WoD - Beyond the Gates - Genel/RP Dışı
Eflatun
Üye
Beni de yazsana Adra.
AdramelechAdramelech
Üye
Black Dino Ranger ile 5 +1 +1 oluyor zaten abi bu kadar çok oyuncuya anca oynatırım ben. Şimdilik alımları kapadım. (:
Eflatun
Üye
Npc olayım =) Olurum bak.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Şehirde turizm falan ne durumda mesela. Var mı böyle sahili pilajı falan?
AdramelechAdramelech
Üye
İki liman var, birisi güney türafta ve tamamen ticari. Diğeri ise kuzeyde, yatlar falan yanaşıyor oraya. O kısım zaten tam turizm alanı, bir sahili ve bol bol eğlence mekanı var.

@Eflatın: Bakarız abi ama sanmıyorum.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Jacob Rogers
32 yaşında
Düzenli bir işi yok.
Annesi bunu doğurduktan sonra terk etmiş evi. Babası da pek sağlam bi adam değilmiş. Alyaşın biriymiş. Lakin sonuçta babası. Tek başına büyütmeye çalışıyor bunu. Çocuğun da başka kimsesi yok. Babası çocuk 15 yaşındayken hastalanıyor. Yataktan kalkamaz hale geliyor. Bu zaten hayta bi tip okulla falan da bi alakası yok. Babasına bakmak için hayata erken atıliliyim diye. 1-2 sene düzgün düzgün, alnın teriyle çalışmaya gayret ediyor. Kim ne iş verirse yapıyor. Ama insanlar tarafından çok itilip kakılıyor. Kazandığı parayla da kendini bile zor geçindiriyor. Zaten 2 seneye de babası hayatını kaybediyor.
Bi gün gene işverenlerinden biri buna ters ters hareketler yapıyor falan. Sokağın ortasında herifin ağzını yüzünü kırıp hastenelik ediyor. Herifin üzerinde bulduğu anahtarı alıyor. Kayıplara karışıyor. Hava karardıktan sonra herifin ofisine sızıp yüklü bir parayla birlikte ne var ne yok yağmalıyor. Sonra ofisi bi güzel yakıyor ve evin dönüp eşyalarını topluyor. Sabah olmadan ilk trenle Port More'nin yolunu tutuyor. İşler orda sandığından da kolay oluyor. Sahile yakın bir yerde lüks sayılabilecek bir yerden daire alıyor. İri yapısı yüzünden sahilde bi gece kulubünde koruma olarak çalışmaya başlamakta zorlanmıyor. Yeni patronu buna ilk görüşte ısınıyor. Bizimki de buna güvenip eski kasabasında yaptıklarını anlatıyor. Bunları öğrenen patron buna bazı özel işler veriyor. İşleri yapa yapa patrona en yakın kişi oluyor. Fakat bir gün patron eski çalışanının biri tarafından öldürülüyor ve kulüp dahil herşeyi bizimkine bırakıyor. 1-2 sene de öyle idare ettikten sonra da rahat batıyor ve daha çok şeye sahip olmak için beyaz işine giriyor. Malları deniz yoluyla güney tarafındaki limandan getirtiyor lakin kısa sürede kazandığı para şehrin ileri gelenlerini bir hayli kızdırıyor ve en sonunda gece kulubünü toprağa gömüyolar. Eleman gene şehre ilk geldiğinde aldığı eviyle kalakalıyor. Herşeyin sarpa sardığını düşünerek intihar etmeye kalkıyor fakat olanlar oluyor...(Burdan ilk posta bağlıycam ama hadi bakalım) :vampire:
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Astus Everdeen olsun karakterimin adı. Eski bir piyanist. Hatta çocukluğunda oldukça popülermiş. YouTube, Twitter vs, baya hayrranı varmış. Yıllar sonra birikimleriyle bir tiyatro açmış. Tek amacı piyano çalmak değilmiş yani. Oyunculuğa da merak salarmış. Popüler olduğu için de çok kişi başvurmuş tiyatro kadrosuna. Bizimki yine de sadece arka planda müzik çalarmış. Başta işler güzel gitmiş. Hatta bir sevgilisi olmuş. Leah'mış adı.

Günlerden bir gün (çok klişe oldu bu da şimdi :P), hafta sonu tatili için şehirden ayrılmak isterler. Yolculuk için her şeyleri hazırdır hani. Yola da çıkmışlardır, fakat daha sınırı geçemeden kaza geçirmişlerdir. İşte bu, hayatında büyük bir dönüm noktası olmuştur: Sevgilisi komaya girmiş, komadan çıktığında ise boynundan aşağısı tamamen felçli kalmıştır. Astus bunun için kendini asla affetmemiş ve göz göre göre tiyatronun batmasına sebep olmuştur. Piyano çalan elleri artık titriyordur, Tanrı vergisi gördüğü bu yeteneği kullanamamktadır...

Sonra kapanır tiyatro. Sevgilisinin yüzüne bakamaz olur. Bir süre sonra hastane ziyaretlerini de keser. Gününün tamamını dışarıda dolanarak geçirir, kimi zaman eve gidecek gücü bile bulamaz kendinde ve bir bank üzerinde uyuyuverir. Evsizlerle arkadaş olur... Bir süre sonra eve dönmeyi de bırakır. Evsizlerle yaşar, evsiz biri olur.

Birisini öldürür... Bir gece bank kavgası yüzünden işler kontrolden çıkar. Ne ara kendisinin adamın boğazında bulduğunu hatırlamaz bile. Kendinden geçmiştir... Ve öldürür adamı... Polise yakalanmamıştır, şanslıdır; zira eldiven takmıştır o soğuk gece. Ne kan izi, ne parmak izi...

Şu aralar evsiz olarak hayatını sürdürmekte. Ama ne karısına olanları, ne de öldürdüğü adamı asla unutamamaktadır.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Adı: Christopher
Soyadı: Williams
Yaş: 33
Meslek: Polis/Dedektif
Geçmiş: Elemanımız safkan bir Amerikalı. Maryland'de doğdu, orta halli bir ailenin çocuğu olarak büyüdü. Liseden sonra okuduğu romanların, izlediği filmlerin etkisiyle polis akademisine girmeye karar verdi. New York Polis Akademisi'ni başarıyla bitirip NYPD'de devriye olarak çalışmaya başladı. Ayrıntıları bulmaya ve birleştirmeye yatkın kafası üsleri tarafından farkedilince dedektifliğe yükseltilip Cinayet Masası'na atandı. Bölümünde başarılı bir polis olarak mesleğini sürdürürken, işine burnunu soktuğu kirli ve güçlü yerlerde arkadaşları olan bir polisin çevirdiği katakulli ile Port More'a tayin edildi. Üç yılı aşkın bir süredir Port More'da görev yapıyor. Dürüst biri olmasına rağmen tekrar sürülmemek için bu sefer kirli tiplerden uzak durmaya gayret ediyor. Kendi hâlinde, deneyimli bir polis. Tabanca olarak Glock 22 .40 S&W kullanıyor, nişancılığı orta seviye. Temel seviyenin biraz üstünde Krav Maga biliyor. (İzin yoksa Krav Maga kısmını çıkarabülüp.)
AdramelechAdramelech
Üye
Karakterlerinizi beğeniyorum beyler. Şimdi karakter kağıtlarınızı yapacağım yavaş yavaş ve ardından linklerini bu konunun ilk mesajına iliştireceğim. Kuralları falan da yazarım artık. Yazmayanların kağıtlarını da yavaş yavaş yaparım.

@Bi' yukarı: Dövüş stilini eklemedim. Karakterleri yaratırken o kadar detaya inmiyorum. Geçmiş olarak durabilir istersen ama + vermeyecek. ^^
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Şehirde yaygın olan bir suç türü var mı? Polisin girmesi zor getto tipi yerleşmeler var mı? (örn: favela, banliyö) Şehirde nüfuzu olan suç oluşumu ya da oluşumları var mı? Birden fazlaysa birbirleriyle ilişkileri nasıl? Suç oluşumlarının polis teşkilatlanması içindeki durumu nasıl? Kirli polislerin teşkilat içindeki etkisi ne kadar?

Biraz çok oldu farkındayım ama bir polis olarak bilmem gerekiyor diye düşündüm. ^^
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller