BtG - V. S. Choke (KurtulanSama)
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Karşımdaki adamı süzdüm. Bana karşı bir tehdit oluşturup oluşturmadığını anlamaya çalıştım.
AdramelechAdramelech
Üye
"Merhaba?" dedi adam.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Enteresan bir tepki. Çok aldırış etmeden, süzmeye devam ettim bir süre. İlgimi kaybetmeye başlamıştım. İçeride birden fazla kişi olmalıydı...

"Sen sıkıcı birisine benziyorsun."

Hala şırındga elimdeydi ancak artık gizli bir şekilde tutuyordum...

"Bana daha ilginç insanlar gerekiyor... Hala açım bu gece."
AdramelechAdramelech
Üye
"Benden daha ilginç birine benziyor" dedi ve içerideki masayı gösterdi. Masanın diğer ucunda bir adam, kovboy şapkasını hafifçe yüzüne çekmiş oturuyordu. Bir yandan da kartları karıştırıyor ve etrafa bakınıyordu. Samuel bu adamda inanılmaz tedirgin edici bir şeyler sezdi.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Tch...

Gerçekten açtım ancak asla yutabileceğimden büyük bir lokma ısırmazdım. Bu adam gerçekten büyük bir lokmaydı ve başa çıkabileceğimden çok daha fala belaya sebep olabileceğini seziyordum ama belki bu şehirde arkadaşlar edinmeliydim.

Her ne olacaksa artık geri dönmek gibi bir seçeneğim olmadığı fikri aklıma saplanmıştı. Geri dönmek istemiyordum. Tek korkum kız kardeşimi yalnız bırakmaktı...

Daha ne olduğunu anlamadan, sıkıcı adamın işaret ettiği odaya girmiştim.

"Burada bulunmanın bir sakıncası yoktur umarım."
AdramelechAdramelech
Üye
Masadaki adam cevap verdi.

"Yoo, hayır. Yapacağımız küçük 'yolculukta' senin de bulunman eğlenceli olabilir Virgil hehehe."
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Virgil??? Yazılarımı okumuştur. Yüzümü çok gizleyen bir gazeteci değilim. Sonuçta insanlar gözlerinin önündekilere bakmazlar.

Hafifçe gülümsedim. Halimden memnundum aslında. Buradan canlı çıkma ihtimalim hala vardı o yüzden bir süre oyunlarını oynamaya karar vrdim. Kim bilir? Belki bu işten kârlı da çıkabilirdim.

Bir sandalye çektim ve oturdum, hem neler olacağını merak ediyor hem de dehşet bir biçimde korkuyordum aslında. Eğer oturduğum sandalyede "ben" olmasaydım kesinlikle arkama bakmadan kaçardım.

"Yolculuk mu? Merakımı uyandırdığınızı söylemeliyim ancak karşınızda dezavantajlı bir durumdayım. Siz bana ismimle hitap ediyorsunuz ancak ben sizi henüz tanımıyorum bile."
AdramelechAdramelech
Üye
"Jack, oturmayacak mısın?" dedi adam gülümseyerek. Kartları olduğu yere bıraktı ve yüzünü Virgil'e döndürdü. "Senin kim olduğunu biliyorum, Virgil. Yaşamını. Yazılarını ve... yazmadıklarını hehehe." adam gözlerini uzun süre Virgil'in gözlerine kilitledi.

Virgil anladı. Adam biliyordu.

"İkinizin de görmesi gereken bir takım şeyler var. Bana inanın, Virgil'in kaybettirdiği kişiler ve senin kaybettiğin kişi ile alakası var bunların. Sizin ikinizin de burada olmanız tesadüf değil. Sizi aradığınız yere götüreceğim. Bunları neden hızlı söylüyorum, çünkü bir kaç saat sonra güneş doğacak, gitmem lazım." ayağa kalkıp apar topar üstünü silkelemeye başladı. "Adı Astus Everdeen. Kendisi Lilian Harper adlı bir kızı arıyor. İki kere güneş battıktan sonra burada olun. Ve mümkünse adamı yaşar halde getirin."

Virgil'e bakış attı ve hızlı adımlarla kitaplıkların arasına daldı. Virgil kafasını çevirmeye fırsat bulamadan ayak sesleri kesildi ve kapının açılma sesi bile duyulmadı.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
"Kaybın için üzgünüm, umarım onları bulabiliriz. Bahsettiği Astus tanıdık geliyor mu hiç?"

Astus Everdeen... Evet, bir süredir haber alamasam da Astus'u tanırdım. 2 gün içinde Astus'u bulmam gerekiyordu. Nedense içimden bir ses, Lilian'ı yem olarak kullanmanın daha kolay olacağını söylüyordu.

"Astus, bir zamanlar tanıdığım biri idi. Bir süredir kendisinden ses yok. Lilian'a ulaşmak ve onun güvenini kazanmanın Astus'u bulmakta anahtar rol oynayacağı kanısındayım. Normalde bu benim için zor bir iş değil ancak sadece 2 günümüzün olması işi biraz sıkıntıya sokabilir."

Sonra biraz düşündüm. Adamın neredeyse zararsız olduğundan emindim ancak düzgün bir plan için yanımdaki adamı tanımalıydım.

"Söylesene, şimdiye kadar hangi meslekler ile uğraştın?"
AdramelechAdramelech
Üye
Virgil adamın masanın üstündeki kartı alıp cüzdanına attığını gördü. Kartın üzerinde ne var görememişti o karanlıkta, zaten Jack karta ilerleyene kadar fark etmemişti de.

"Bu aralar barmenlik yapıyorum, öncesinde de üniversiteye devam ediyordum yani pek bir işte çalıştığım söylenemez. Peki ya sen? Bir şeyler yazdığından bahsediyordu? Ve Lilian'ı tanıyor musun ya da duydun mu Astus'dan dolayı?"
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller