Fotoğraf Makinesi Alacağım. Ne alayım?
Laçin
Üye
Canon'dan 50D, 40D, 550D ve 600D'yi; Nikon'dan ise D7000'i, D300s'i ve D90'ı takip ediyordum buraya son yazdığımdan beri. Nikon'un giriş segmenti makineleri pek iyi bakmadı bilen arkadaşlar. Canon'un bu açıdan bariz üstünlüğü var. Özellikle Iso olayında. Nikon'da renkler daha parlak görünüyor. Fakat Canon'da ince ayar ile çok güzel renkler yakalamak mümkün. Fakat vücut olarak benim çalışacağım alandaki zorluklara dayanmayacağından giriş segmentini eledim.

Orta segmentte ise bence Canon, özellikle vücut olarak epey ağır basıyor. Magnezyum maddesinden yapılmış vücut; yağmur, kar, çamur, toz(ki en önemli faktör toz) durumlarında ultra dayanıklılık gösteriyor. Video benim için önemli değil. Hatta olmasa daha iyi olur diye baktığımdan(720p video kayıt edebilen kameram var zaten, yetiyor da) ve bazı arkadaşlarımın "önce giriş seviyesi al, sonra orta segmente veya üst segmente geçersin" önerisini de kendi açımdan mantıksız bulmamla birlikte Canon 50D veya 40D modellerine karar kıldım.

Artık temiz olarak hangisini bulursam bakalım. =)
JulianneJulianne
Üye

Canon'dan 50D, 40D, 550D ve 600D'yi; Nikon'dan ise D7000'i, D300s'i ve D90'ı takip ediyordum buraya son yazdığımdan beri. Nikon'un giriş segmenti makineleri pek iyi bakmadı bilen arkadaşlar. Canon'un bu açıdan bariz üstünlüğü var. Özellikle Iso olayında. Nikon'da renkler daha parlak görünüyor. Fakat Canon'da ince ayar ile çok güzel renkler yakalamak mümkün. Fakat vücut olarak benim çalışacağım alandaki zorluklara dayanmayacağından giriş segmentini eledim.

Orta segmentte ise bence Canon, özellikle vücut olarak epey ağır basıyor. Magnezyum maddesinden yapılmış vücut; yağmur, kar, çamur, toz(ki en önemli faktör toz) durumlarında ultra dayanıklılık gösteriy

Allah allah, Candlejack de demem
Laçin
Üye
Mesaj niye öyle gitmiş anlamadım Emrecan valla. :D Daha yeni farkına vardım sen Candle Jack deyince. :D
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Bu çok iyiymiş. Sevdim.
funky_boyfunky_boy
Üye

Küçük makine istiyorsan bence kompakt değil de aynasız bir makine al.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Aynasız ne oluyor?
funky_boyfunky_boy
Üye
Şöyle diyeyim, kompakt makinelerden daha büyük sensor kullanan ve Lensleri değişebilen daha teknolojik makineler.
funky_boyfunky_boy
Üye
örn: sony nex serisi
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
discussioncontroller