BtG - C. Williams (BDR)
AdramelechAdramelech
Üye
"Sadece burayı araştırmanızı istemiyorum sizden. Daha... geniş çalışmalısınız. Bunu yapan adamı bulmanızı da istiyorum. Bir polis olarak kaynaklarınız olduğuna eminim. Yerini bulduğunuzda ise bana bildirmenizi istiyorum. Söylediğim gibi bu işi polise bırakmak istemiyorum."

Bir süre durdu ve Christopher'ın gözlerine, dik dik baktı.

"Ayrıca, Elizabeth'in size her iş için verdiği paranın üç katını alacaksınız. Ki bu da altı bin dolar ediyor. Haftalık ödemeler şeklinde. Eğer araştırma iki aydan daha uzun sürerse, iptal edeceğim. İlk ödemeniz burada." dedi ve elini ceketinin içine atıp kalın bir mektup çıkardı ve uzattı. Christopher mektubu tuttu ancak Alexander bırakmadan bir şey daha ekledi. "Beni hayal kırıklığına uğratmayın Bay Williams, işinizi iyi yaparsanız tek ödülünüz aldığınız para olmayacaktır." Sonunda gözlerini ayırdı ve Elizabeth'e baktı.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
"Nananana! İşte hayatımın en uçuk davasını aldım."

Mektubu aldım ve ceketimin iç cebine koydum. Normalde açıp içinde ne kadar para var diye bakardım ama görgüsüzlük olur diye düşündüm.

"Eee... Bay Black... Bu araştırma için elimden geleni yapacağıma emin olabilirsiniz. Ama takdir edersiniz ki ben Cinayet Masası'nda çalışan bir dedektifim. Yani... Çalışma saatlerim pek belli değil. Sorununuzla daha rahat ilgilenebilmem için bana biraz yardımcı olmanızı isteyebilir miyim sizden?"

Bu cümleyi söylerken bir yandan içeriye doğru sıçmak nasıl olurmuş öğreniyordum.

"Kafamı koparmasa bari... Eheh..."
AdramelechAdramelech
Üye
"Beni her istediğinizi yaptırabileceğiniz birisi sanmayın Bay Williams. Ancak amirinizi pek sevdiğim söylenemez. Kendisiyle görüşeceğim, kendisini arayıp tatilinizi kullanmak istediğinizi söylerseniz anlayış gösterecektir eminim." Arkasını dönüp ceketini ilikledi, aynada suratına bir saniye kadar bakıp, son bir kez Christopher'a döndü. "Gereksiz yere rahatsız edilmeyi sevmem, o yüzden gerçek bir şey olmadığı sürece beni rahatsız etmemenizi tavsiye ediyorum."

Elini Elizabeth'e uzattı ve Elizabeth de elini onunkinin üstüne koyup ayağa kalktı. Ardından koluna girdi ve hiçbir şey söylemeksizin bardan çıktılar.

Christopher, yerde cam kırıkları ve bir kaç cesedin bulunduğu koca barda tek başınaydı.
Üye
"Neyse, en azından şansımı denedim."

Şu anda ne yapsam bilemiyordum. Eve dönüp uyumalı mıydım yoksa burada biraz vakit öldürüp "araştırmama" başlamalı mıydım? Kendi kendime söylendim:

"Beni soktuğun işlere bak Elizabeth. Hem benden daha iyi o kadar polis varken neden ben? Şu herifi yakalayamamam yetmezmiş gibi... Off..."

O sırada az önce ceketimin cebine koyduğum zarf aklıma geldi. Elime alıp içini açtım.

"Bakalım ilk ödeme ne kadarmış."
AdramelechAdramelech
Üye
Para tam da Alexander'ın söylediği kadardı.
Üye
Zarfı kapatıp tekrar cebime koydum. Gecenin bir yarısı olduğu için ve yarın sabah merkeze gidip önce azar yemem sonra iznimi kullanmak üzere yüzbaşıya yalvarmam gerektiği için, yalnızca bir göz atıp eve gitmeyi düşünüyordum.

Bakalım cesetlerin resimlerinden bir şey çıkacak mı?

Mekandaki tüm cesetlerin baş ucuna gidip, telefonumun kamerasıyla resimlerini çektim. Eve geri dönmeyi düşündüm ama tüm polislerde -en azından çoğunda- bulunan o lanet merak içgüdüsü beni biraz daha kalmaya zorladı. Ben de resmini çekmeye değecek başka kanıt var mı diye aramaya koyuldum.
AdramelechAdramelech
Üye
Tam bir şey bulamadığını düşünmüştü ki, o ismi gördü. Katananın üstüne kazınmıştı ve kolayca gözden kaçabilecek kadar küçüktü.

"Simon Carly'e"
Üye
Simon Carly, bu ismi araştırmalıyım.

İsmi telefonumdaki not defterine kaydettim. Katananın bir tane uzaktan, bir tane de yakından -ismin net olarak görülebileceği şekilde- fotoğrafını çektim. Kanıt niteliği taşıyacak başka bir şey kalmadığına emindim ancak ne olur ne olmaz diye mekanı bir kez daha -ve bu sefer daha dikkatli- olarak kontrol ettim. Aldığım paranın karşılığını vermek istiyordum. Ve bir de... Alexander Black'in canını sıkmamak... Evet bunu diğerinden daha çok istiyordum.
AdramelechAdramelech
Üye
Etrafta daha fazla bir şey bulamadı. Zaten bulabileceği pek bir şey de olduğunu sanmıyordu. İşin garibi, sokağa kadar fırlamış kapı parçalarına rağmen ne kimse polis çağırmıştı ne de etrafta polis arabası vardı. Kapının önünde polis kordonu vardı evet ancak onun dışında hiçbir şey yoktu.
Üye
Anlaşılan cidden benden başka kimseyi istemiyor bu işte. Yani mesai dışındaki arkadaşlarımdan yardım isteyemem. Sokaktaki muhbirlerime güvenmem gerekecek.

Telefon rehberimdeki tüm muhbirlerin numaralarını sırayla aramaya başladım.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller