BtG - V. S. Choke (KurtulanSama)
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
-Hayır, memur bey. Bu sokak evimin yolu üzerinde olduğu için yakınlardaydım ve patlamayı duyunca ne olduğunu merak ettim. Gazetecilik işte.
AdramelechAdramelech
Üye
"Hm." dedi ve kaşları kalktı. Haber ünlüsü olmayı bekleyen bir insan daha. "Şey belki bir röportaj verebilirim olaylar hakkında, zaten amirimiz de şu anda burada değil. Şey, yani, haber arıyorsanız."
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Fark ettirmeden iç geçirdim.

Gecenin bir yarısı karşılaştığım tipe bak. Her neyse, belki büyük bir şeydir.

Arabanın torpido gözünden ses kayıt aletimi ve fotoğraf makinemi çıkardım. Kayıt aletinin içinde hafıza kartı olup olmadığını kontrol ettim ve her şeyin hazır olduğuna emin olduktan sonra röportaja başladım.

Olayın nasıl gerçekleştiği, can kaybı olup olmadığı ve şüpheli listesi sorularımdan başlıcaları idi. Sonuçta sıradan bir patlamaydı benim için. Bir kaç standart soru ile hem ne olduğunu öğrenebilir hem de bu polisi başımdan savabilirdim.
AdramelechAdramelech
Üye
Adam kabaca her şeyi anlattı. Hatta bazı noktalarda anlatması gerekenden fazlasını anlattı. Kaç aydır kovaladıkları bir suçlunun şu anda kanalizasyonda, polislerden kaçmakta olduğunu bile biliyordu Virgil.

Röportajın bir yerinden sonra, gözleri arkada, camları tahta ile kapatılmış bir dükkana giren gence takıldı. Etrafına huzursuzca bakıyor, ancak birini takip edercesine bir acelecilikle içeri giriyordu.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Patlamanın sebebi ve arkasındaki kişiler gram ilgimi çekmemişti fakat şu genç çocuk...

Neyi kovalıyordu? Ya da neyden kaçıyordu?

-İlginç bir şeylere yönlendirebilir.

Ancak bunun için suç mahaline girmem gerekiyordu.

-Afedersiniz memur bey, acaba haber için bir kaç kare fotoğraflamamın bir sakıncası olur mu?

Soruyu sorarken masumca bir ifade ile 100 dolarlık bir banknotu uzattım.

----------***----------***---------

Bir kaç dakika sonra gencin girdiği evin önünde idim.
Tabi ki yalanımı desteklemek için olay yerinin birkaç fotoğrafını da çekmeyi unutmamıştım.

Şırıngalarımı kontrol ettim. Alkol yerli yerinde idi, asit kullanılmıştı ve şırıngası boştu, son şırıngamda da 10mg yatıştırıcı vardı... Hazır olduğumu düşünerek yavaşça içeri girdim.
AdramelechAdramelech
Üye
İçerisi oldukça sessizdi ilk bakışta. Ancak anladı ki içeride birileri vardı. Bir kere hafif bir ışık geliyordu bu kitaplıklarla dolu yerin arkalarından. Ve yerdeki kalın toz tabakası bozulmuştu.

İzler bir değil iki kişiye aitti. Av bakımından şanssız bir gece.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
İçinde yatıştırıcı olan şırıngayı hazırladım. Tüm doz 100 kiloluk birini devirmeye(belki öldürmeye) yeterdi. ve sessizce içeriyi dinlemeye başladım.
AdramelechAdramelech
Üye
İçeriden ses gelmiyordu. Ancak dikkatli dinlediğinde o hafif insan "gürültülerini" duyabildi. İnsana özgü şeylerdi o gürültüler tahtanın hafif gıcırtıları, kumaşın birbirine sürtmesi gibi.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Şırıngamı hazırladım ancak kullanmak istemiyordum. Buraya birini öldürmeye gelmemiştim. Yine de kendimi bir dövüşe hazırladım ve kendimi gizleyecek uygun bir yer bulmaya çalıştım.
AdramelechAdramelech
Üye
Kütüphanenin içinde dolaşayım derken bir adamla karşı karşıya geldin. Gençti aslında, yüzünde garip bir korku ve şaşkınlık ifadesi vardı. İki üç adım ilerinde sana bakıyordu gözlerini dikmiş.

(KurtulanSama-chackal oyunları birleşmiş oldu, ben belirttiğimde ayrılmış olacak. Hanginiz daha önce yazarsa, diğeriniz ona göre hamlesini yapmak zorunda. Aynı şeyleri yapmak, aynı yola devam etmek zorunda değilsiniz.)
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller