BtG - C. Williams (BDR)
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
"Umarım fazla uzaklaşmamıştır."

Kapak açıldığında polis memuruna elimle beni takip etmelerini işaret ettim ve tabancamı sağ elime aldım. Elimden geldiğince sessizce kanalizasyona indim. İnerken etrafıma bakınmayı ihmal etmemiştim. Ayağım kanalizasyonun zeminine bastığımda etrafı kolaçan ettim ama karanlık birilerini görmemi engelliyordu. Rögar kapağının başındaki adamlar da indiğinde işaret parmağımı dudağıma götürdüm ve ardından yine işaret parmağımı kulağıma koydum. Anlamış gibi görünüyorlardı. Peşinde olduğumuzu bildiği için sessizce ilerlemeye çalışacağına emindim ama yine de etrafı biraz dinledim. Bu sırada gözüme loş bir ışıkla aydınlatılmış kanalizasyon haritası ilişti. Polislerden birine elimle haritayı işaret ettim. Sessizce birkaç adım attım ve etrafı dinlemeye devam ettim.

"Bakalım ne tarafa gittin."
AdramelechAdramelech
Üye
Adam inanılmaz sessizdi -ancak Christopher'ın dikkatinden kaçabilecek kadar değil. Adamı göremiyor ve ne kadar uzakta olduğunu kestiremiyor olsa da, yankılanan hafif adım seslerinden ne yöne gittiğini biliyordu. Adamın takip edildiğinden haberi var mı, hiçbir fikri yoktu.
Üye
"Eninde sonunda çıkmak zorunda kalacak. Kanalizasyona girmesinin bir sebebi olmalı. Şimdiye kadarki hareketlerinden anladığım kadarıyla rastgele hareket eden biri değil."

Arkamdaki polislere elimle beni işaret etmelerini söyledim. Sessizce, güçlükle duyabildiğim ayak seslerinin geldiği tarafa doğru ilerliyorduk. Ben de dahil herkes tabancalarını yere 45 derece eğik açıyla tutuyordu. Her ne kadar bu adamı canlı yakalamak istesem de, içimden gelen bir ses -yılların sonucunda oluşmuş polis içgüdüm olsa gerek- emniyeti kapalı tutmamı söylüyordu. Ben de tam olarak öyle yapmıştım.

"Hadi bakalım, bizi inine götür. Götür de tüm departmanı başına sarayım."
AdramelechAdramelech
Üye
Dört kişilik bir ekip, tek başına yürüyen bir adamdan daha yavaş ilerliyordu. Christopher her ne kadar doğru yol üzerinde olduğunu bilse de, araları bayağı açılmıştı. Yine de sesini duyabiliyordu adamın ara ara, pek bir şey göremese de.

Tünelin sonuna geldiklerinde, yarı açılmış rogar kapağı sayesinde yukarıdan gelen az bir ışık, ses ve temiz bir hava vardı. Yukarısı bir yere değil, bir sokağa çıkıyordu ve duruma bakılırsa oldukça kalabalık bir sokaktı.
Üye
"Kalabalık bir sokak... Şimdi sıçtık işte."

Yanımdaki polislerle beraber kanalizasyondan çıktım. Bu kadar kalabalık bir yerde adamı nasıl bulacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu. Nasıl giyindiğini ve nasıl göründüğünü biliyordum. Eğer biraz akıllıysa kıyafetlerini değiştirirdi. Gerisi için ise bana bir sürü göz gerekiyordu. Yanımdaki polislerden birine döndüm:

"Merkeze haber ver, bu bölgeyi çember içine alsınlar. Adamın görünüşünü tüm birimlere bildirsinler. Siz de dağılıp adamı aramaya koyulun. İyi şanslar."

Üç polis kalabalığa karışırken tabancamı kılıfına koydum ve mahşeri kalabalığın arasına karıştım. Gözlerimle her yeri tarıyor, adama dair bir iz bulmaya çalışıyordum.

"Onlardan kaçabilirsin. Benden kaçman içinse... biraz uğraşman gerekecek."
AdramelechAdramelech
Üye
Haber vermesini söylediği polis telefonu alıp bir şeyler konuşmaya başladı. Geri kalanlar dağıldılar.

Christopher adamın buralarda bir yerde olduğuna emindi, ancak onu bu kalabalık ortamda bulamayacağını biliyordu içten içe. Aramaya devam ederse, umutsuz bir kovalamacaya boşuna adam harcadığı yüzünden azar işitecek, devam etmezse belki adam hakkında hiçbir ipucu bulamayacaktı.
Üye
"Şu an nasıl devam edersem edeyim azar işiteceğim. İki ucu boklu değnek. Ama bu herifi yakalamam lazım, kişisel mesele yaptım gibi bir şey.

Böyle bir kalabalıkta onu aramak samanlıkta iğne aramaktan farklı olmayacağından, bir polisin birini ararken yapacağı ilk şeyi yapmaya karar verdim. Teker teker barlara, dükkanlara falan girip adamı soracaktım. Nasıl göründüğünü biliyordum zaten.

"İlla bir açık vermişsindir. Her temas iz bırakır."
AdramelechAdramelech
Üye
(Herkes ayrılıyor mu iyice toplu mu arıyorsunuz?)
Üye
(Herkes tek başına arıyor şu an. En azından ben öyle yapıyorum. Yanımda başka polis yok yani.)
AdramelechAdramelech
Üye
Gece geç saatlere kadar dolaşmasına rağmen adamdan hiçbir iz bulamadı Christopher. Bu kadar kalabalık bir mekanda kaybolması şaşırtıcı değildi ancak o biraz daha fazlasını yapabileceğini sanmıştı. Muhbirlere bile sorduğunda pek iş çıkmadı. Sanki gerçekten yer yarılmış dibine girmişti.

Gecenin geç saatleriydi bunlar ve Christopher artık yorulmuştu. Gün boyunca yapılan çalışmanın sonucu boşa çıkmıştı. Şimdilik. Yarın kalkmalı, işine gitmeli ve Amirinden azar işitmeliydi.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller