalsa bile oyunu bitirmeyeceğim. Eğer oyuncular artık cinayet işleyebilecek birinin oyunda kalmadığını düşünürlerse, el birliğiyle Sonlandırma Oyu atmalılar ve eğer oyunda hiç Demon, Okültist veya Kurtadam kalmamışsa oyun biter. Eğer bu rollerden birisi kalmışsa, tur normal bir şekilde biter. Risk burada, eğer ortamda bu üç rolden birisi hala duruyorsa oyuncular bir turlarını boşa kullanmış oluyorlar ve linç oyu veremeden tur bitiyor.

11) Sonlandırma Oyu kullanmaksızın oyunu bitirmenin diğer yolu tek bir veya daha az kişi kalmasıdır oyunda. Son kalan kişinin oyunu kazanmış/kaybetmiş olması görevlerine bakacaktır. Aynı şekilde oyunda sadece kurtadamlar kalırsa da oyun biter.

12) Sonlandırma Oyu kullanmaksızın veya hayatta bir yada birden az kişi kalmadan oyunu bitirmenin bir yolu yoktur. Oyundaki herkesin görevleri tamamlansa bile oyuncuların sonlandırma oyu veya linçler ile ortamdan kurtulmaları gerekmektedir.

13) Oynamayan arkadaşlar ve oyundan çıkmış arkadaşlar başlığa mesajlarını renkli yazmak zorundadır. Bu mesajlarında oyunla ilgili analizler yapmak yasaktır. Ayrıyeten, oyundan çıkan oyuncuların oyun hakkında MSN aracılığıyla veyahut başka bir şekilde görüş belirtmeleri veya oyuna herhangi bir katkıda bulunmaları yasaktır.

Roller & Kazanma Şartları
Spoiler:
Bütün roller, elbette ki linç hakkına sahiptir. Oyunda her rol olmayacak ancak Kurtadam ve Sivil dışında tüm roller randomdur ve oyunda olacağının bir kesinliği yoktur. O nedenle sadece Kurtadam ve Sivil rolleri varmış gibi davransanız çok da acayip fark yaratmaz oyun içinde.

Ayrıca kazanma şartları kırmızı ile her rolün altında belirtilmiştir. Eğer dengesiz olduğunu düşünüyorsanız konuya yazın, konuşalım.

Kazanma şartları dışında tüm sınıflar aynı zamanda oyunun sonunda hayatta kalmalıdır oyunu başarı ile bitirmek için.

[table]
[tr]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/FFy4c.jpg[/img][/center][/td]
[td][/td]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/tHT6C.png[/img][/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]Sivil: Sıradan kişiler. Delirmek: Eğer 7. kuralda belirtilen durum olursa, siviller delirirler. Deliren sivil o tur bir kişiyi, diğer oyunculardan bağımsız öldürme hakkı kazanır. Bu öldürme hakkı kullanılırsa oyuncu turun sonunda ölür ve eğer öldürülen oyuncu Okültist veya Demon ise Geist olarak döner, eğer Kurtadamsa Kurtadama dönüşür, hiç biri değilse oyundan çıkar. Eğer bu hak kullanılmazsa oyuncunun rolü ve akıl sağlığı Demon, Kahin ve Okültistlere açıklanır.[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]Kurtadam: Kurtadamlar aralarında anlaşıp her tur bir oyuncuyu öldürme hakkına sahiptirler. Diğer kurtadamları oyunu başında öğrenirler. Her kurtadamın oyun boyunca bir kez dönüştürme hakkı vardır. Ancak eğer dönüştürmeye çalıştıkları kişi özel role sahip biriyse, güç geçersiz olur ve dönüştürülmeye çalışılan kişi kurtadamın rolünü öğrenir.[/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]*Oyunu sonlandırma oyu vererek veya son hayatta kalan kişi olarak bitir[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]*Bir kişiyi başarıyla dönüştür.[/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][right]image[/right][/td]
[td][/td]
[td]image[/td]
[/tr]

[tr]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/3FeZS.jpg[/img][/center][/td]
[td][/td]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/74Iwk.jpg[/img][/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]Okültist: Okültist iki güce sahiptir. Koruma: İki kullanımlık. Bu güçle kendini veya herhangi oyuncuyu koruyabilir. Koruma gücü linçleri, kahinin görüsünü ve kurtadam saldırılarını kapsar. Lanetleme:Tek kullanımlık. Kullanıldığı oyuncu 1 tur sonra ölür. Ölen oyuncu Kurtadam veya Okültist ise lanetleme gücünü geri kazanır. Eğer demon ise okültist ölür.[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]Avcı: Oyun boyunca iki kişiyi vurma hakkına sahiptir ve vurduğu kişilerin hepsi kurtadam, okültist ve/veya demon dışındaki rollerdeyse intihar eder. Oyunun herhangi bir safhasında bu hakkını kullanabilir.[/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]*Bütün güçlerini en az birer kere başarıyla kullan.[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]*Kurşunlarını başarıyla harca.[/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][right]image[/right]
[td][/td]
[/td][td]image[/td]
[/tr]

[tr]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/XBohN.jpg[/img][/center][/td]
[td][/td]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/Q5AZq.jpg[/img][/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]Kahin: Kahinin özelliği, Görü gücüdür. Görü ile her tur seçtiği bir kişinin rolünü öğrenebilir. Eğer demon'u görürse gözleri yanar ve gücünü bir daha kullanamaz.[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]Demon: Sivil dışındaki rollerden birindeki oyuncuyu bilen ama rolü bilmeyen, düşmüş bir melektir. Bir sivilin bedeninde olduğundan kimse (kahin hariç tabi) onun demon olduğunu fark etmez. Demon'un ayartma özelliği vardır ve oyunda toplamda iki kez istediği kişilerin linç oyunu istediği gibi değiştirebilir. Bu güç Okültist, Promethean ve Kahin üzerinde işe yaramayacaktır. Bu güç simültane ölüm yaratmak için kullanılırsa, ölen hiç bir oyuncunun bu yukarıda söylenen rollerde olmaması gerekir.[/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]*Kurtadam, okültist ve demon rollerinden iki tanesini (aynı rolden iki kişi veya farklı rollerden birer kişi) tespit et.[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]*Ayartma gücünü iki kez başarıyla kullan.[/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][/td]
[td]image[/td]
[/tr]

[tr]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/2DqGR.png[/img][/center][/td]
[td][/td]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/DtPlI.jpg[/img][/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]Promethean: Frankeştayn canavarının soyundan gelen bu varlıklar insana dönme umudunu aramaktadırlar. Oyun boyunca, eğer üç veya daha fazla sivil linç ederse gerçek yüzünü saklayamaz hale gelir, insanlıktan uzaklaşır ve rolü açıklanır. Ayrıca eğer kurtadamlar tarafından av seçilirse, ilk saldırıyı atlatır ve kendisine saldıran kurtadamlardan birisinin rolünü öğrenir. Eğer oyunda tek kurtadam varsa bu güç devredışı kalır.[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]Geist: Kurtadam tarafından öldürülmüş oyuncular, 10'da 2 ihtimalle ölü bedenlerine dönüp köyde bir turluğuna daha dolaşma hakkına sahiptirler. Bir adet linç oyu verme hakkına sahiptirler. Eğer oyu kurtadama gider ve kurtadam öldürülürse, yine 10'da 2 ihtimalle bir tur daha kalma şansını elde ederler. Geistler hiç bir şekilde öldürülemez, linç edilemez. Ayrıca bu rol oyun başında elde edilemez. Özel rolü olan oyuncular bu şansı elde edemez.[/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]*Üçden fazla sivil linç etme. Oy verdiğin ancak linç edilmeyen kişiler sayılmıyor.[/center][/td]
[td][/td]
[td][/td]
[/tr]

[tr]
[td][/td]
[td]image[/td]
[/tr][/table]

Katılımcılar
Spoiler:
-AK_Lampard
-Amenquiver
-Audiodragon
-deathly hallow
-Edward The Paladin
-Eflatun
-Glamdring
-Jejunum
-LETHE
-nester
-ReyCey98
-stabilo
-Thyestes
-Tyrael
-UtherLightbringer
-World of Warcraft

image

Kalanlar
Spoiler:
-AK_Lampard
-Amenquiver
-Audiodragon
-deathly hallow - Sivil
-Edward The Paladin
-Eflatun
-Glamdring
-Jejunum
-LETHE
-nester
-ReyCey98
-stabilo
-Thyestes
-Tyrael - Kahin
-UtherLightbringer
-World of Warcraft

Tur 1
Spoiler:
Oylar
-Tyrael - 4 (Nester, Jejunum, Eflatun, Audiodragon)
-Audiodragon - 3 (Amenquiver, Deathly Hallow)
-AK_Lampard - 2 (World of Warcraft, Utherlightbringer)
-Thyestes - 2 (Reycey98, AK_Lampard)
-Utherlightbringer - 2 (Edward The Paladin, Stabilo)
-Stabilo - 1 (Glamdring)
-Eflatun - 1 (Tyrael)
-Jejunum - 1 (Thyestes)

Pas
-Lethe

Oy vermeyenler
-

Vazgeçme hakkı kalmayanlar
-Tyrael (stabilo --> Eflatun)
-Eflatun (Oyunu Sonlandırma --> Tyrael)

image
Amenquiver
Mod
Ben.
nester
Üye

Ben.

stabilostabilo
Üye
Oynuyorum. Kurallar mümkün olduğunca basit olsun, birkaç kişi ilk kez Kurtadam oynayacak çünkü.

Diğer başlıkta yazanların oynayacaklarını varsayıyorum yani. =)
deathly hallowdeathly hallow
Üye
AdramelechAdramelech
Üye

Oynuyorum. Kurallar mümkün olduğunca basit olsun, birkaç kişi ilk kez Kurtadam oynayacak çünkü.

Diğer başlıkta yazanların oynayacaklarını varsayıyorum yani. =)

Geçen oyunda benim hoşuma giden şeyler oldu, o yüzden sistemi temelden değiştirmeyeceğim ama eğer az rol olursa özel rol sayısını azaltırım sadece o kadar. Geçen oyunda da son ana kadar bissürü rolü çıkarma kararı almıştım, sonradan bissürü kişi girince onları eklemek de sorun çıkarmadı.

Sadeleştirmekten kastım budur hani, roller ve oyunu kazanmak için yapmaları gereken şeyler kişilerin bireysel gerilimlerini özellikle son turlara doğru çok arttırmıştı, gerilim altında verdikleri yanlış kararlar hep başlarına bela olmuştu. Ben çok eğlenmiştim aeheahaheheahea.
stabilostabilo
Üye
Audio oynamasın lan. :(
AdramelechAdramelech
Üye

Şerefsizim katılıyorum. Bir ara "DEMON BENİM LAN" diye atlayasım geldi hani, o kadar abarttı demonluğu.
nester
Üye

Oynarsa zaten ilk tur linç edelim. :)

Bu arada
@adra
geçen oyunda da soracaktım yanlış yazmışsındır diye sormadım.1 veya daha az kişi nasıl kalabilir ki sona?
AdramelechAdramelech
Üye

Oynarsa zaten ilk tur linç edelim. :)

Bu arada
@adra
geçen oyunda da soracaktım yanlış yazmışsındır diye sormadım.1 veya daha az kişi nasıl kalabilir ki sona?

Mesela Son turda 3 kişi kalsa ve bunlardan birisi kurtadam, birisi sivil ve birisi avcı olsa, çok daha rahat bir şekilde sıfır kişi kalabilir. Kurtadam, avcı ve linç oyu illaki üç kişiyi öldüreektir ve bir ihtimal sıfır kişi kalabilir.

Tabi bu en basit örnek, hiç belli olmaz bu durum dışındaki olaylar.
Glamdring
Üye
beni de şeyedin
discussioncontroller