Fotoğraf Makinesi Alacağım. Ne alayım?
dodgerdodger
Üye
Sony NEX yerine DSLR alınır. Vizörü olmayan makineye makine demem ben :P Kaliteli kompakt makineler var gayet.
funky_boyfunky_boy
Üye
keşke leica m9 alacak param olsaydı.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye

Sony NEX yerine DSLR alınır. Vizörü olmayan makineye makine demem ben :P Kaliteli kompakt makineler var gayet.

Evet, NEX'e vereceğim paraya DSLR makina alırım. Lakin bana basit bir makina lazım. 300 TL'ye geçmeyecek. Önceki sayfaya koyduğum makinayı alacağım. =)
funky_boyfunky_boy
Üye
Hayırlı olsun şimdiden.

Dodger, ben de 60D ile Tamron 17-50 non-vc almaya karar verdim. Hem kısa film de çekmeyi felan da düşünüyordum. Benim için en iyi seçenek gibi şu an. Türkiye'ye dönünce de iki tane prime bir tane de tele alacağım. Ucuz olanlarından. Zamanı gelince yine yardım isterim.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
dodgerdodger
Üye
forum donanımhaber'de biraz dolaşırsan merak ettiğin makineler hakkında bir çok kullanıcının izlenimlerini öğrenebilirsin. Kağıt üstünde güzel makine olsa da şahsen denemeden birşey söyleyemem.
mddata
Üye
550 d iyidir :D
G-MANG-MAN
Üye
Düşündüm taşındım. taşındım düşündüm. ölçtüm biçtim bütçeme baktım. Hem keyifli foto çekebileceğim hem yaratıcılığımı kısmi olsa da işe katabilecegim hem rahat taşıyabilecegim ( goreceli olarak) hem performansı yüksek hem bütcesi insancil hem de tribünü zengin bir makine icin kararımı verdim.

Sony Cybershot DSC HX200V .

Amerika satış fiyatı 400-420 USD civarında.
DSLR olarak işe yarayacak birşey ( Eos 600d minimum) yaklaşık 700 USD ye mal oluyor. Maymun iştahlılık etmeyeceğimi kendime ispat edersem de zten EOS 60D ayarında birşeye gideceğim orta vadede.

Megazoom makine kullanmış arkadaşlar var mı ? Doğru bir seçim midir sizce ?
discussioncontroller