Oyungezer Online Site ve Forum Kuralları
epic_dogepic_dog
Üye
Hoşgeldin Oyungezer Online kullanıcısı. Sitemiz oyunlarla ilgili hoş sohbet bir ortamda bulunmak, bilgi almak ve paylaşmak, sizler için hazırladığımız kaliteli yazı ve videolara ulaşabilmeniz için daima daha iyi hale getirmek için sürekli çalışıyoruz.

Bunu sağlayabilmenin en önemli adımlarından birisi de sağlıklı bir topluluk oluşturabilmek için belli kurallar koymak. Bu nedenle aşağıdaki site kullanım kurallarına, Oyungezer Online’da bulunduğunuz müddetçe uymanızı önemle rica ederiz. Sitemizde bulunduğunuz, mesaj attığınız ve herhangi bir paylaşım yaptığınız sürece, otomatikman bu kurallara uymayı kabul ettiğinizi biliniz:

1. Oyungezer Online sitesi (Site) dahilinde yazılan tüm yazıların, atılan tüm mesajların ve paylaşılan tüm bilgi, link, fotoğraf ve videolar dahil tüm paylaşımların sorumluluğu, bunları gönderen kullanıcıya aittir. Site admin ve modları düzenli bir şekilde uygunsuz paylaşımları bulup temizlemek için çalışmaktadır, ancak hepsini her zaman anında bulmak mümkün olmamaktadır. Bu tür uygunsuz, gayri kanuni paylaşımlarda doğacak her türlü zarar, ceza, yaptırımdan SETİ Yapım ve Yayıncılık çalışanları, yöneticileri ve site admin ve modları sorumlu tutulamaz.

2. Geçerli sebeplerle yetkililerce istenmesi durumunda paylaşmak üzere IP adresiniz ve bilgileriniz verilebilir. IP adresi dahil diğer tüm kişisel bilgileriniz, bu durumların haricinde hiçbir zaman üçüncü şahıs ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır.Site yöneticilerinin kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi vardır. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar.

3. Site kullanım kurallarına uymamanız durumunda mesajlarınız, kullanıcı bilgileriniz ve üyeliğiniz uyarıda bulunarak veya bulunmadan silinebilir.
Site dahilinde aşağıdaki davranışlarda bulunmak yasaktır:

a. Her ne sebeple olursa olsun diğer bir kullanıcı, site dahili veya haricindeki gerçek veya tüzel bir kişi hakkında küfür veya hakaret etmek.
b. Diğer forum kullanıcılarını herhangi bir şekilde tehdit etmek, isim takmak, aşağılamak.
c. Sitede kâr amaçlı olarak reklam yapmak.
d. Aynı mesajı tekrar tekrar atarak sitede flood veya spam yapmak.
e. Crack ve kopyalarla ilgili bilgi veya link paylaşmak
f. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca suç sayılabilecek mesajlar atmak.
g. Her türlü ırkçılık veya ayrımcılık yapar, ya da bu tip düşüncelerin savunusunu yapmak.
h. Mesajınızda müstehcen içerik veya resimler kullanmak.
i. Belli bir siyasi grubun partizanlığını yapmak.
j. Forumu veya kullanıcılarını hacklemeye, forum bütünlüğünü, yapısını bozmaya çalışmak. Forumda oluşabilecek açıklardan faydalanıp bizzat Seti Yapım ve Yayıncılık tarafından verilmemiş modluk ve adminlik yetkileri kullanmak.
k. Birden fazla kayıt açıp çoklu hesap kullanmak.
l. Kullanıcı/profil bilgilerinizi belden aşağı, seviyesiz girdiler ile doldurmak.

Eğer bu davranışlardan birisini yaparsanız, aşağıdaki eylemlerden birine maruz kalabilirsiniz:

a. Uyarı almak
b. Geçici olarak üyelik dondurulması
c. Forumdan atılmak
d. Yasal işlem başlatılması
Yaptırım süreci şöyledir: Bu yukarıdaki ihlallerden birisini yapan kişi özel mesaj yoluyla bir kez uyarılır. Tekrarı durumunda 7, bir daha ihlal durumunda 30 gün uzaklaştırılır. Dördüncü kez tekrarında ise forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Kural ihlalinin ciddiyetine göre direk banlama cezası verilebilir veya yasal sürece başlanabilir. Bunun takdiri site yöneticilerindedir.

4. Site kullanıcılarını rahatsız edebilecek hareketlerden kaçınmanız genel görgü kuralları açısından sizden beklenmektedir. İnternet topluluklarında aşağıdaki hareketler çok hoş karşılanmadığından bu konuları abartmamanızda da üyeliğinizin salahiyeti açısından fayda vardır.

a. Huzursuzluk yaratmak, ortam germek.
b. Sürekli laçka ve bozuk bir ağızla konuşmak.
c. Belli bir oyun veya görüşün fan boyluğunu yapıp rakip oyun veya görüşlere sürekli saldırmak.
d. Diğerlerinin görüşlerini küçük görmek.
e. Tartışmaları içinden çıkılmaz hale getirip herkesi bezdirmek.
f. Sürekli her konuda negatif konuşup herkesin içini karartmak.
h. Tartışmalar kızışsın diye boyuna kışkırtma yapmak.
i. Yeni kullanıcıları en ufak hatalarında yerip siteden uzaklaşmalarına sebep olmak.
j. Sürekli ben buraların kralıyım havasında dolaşmak.

5. Siteyle ilgili her türlü soru, istek, destek ve şikayetinizi oyungezer@oyungezer.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

6. Özellikle site forumlarında kirlilik oluşmaması için konuları, ait oldukları başlıklar altına açınız. Aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlık açınız, ikinci kez aynı veya benzer bir başlık açmamaya dikkat ediniz. Piramit denilen, iç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz.

7. Sitede herhangi bir paylaşımda bulunarak, bu bilgilerinin herkese açık bir şekilde görüneceğini kabul etmektesiniz. Kişisel bilgilerinizi paylaşmanız durumunda , bunlar da diğer kullanıcılar tarafından görünecektir. Bu yüzden, kişisel bilgilerinizi site üstünden paylaşmamanızı tavsiye ederiz. Kişisel bilgilerinizi paylaşmanız durumunda oluşabilecek durumlardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur.

8. Oyungezer Online’dan dışarıya verilen linkler, bizim kontrolümüzde olmayan web sayfası ve içeriklere açılmaktadır. Bu içerik ve sayfalardan sorumlu tutulamayız, ancak rahatsız edici içerikleri bize haber verdiğinizde bunları sileceğimizden emin olabilirsiniz.

9. Üye olurken aldığınız kullanıcı ismini değiştirmenize veya siteye attığınız mesajların, içeriklerin toptan silinmesini lütfen istemeyin. Sitenin bütünlüğü açısından buna izin vermemekteyiz. Bu yüzden, üye olurken seçtiğiniz kullanıcı isminin kalıcı olduğunu bilerek kullanıcı isminizi seçiniz.

10. Doğrudan bir başka kullanıcıyla tartışmayı lütfen herkese açık forum sayfalarından yapmayın, diğer kullanıcıların zamanından çalmayın lütfen. Tartışmanızı düzeyli bir şekilde özel mesajlaşmayla yoluyla yapın. Ancak görgü kurallarını aşan, hakaret veya tehdit içeren özel mesajlar atarsanız, üçüncü maddede saydığımız yaptırımlara maruz kalabileceğinizi biliniz.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller