BtG - J. Harper (chackal)
AdramelechAdramelech
Üye
Bir iki adımdan sonra ses kesildi. Jack odanın ileri kısmını göremiyordu, tam kapıya bakan yön bir kitaplık tarafından kesiliyordu.
chackal
Üye
Sessizce kitaplığın yanından dolaşmaya başladım. Bu sırada masadaki adam ne yapıyor diye ona baktım.
AdramelechAdramelech
Üye
Jack ondan biraz uzun bir adamla karşı karşıya geldi. Adam olabildiğine sıradan giyinmesine karşın, garip bir şeyler vardı anlamadığı. Orada olduğunu tahmin etmemiş olsa gerek ki, hafif şaşırmıştı.

(KurtulanSama-chackal oyunları birleşmiş oldu, ben belirttiğimde ayrılmış olacak. Hanginiz daha önce yazarsa, diğeriniz ona göre hamlesini yapmak zorunda. Aynı şeyleri yapmak, aynı yola devam etmek zorunda değilsiniz.)
chackal
Üye
Merhaba? (klavyede 1in solu boş ya :D)

Bilmediğim bir yerde tanımadığım bir adamla otururken başka biri geliyor, başka ne diyebilirim ki.
AdramelechAdramelech
Üye
Adam cevap vermedi ve bir süre dikkatlice süzmeye devam etti Jack'i. Ardından konuştu.

"Sen sıkıcı birisine benziyorsun. Bana daha ilginç insanlar gerekiyor... Hala açım bu gece."
chackal
Üye
Ne diyor bu? İçmiş ya da uçmuş gibi. Pek tartışmak istediğim biri değil.

Kenara çekilip masadaki adama doğru yolu gösteriyorum. (Birine önden buyur diyince elinle şey yaparsın ya, o işte)

"Benden daha ilginç birine benziyor"
AdramelechAdramelech
Üye
"Burada bulunmamın sakıncası yoktur umarım." dedi adam bir şeyleri tartar gibi baktıktan sonra.

Ancak Jack ağzını açamadan, masadaki adam konuştu.

"Yoo, hayır. Yapacağımız küçük 'yolculukta' senin de bulunman eğlenceli olabilir Virgil hehehe."
chackal
Üye
Virgil? Önceden tanışıyorlar galiba ve küçük "yolculuk", cidden ne saçmalıyor bu adam? Neyse dinleyelim bakalım şimdi ne anlatacak.

Masaya doğru ilerliyorum.
AdramelechAdramelech
Üye
"Jack, oturmayacak mısın?" dedi adam gülümseyerek. Kartları olduğu yere bıraktı ve yüzünü Virgil'e döndürdü. "Senin kim olduğunu biliyorum, Virgil. Yaşamını. Yazılarını ve... yazmadıklarını hehehe." adam gözlerini uzun süre Virgil'in gözlerine kilitledi.

Jack olan olaylardan hiçbir şey anlamadı.

"İkinizin de görmesi gereken bir takım şeyler var. Bana inanın, Virgil'in kaybettirdiği kişiler ve senin kaybettiğin kişi ile alakası var bunların. Sizin ikinizin de burada olmanız tesadüf değil. Sizi aradığınız yere götüreceğim. Bunları neden hızlı söylüyorum, çünkü bir kaç saat sonra güneş doğacak, gitmem lazım." ayağa kalkıp apar topar üstünü silkelemeye başladı. "Adı Astus Everdeen. Kendisi Lilian Harper adlı bir kızı arıyor. İki kere güneş battıktan sonra burada olun. Ve mümkünse adamı yaşar halde getirin."

Hızlı adımlarla kitaplıkların arasına daldı. Virgil kafasını çevirmeye fırsat bulamadan ayak sesleri kesildi ve kapının açılma sesi bile duyulmadı.
chackal
Üye
Başta sadece boş konuştuğunu sanıyordum ama gerçekten birşeyler biliyor gibi. Denemekten ne kaybederim ki? Şu karşımdaki adam ve bahsettiği Astus da benimle benzer durumda anlaşılan.

"Kaybın için üzgünüm, umarım onları bulabiliriz. Bahsettiği Astus tanıdık geliyor mu hiç?"

Biraz mantıklı düşününce onlara güvenmek için hiç bir sebebim yok ama bir şekilde yardım edeceklerine inanıyorum, elimdeki tek ipucu buyken başka ne yapabilirim ki?
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller