BtG - C. Williams (BDR)
AdramelechAdramelech
Üye
Christopher Williams

Spoiler:
Adı: Christopher
Soyadı: Williams
Meslek: Polis/Dedektif
Geçmiş: Elemanımız safkan bir Amerikalı. Maryland'de doğdu, orta halli bir ailenin çocuğu olarak büyüdü. Liseden sonra okuduğu romanların, izlediği filmlerin etkisiyle polis akademisine girmeye karar verdi. New York Polis Akademisi'ni başarıyla bitirip NYPD'de devriye olarak çalışmaya başladı. Ayrıntıları bulmaya ve birleştirmeye yatkın kafası üsleri tarafından farkedilince dedektifliğe yükseltilip Cinayet Masası'na atandı. Bölümünde başarılı bir polis olarak mesleğini sürdürürken, işine burnunu soktuğu kirli ve güçlü yerlerde arkadaşları olan bir polisin çevirdiği katakulli ile Port More'a tayin edildi. Üç yılı aşkın bir süredir Port More'da görev yapıyor. Dürüst biri olmasına rağmen tekrar sürülmemek için bu sefer kirli tiplerden uzak durmaya gayret ediyor. Kendi hâlinde, deneyimli bir polis. Tabanca olarak Glock 22 .40 S&W kullanıyor, nişancılığı orta seviye. Temel seviyenin biraz üstünde Krav Maga biliyor. (İzin yoksa Krav Maga kısmını çıkarabülüp.)

12/09/2012 - 22:50

Gecenin köründe çağrıldığı yere gelmesi çok sürmemişti. Yine de sinirliydi. Aylardır takibinde olduğu birisini yakalayacaktı sonunda. Adamın burada yaşadığını biliyordu artık. İçeri girecek bir polis grubu vardı, arkalarından girecekti. Yine de araştırdığı bu dosyada bazı aklına takılan noktalar vardı. Mesela o hayvan izleri. Cinayetlerin işleniş biçimleri. Gerçekten, bir insan bunu nasıl yapmış olabilirdi diye düşünülen şeyler. Bazıları her ne kadar uyumlu olsa da, bazıları uymuyordu.

Ancak izler ve dna örnekleri belirgindi. Suçlu bu adam olmalıydı. Polisler içeri girmeden önce, Christopher'ın sözünü bekliyorlardı.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
"Sonunda buldum onu. Bu herifi elime geçirmek için gecemi gündüzüme kattım. Ve işe yaradı. Artık avucumda sayılır."

Kapının etrafına mevzilenmiş polislere doğru ilerledim. Hepsi yorgun ve gergin görünüyorlardı ama hazırlardı. Gözlerinde içerideki soysuzu yakalamak istediklerini belli eden o ışıltıyı görüyordum. Yine de çok dikkatli olmamız gerekiyordu. Çünkü içerideki adam, şimdiye kadar gördüğüm en vahşi cinayetlerin failiydi. Onu dairesinde kıstırmış olsak da, bizi neler beklediğini bilemezdik. Neden bilmem, aklıma Saw II'de SWAT ekiplerinin Jigsaw'ın inine girdikleri sahne geldi. Ve ürktüm. Hem de çok.

Yine de, bu iş bu gece bitmeli. Kolunda çavuş rütbesi olan birini yanıma çektim ve sordum:

"Adamımız içeride yalnız değil mi?"

(RP-dışı: İtalik yazdıklarım karakterimin düşündükleri, kalın yazılanlar sesli olarak söyledikleri.)
AdramelechAdramelech
Üye
"İçeride detektif. Birimleri içeri yolladık, kısa süre-" bir anda adamın dikkati dışarıya odaklandı. Binanın üstüne bakıyordu. "Siktir. Orada! Binanın üstüne atladı!" dedi ve silahını çıkarıp tek katlı mağazanın o tarafa doğru nişan aldı. Bir kaç polis binanın etrafını sarmak üzere koştururken, diğerleri nişan almaya ve adama kaçmaması, silahını bırakması gibi şeyler bağırıyorlardı.

Adam camı açmış, ikinci kattaki evinden, apartmanının hemen sol tarafındaki tek katlı mağazanın üstüne atlamıştı. Adamın dönüp dairesine göz attığını fark etti. Christopher bunun gibi bir şeyi daha önce yaşamıştı. Bu bir tuzaktı.
Üye
"Kahretsin, evine baktı. Tuzak kurmuş olmalı, tam olarak ne yaptı bilmiyorum ama tuzak kurduğu çok belli."

Daireye doğru giden polislerin telef olmasını önlemek için avazım çıktığı kadar bağırdım:

"Kimse daireye girmesin! İçeride tuzak var! Kimse daireye girmesin! İçerideki birimlere haber verin!"

Tabancamı çekip tüm hızımla tek katlı mağazaya doğru koşmaya başladım. Bir yandan da etraftaki polislere seslenerek hepsini mağazaya yönlendirmeye çalışıyordum.

"Hiçbir yere gitmiyorsun orospu çocuğu. Bu sefer gitmiyorsun."
AdramelechAdramelech
Üye
Işık ve ses aynı anda gözüktü. İçeriden adam gibi çığlık bile duyulmamıştı bile ve bu Christopher için rahatsız ediciydi. Camlardan fırlayan bir takım et parçaları da vardı.

Patlamanın etkisi ile bir kaç saniyeliğine dikkati dağılmıştı bütün grubun, o dahil. Ancak dikkatini hızlıca toparlayabildi ve ara sokağa daldı. Solunda ve sağında uzanan iki yola baktığında, solda gördü adamı. Canını dişine takmış bir şekilde koşmaya devam ediyordu ve zaten 10-15 metre kadar da uzaklaşmıştı.
Üye
"Siktir. Bu kayıplar başıma bela açacak. Bari şu herifi yakalayıp durumu eşitlemeye çalışayım."

Tabancamın namlusunu yere doğru tutarak adamın arkasından koşmaya başladım. Koşarken, belki işe yarar umuduyla, arkasından bağırdım:

"Polis! Olduğun yerde kal!"

Bedenini görebildiğim ve ayak seslerini duyabildiğim kadarıyla adamı takip etmeye devam ettim.

"Tek temennim fazla karanlık bir yere girmemesi."
AdramelechAdramelech
Üye
Adam dinlemeksizin rogar kapağını açıp kanalizasyona atladı. Ardından çekip kapattı ve gözden kayboldu. Büyük ihtimalle bağrışını duymamıştı bile.
Üye
"Siktir, içeri girdi! Neyse, şuraya bir yere gizleneyim. Nasılsa gittiğimizi düşünecek ve çıkacak. Bu karanlıkta lağımda dolaşmayı göze alamaz. Çıktığı gibi enselerim. Baktım çıkmıyor uzaklaşırım."

Çıkması durumunda beni rahatça farkedemeyeceği karanlık bir köşeye geçip silahımı rogar kapağına doğrulttum ve beklemeye başladım.

"Ne olursa olsun, seni yakalayacağım."
AdramelechAdramelech
Üye
Christopher bir süre bekledi, ancak kapağın o taraftan bir hareket olmadı. Bir kaç polis de geldi ve ona baktı. Anlatınca, silahlarını kapağa doğrultup yaklaşmaya başladılar.
Üye
"Dikkatli olun, adamın silahı dolu mu değil mi bilmiyoruz."

Rögar kapağına yaklaştım, açmak için kaldıraç gibi kullanabileceğim bir şeylere ihtiyacım vardı. Biraz bakınınca kapağın biraz ötesine atılmış demir bir çubuk gördüm.

"Herhalde içeri girmek için bunu kullandı."

Yanımdaki polislerden birine "Biriniz şu demiri alıp kapağı açsın." dedim. İçeri ilk giren ben olmak istiyordum. Başka bir polisi daha öldürmesine izin vermeyecektim. Tabancamı göz hizasına getirerek rögar kapağının başında çömeldim ve diğer polislere bir kısmının arkama diğerlerinin de karşıma geçmesini söyledim. Adamın uzaklaşmış olma ihtimaline karşı önlem almak istedim:

"Diğer birimlere menzildeki diğer kanalizasyon girişlerine birkaç adam göndermelerini söyleyin.

"Kızağa çekilmemek veya tekrar sürülmemek için bu adamı bu gece yakalamalıyım. Mutlaka."
AdramelechAdramelech
Üye
Adam dikkatli dikkatli kapağı kaldırmaya gitti ve demir parçasını altına sokup kaldırmaya başladı. Bir ucunu dışarı çıkardığında demiri bırakıp silahını aldı ve kapağı kenara ittirdi diğer eliyle. İçerisi oldukça karanlıktı.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller