Call of Duty 4: Modern Warfare
Efendi
Üye
Ne gibi bir sorun olabilir ki mesela :/
kurtkapankurtkapan
Üye
Bilmiyorum =/
Efendi
Üye
Bir format atmalıyım bence o zaman tek çarem o kalıyor sistemde daha fazla değişiklik yapamayacağıma göre :)
__skytalker____skytalker__
Üye
Bence de bir dene. Ben de epeydir formatlamıyorum PC full ayarda kaldırdığı oyunları kasmaya başladı.
Efendi
Üye
Formatımı attım. Bilgisayarım 3 yıldan sonra (Evet 3 yıl utanıyorum..) yeni gibi oldu. Cod4'ümüde kurdum. Girerken salak bir hatayla karşılaştım. Ses kartı sürücülerimi kurmamı istiyor. Kulaklık taktım bilgisayara tekrar girdim çünkü o sorunu biliyordum. Bu seferde "DirectX Error : Directx encountered an unrecoverable error. Check the readme for possible solutions" diye bir hatayla karşılaştım. Oyuna hiç bir türlü giremiyorum bir türlü anlamadım ne yapmam gerektiğini. Directx'in son sürümü kurulu ekran kartınında son sürücüsü :/
bfrheostatbfrheostat
Üye
Ben hala neden 30 fps almaya çalıştığını anlamadım. 30 fps bir oyunu akıcı oynaman için yeterli bir seviye. 60 olması gerekmiyor.

Şu anda yaşadığın sorunla ilgili bir fikrim yok bu arada.
dodgerdodger
Üye
FPS oyunlarında, hele multi oynarken 30 ile 60 arasında fark var. Etkiliyor az olsada.
bfrheostatbfrheostat
Üye

FPS oyunlarında, hele multi oynarken 30 ile 60 arasında fark var. Etkiliyor az olsada.

Az ama. Ben hiç saçma yavaşlama görmedim 30 fps ile...
dodgerdodger
Üye
Yavaşlamıyor ama oyununu etkiliyor.
Rothstein
Üye
@Efendi: Sorunu sadece ekran kartında arama bence, sonradan taktığın ram önceden takılı olan ramlerle uyuşmuyor olabilir veya uyuşsa bile anakartta sorun olabilir (benim başıma geldi, ram leri kit olarak almama rağmen 2 site takılı olunca 60 fps falan alıyordum 1 tanesini çıkardığımda 250 fps yi görüyordum).

@bfrheostat: Daha önce hiç PC de cod oynadın mı bilmiyorum ama FPS tarzı bir oyun için 30 fps yeterli değildir (konsollar hakkında fazla bilgim olmadığı için onları karıştırmıyorum) zaten oyun standart olarak max 91 fps' ye ayarlı ve eğer max_fps değerini 40 ın altında yaparsan punkbuster oyundan atar (ideal değer 125 tir).
discussioncontroller