BtG - J. Rogers (CombiningPerson)
AdramelechAdramelech
Üye
Jacob Rogers

Spoiler:
Jacob Rogers
32 yaşında
Düzenli bir işi yok.
Annesi bunu doğurduktan sonra terk etmiş evi. Babası da pek sağlam bi adam değilmiş. Alyaşın biriymiş. Lakin sonuçta babası. Tek başına büyütmeye çalışıyor bunu. Çocuğun da başka kimsesi yok. Babası çocuk 15 yaşındayken hastalanıyor. Yataktan kalkamaz hale geliyor. Bu zaten hayta bi tip okulla falan da bi alakası yok. Babasına bakmak için hayata erken atıliliyim diye. 1-2 sene düzgün düzgün, alnın teriyle çalışmaya gayret ediyor. Kim ne iş verirse yapıyor. Ama insanlar tarafından çok itilip kakılıyor. Kazandığı parayla da kendini bile zor geçindiriyor. Zaten 2 seneye de babası hayatını kaybediyor.
Bi gün gene işverenlerinden biri buna ters ters hareketler yapıyor falan. Sokağın ortasında herifin ağzını yüzünü kırıp hastenelik ediyor. Herifin üzerinde bulduğu anahtarı alıyor. Kayıplara karışıyor. Hava karardıktan sonra herifin ofisine sızıp yüklü bir parayla birlikte ne var ne yok yağmalıyor. Sonra ofisi bi güzel yakıyor ve evin dönüp eşyalarını topluyor. Sabah olmadan ilk trenle Port More'nin yolunu tutuyor. İşler orda sandığından da kolay oluyor. Sahile yakın bir yerde lüks sayılabilecek bir yerden daire alıyor. İri yapısı yüzünden sahilde bi gece kulubünde koruma olarak çalışmaya başlamakta zorlanmıyor. Yeni patronu buna ilk görüşte ısınıyor. Bizimki de buna güvenip eski kasabasında yaptıklarını anlatıyor. Bunları öğrenen patron buna bazı özel işler veriyor. İşleri yapa yapa patrona en yakın kişi oluyor. Fakat bir gün patron eski çalışanının biri tarafından öldürülüyor ve kulüp dahil herşeyi bizimkine bırakıyor. 1-2 sene de öyle idare ettikten sonra da rahat batıyor ve daha çok şeye sahip olmak için beyaz işine giriyor. Malları deniz yoluyla güney tarafındaki limandan getirtiyor lakin kısa sürede kazandığı para şehrin ileri gelenlerini bir hayli kızdırıyor ve en sonunda gece kulubünü toprağa gömüyolar. Eleman gene şehre ilk geldiğinde aldığı eviyle kalakalıyor. Herşeyin sarpa sardığını düşünerek intihar etmeye kalkıyor fakat olanlar oluyor...

12/09/2012 - 22:50

Kafasına dayadığı soğuk metal canını yakıyordu.

Canını yakıyordu çünkü yaklaşık on dakikadır kafasına sert bir şekilde bastırıyor, arada kurşunun bundan daha çok canını yakıp yakmayacağını düşünüyordu. Ölmeyi her şeyden çok isteyen bir adam için bile, kendi hayatına çok fazla değer veriyordu hala.

Siren seslerini duyduğunda mutlu oldu içten içe. Hayatta kalmaya çalışmak için bir sebebi vardı. Camdan çıkıp karşı binanın tepesine atlayabilirdi, arkadaki odalardan birisine geçip oradaki camdan, ikinci katta bulunan evinin camından atlayıp şansını deneyebilirdi. Sirenlerin sesi yakındı, polislerin daha da yakın olduğuna emindi.

Bir kez daha, yaşamak için bir bahane uydurmuştu.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Tüm bu pisliğin içine batarken aklım neredeydi acaba? Daha en başında işlerin bu raddeye gelebileceğini biliyordum. Ama haayyıırr! "Bay Rogers elbet bi yolunu bulur ve kurtulur!" Kurtul şimdi kurtula bilirsen. Tek kuruşum kalmadı. Üzgünüm fakat başka seçeneğim yok.

Kendimi kandırıyordum. Tam o sırada dışardan gelen siren seslerini duydum. Garip bir şekilde hayatım boyunca ilk defa bu sesi duyduğuma sevinmiştim. Belki de Tanrı benden umudunu kesmemişti. Son bir kez daha deneyebilirdim. Ne kaybederdim ki? Daha önce defalarca o aynasızlardan kurtulmuştum. Üstelik mahalleyi gayet iyi biliyordum. Eğer şimdi o camdan atlarsam 2 blok aşağıdaki terk edilmiş dükkanda saklanabilirdim. Gerisini elbet düşünürdüm. Ve onda aklıma bir fikir geldi. Neden olmasındı ki? Son bir oyun daha. Aceleyle muftağa gidip bir mum yaktıp. Mumu masanın üstüne sabitleyip gazı açtım. Kapıyı kapattım ve evet, olmuştu işte! O anda kapıya doğru yaklaşan ayak seslerini duydum bir hışımla karşı binaya atladım. Fark edilmeden yangın merdiveninden indim ve yola koyuldum. Tam o sırada patlama sesini duydum ve suratımda pis sırıtışla:

Artık kaybetmek yok.

diye geçirdim içimden.
AdramelechAdramelech
Üye
Jacob karşı binanın üstüne atladığı anda çıkardığı hafif gürültü, apartmanın kapısının önündeki polislerin dikkatini çekmiş olacak ki gürültüler ve "Orada!" gibi bağırışlar duyuldu aşağıdan. Zaten tek katlı küçük bir mağaza binasının üstündeydi şu anda. Binanın üç tarafı arka sokak, bir tarafı ise polislerin durduğu ana sokaktı.

Atladıktan hemen sonra, polislerin apartmanına girdiğini fark etti Jacob. Gaz hala alev almamıştı.
Üye
Pek bi seçeneğim kalmamıştı. Sıçtığımın mutfağının patlamasını ümit ederek arka sokağa doğru attım kendimi. Sendeleye sendeleye ara sokaklara doğru koşmaya başladım. Umarım aynasızlar benden daha kısa bir bulmazlardı.
AdramelechAdramelech
Üye
Bir süre sonra patlamayı duydu. Çığlık ve araba alarmları da beraberinde geldi. Bu bir kaç saniye kazandırmış olmalıydı ama hala bu uzun ve ana sokağa paralel giden ara sokakta koşması güvenli değildi. Kaçacak bir yer bulmalıydı.
Üye
(kapısı penceresi açık bi ev, kanalizasyon, çöp falan var mı etrafta?)
AdramelechAdramelech
Üye
(Ara sokakta kanalizasyon vardır bir tane falan, arka kapılar var ama kırman gerekebilir, açık mıdır bilemem denemen lazım. Çöp kutusu var evet.)
Üye
Patlama sayesinde saklanacak süre bulmuştum. Lakin bacağım fena halde acıyordu ve koşacak gücüm kalmamıştı. Yanımdaki çöpten bulduğum demirle rögar kapağını açmaya çalışıyordum. Fakat gitgide aynasızların geldiğini hissediyordum.
AdramelechAdramelech
Üye
Adam daha fazla yaklaşamadan kapak açıldı ve kenara doğru kaydı. Kanalizasyonun pis kokusu doldu ciğerlerine. Polisler Jacob'un oraya girdiğini görmüş olmalıydı ama bok kokan bir karanlıkta bulma ihimali zor olacaktı belki.
Üye
Kanalizasyonda fazla dolanmaddım. Kapağın altında bir yerlerde görünmeyecek şekilde polislerin gitmesini bekledim. O süre içinde bacağım da biraz iyileşmiş olurdu. Sahalara geri döndüğüme göre bana bir plan gerekiyordu.Küçük bir intikam kötü olmazdı mesela. Öncelikle kulüpten arda kalanları görmek için sahile gidecektim. Komşularla aramız fena değildi belki yardımcı olanlar çıkardı. Bulduklarımla ne yapacağımı veya kimden yardım isteyeceğimi daha bilmiyordum. Fakat elbet benimle aynı yolda olacak insanlar bulabilirdim.
AdramelechAdramelech
Üye
Yukarıdan ses gelmedi.

Kanalizasyon deliği tam bu noktada dört farklı yere uzanıyordu. Jacob tam dört yol ağzına denk gelmişti. Arkasında bir yerde ışıkla az çok aydınlatılmış bir kanalizasyon haritası vardı duvarda.
discussioncontroller