The Realm Of Mad God
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
"The Realm Of Mad God" oynayan yok mu? Tam çıtır çerezlik oyun. Oyunda ölmek bile bir amaca hizmet ediyor resmen.

Oyun hem web tabanlı, hem de steam üzerinden oynanabiliyor. Web'den girdiğinizde de, steam hesabınızdan girdiğinizde de aynı account ile oynayabiliyorsunuz.

Arada bir girip eğleniyorum ve çıkıyorum. Oynayan varsa steam'den dürtsün. en sonunda bir karakteri 20 lvl üstü yapabildim. İlk seferlerinde hep hızlı level atlayayim diye veya item kapıcam diye ateşin ortasına atlıyordum ama şimdi çaktım köfteyi. Mümkün olduğunca ölmemeye çalışmak lazım oyunda. Hatta gerekirse direk anaüsse (nexus) kaçmak lazım. Zaten belli bir level üstüne gelince artık ıvır zıvır mob lar sizi kesemiyor.

İtem kapıcam diye ateşin ortasına dalmayın, önemli olan level atlamak, itemları sonra da bulabilirsiniz. ben level 15'e kadar falan basic item lar ile gidiyorum eğer hiç beleş item denk gelmezse(kimsenin almayıp ortalıkta bıraktıkları). Zaten en fazla 20 lvl var xp ile atlayacağınız. Sonrası fame ile geliyor (prestij gibi).

Ayrıca kendi class'ınızın kullanmadığı itemları almayın, boş yere üstünüzde taşımayın. Oyunda trade diye bir sistem yok. Yani var ama çok yüksek level, rare itemlar falan bulursanız birileri ile takas edebilirsiniz. Onları da yüksek levellerde bulacağınızdan başlarda hammallık yapmayın boşuna.

Neyse baya zevkli oluyor eğer doğru class kombosu ile grup yaparsanız. hatta oyunun çoğunu (ana boss hariz) 3 kişilik(priest+archer+knight) bir grup ile temizleyebilirsiniz. Belki bir de wizard olursa alan büyüleri ile işini kolaylaştırır. Priest'ler çok kritik. Nerde görürseniz peşine takılın. etrafından ayrılmayın. Alan heal atabildikleri için grupun hayatta kalmasında çok etkili. Kendilerini de bu şekilde healliyorlar, yani adam bencil olsa bile mecburen healliyecek sizi o yüzden ayrılmayın peşinden :D.

Basit oyun zaten biraz oynayınca alışırsınız ama eğlenceli. Bazen 80 kişi boss kesmeye gidince fena oluyor, ekran renk cümbüşü oluyor resmen. Boss fight larda ölürseniz tkrar canlanıp aynı yere giremiyorsunuz aklınızda olsun. Normal haritada ölseniz bile hemen yeni karakter açıp gruba tekrar katılabilirsiniz ama boss haritasına geçtiğinizde bu mümkün olmuyor o yüzden çok güçlü değilseniz veya internetiniz lag'a sebep oluyorsa grubun gerisinde durun zaten xp alıyorsunuz herturlu.

Eğer girdiğiniz realm de tren varsa kesin binin inanılmaz hızlı level atlıyorsunuz trendeyken.
Tren ne mi? Görünce anlarsınız :D

Bir de son ve en onemli not. Öldüğünüzde hem karakteriniz hem de üzerinde ne varsa gidiyor. :D Ama fame kazanıyorsunuz. Canlıyken biriktirdiğiniz fameleri kullanamıyorsunuz ancak ölünce işe yarıyorlar.

EDİT: hazır açtık konuyu bari işe yarar birkaç şey söyleyeyim de millete faydamız dokunsun editi :D
QuendarthQuendarth
Mod
Az önce başladım, bayağı iyi oyunmuş.
nester
Üye
19(18'de olabilir) level olan okçum öldükten sonra bir daha oynamadığım oyundur kendileri.Hemen hemen bütün itemlerimi dizmiştim halbuki
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye

19(18'de olabilir) level olan okçum öldükten sonra bir daha oynamadığım oyundur kendileri.Hemen hemen bütün itemlerimi dizmiştim halbuki

Ben de öyle bir rage quit yapıp girmemiştim bi ara ama sakin oynamak lazım oyunu. Fazla hırs yapınca sinir ediyor :D

Dediğim gibi önce level 20 yapıp ondan sonra item peşinde koşmak lazım. Bir de fazla kalabalık alanlarda durmamak lazım, lad'dan dolayı karambole ölüyorsunuz.

@quendearth steamden dürtüklersen beraber oynarız.

steam: smoking1ace
QuendarthQuendarth
Mod
Az önce 18. seviye savaşçım öldü. Oyundan soğudum resmen.
XFire1994
Üye
Steam'den oynandığını bilmiyordum, oradan bakayım bir de.

Vakit geçirmek için oynamaya başladım. En son priest karakterim öldü, okçu deneyeceğim şimdi.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye

Az önce 18. seviye savaşçım öldü. Oyundan soğudum resmen.

:D

Ahah ben de warrior ile sinir krizi geçiriyordum ama 20 ledim, knight açıldı. onu da 20 leyip paladin açmam lazım.

Şimdi roque 20 lemeye çalışıyorum. Huntress açıcam.

Sabah sürekli tren vardı, akşam bi türlü trene denk gelemedim. Normal kasınca uzun sürüyor cidden.

Şuan oynayan varsa party yapalım daha hızlı kasarız.

Yeni karakter slotunu çok pahalı yapmış hıyarlar. Birazdaha ucuz olsa alacağım. Sırf yeni class kasabilmek için o kadar uğşaıp 20 yaptığım karakterlerimle intihar ediyorum :/
l3v3n1l3v3n1
Üye
Arkadaşlar bir sorunum var.Az önce indirdim oyunu oyniyim dedim.Ama çok kasıyor.2 fps zor alıyorum.Ne yapabilirim?
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye

Arkadaşlar bir sorunum var.Az önce indirdim oyunu oyniyim dedim.Ama çok kasıyor.2 fps zor alıyorum.Ne yapabilirim?

oyun ana menusunde server seçeneği var, orda en ustteki best server seçeneğinin seçili olduğundan emin ol. Bir de server dayken realm lere girerken en boş olanlarına girmeye çalış.

Ayrıca bu saatlerde çok yoğun olduğundan kasıyor, normalde kasma yok.
gduman94gduman94
Üye
5-10 dakikaya kadar dalıyorum oyuna.
XFire1994
Üye
Kongregate hesabım ile steam'de oynayamıyormuşum :/ Baştan okçuyu açmaya uğraşıcam şimdi. Wizard neyse de Priest ile level atlamak tam işkence.
discussioncontroller