BtG - A. Everdeen (deathly hallow)
AdramelechAdramelech
Üye
Yarım-bir saatlik uzun bir yürümenin ardından oraya ulaştı Astus. Küçük bir parktı burası ve çocuklar tarafından terk edilecek kadar ölüydü. Ve onu uzakta görebiliyordu, adamın öldüğü yeri. Öldürdüğü yeri. Uzun zaman geçmişti ancak eski ölüm kokuyordu hala bu park.

Eski ölüm ha? Hmhm diye kahkaha ile boğaz temizlemeye benzer bir ses çıkardı öteki. Öyle aşağılık şeyler oluyor ki şu dünyada, masumluğunu kimsenin tartışmayacağı çocuklar bile terk edebiliyor oraları. Geriye sadece karanlık ruhların emdiği acı ve umutsuzluk kalıyor. Değil mi Astus?
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Korkuyordum. Bunu ötekinin de hissettiğini biliyordum. Güldüğünü hissediyordum. Bir adım...

"Onun bunun çocuğu! Bu park ne zamandan beri senin lan?"

Bir adım daha...

Önce yumruğu vuran o oluyor. Sıcak kan burnumdan akarken demir tadını alabiliyorum

İyice yaklaşıyorum...

İkinci yumruğu karşılıyorum, zira aynı noktayı hedefliyor salak.

Neredeyse onu öldürdüğüm noktadayım.

Çelmeyi takıp yere düşürüyorum. Hiç olmadığım kadar sinirliyim. Hâlâ Leah'ı düşünüyorum. Onun sakat kalmasına sebep olan kazayı. Sanki onu öldüren karşımdaki evsizmiş gibi sallıyorum ilk yumruğu. Elim acıyor belki ama hissetmiyorum bile. Beş kadar başka evsiz adeta lağım kokusu gibi, üzerine gördüğü her pisliği barındırmış paçavra montuyla etrafımızda doluşuyor. "Öldürmezsen adam değilsin!" diyor biri. Bu adama ne garezi var bilmiyorum. Vurmaya devam ediyorum. Dördüncü yumruğumda bir çatırdı duyuyorum. Elim belki deli gibi ağrıyor ama kırılan kemiklerin adamın yüzünde olduğunu biliyorum. Kemiği kırmak, içeri girişi yapmak beni daha da cesaretlendiriyor. Elmacık kemiği içeri çökerken bir kez daha yumruk atıyorum. Kafasını iki elimle tutup altındaki betona vuruyorum. Bir çatırdı daha... Ellerim boğazını yakalıyor. Adamın ağzından artık son hırıltıları çıkarken sesini kesiyorum. "Senin akordunu yapmak gerek.". Hayatla ilişkisini kesiyorum. Öldürdüğüm ilk insana, ilk cesedime bakıyorum... Az önce ne yaptığımın farkında olmayarak, ama bir hayli rahatlamış, ayağa kalkıyorum. Ellerimdeki deri eldivende onun kanı var. Beş adam bana korku dolu gözle bakıyor. Biri elindeki taco'yu -çöpten karıştırıldığı her halinden belli- elime uzatıyor. "Başka bir şeyim yok!" diyor yalvarak. Belli ki başka şeyler de söylüyor ama ben onları dinlemiyorum. Parkı terkediyorum. Kendime başka bir bank arıyorum. Sonra bir yerde kendimi yere seriyor, uyuyorum.

Gözlerim yaşlarla doldu. Tanımadığım bir insana duyduğum acıma beni oldukça şaşırttı da. Bana cevap vereceğinden emin olmadan, "Ne yapmam gerek?!" diye bağırdım boş parkta.

Eski ölümün kokusu tuhaf geliyordu. Çürümüş ve çöp... Ve biraz da toz...
AdramelechAdramelech
Üye
...ve biraz da toz. Önüne bak.

Astus daha dikkatli baktığında, adamın öldüğü yerde soluk mavi o garip, jölemsi sıvıyı fark etti.

Plasm. Hayaletler arkalarında bırakırlar bunları... Ve hayaletler bu dünyaya ait değildir, burada yaşamak zorunda kalmışlardır. Onların dünyadan ayrılmalarını sağlamak gerekir bazen.

Soluk renge sahip sıvı, parkın her tarafına yayılmıştı. Şimdi daha net görüyordu Astus. Dört tarafı ağaçlar ve çalılıklarla kaplı küçük bir yerdi burası. Kısa bir yürümeyle çoğu yeri dolaşabilirdi ancak zaten çoğunu görebildiği parkta hayaleti ilk bakışta göremiyordu.

Üşüyor.
Üye
Plasm'ı takip etmeyi deneyecektim fakat doğru düzgün bir iz yoktu. Üşüdüğünü söylemişti Öteki ayrıca ama bu konuda ne yapabileceğimi bilemedim. Acaba buraya tekrar döner mi diye beklemeye koyuldum.
AdramelechAdramelech
Üye
O sırada bir şey fark etti Astus. Koskoca parkta duran tek canlı lambanın yanında duruyordu. Diğerleri patlamış veya bir şekilde söndürülmüş olmalıydılar. Bütün parkı aydınlatan tek lamba buydu.

Bunu fark etmesi için, ışığın titremeye başlaması gerekmişti. Bir süre sonra lamba dayanamadı ve patladı. Astus tamamen karanlıktaydı.

Sağında.

Astus refleksif olarak döndüğünde onu gördü karşısında. Sanki gözleri açılmış gibi hissetti. Sonra bunun, Geist'in bahsettiği o güçlerden olduğunu fark etti. Hayaletleri görebiliyordu. Ve şimdi bir tanesi karşısındaydı. Bir duman vardı çevresinde, vücudundan soğuk soğuk görünüp, havaya karışan. Yüzünde bir ifade vardı ama gözleri uzağa bakıyordu.

("Manifestation", seni ele geçiren Geist'in gücüdür. Hayaletlerin ve Geistlerin güçleri bunlar olur. "Key" ise, Sin-eater'ların bu güçleri açma ve kullanma yöntemidir. Key-Manifestation kombinasyonları belirli güçler yaratır. Stigmata Key'i ile Oracle Manifestation'ının birleşmesi ile "Stigmata Oracle" gücü olur mesela. Bu da sana öğretilen ilk güç. Bunları kullanırken öyle bir şey söylemene yapmana gerek yok, oyun içinde odaklanıyorum falan diyip parantez içinde yazabilirsin kullanıyorum diye.

Stigmata Oracle: Sin-Eater hayaletlere, geistlere ve spiritüel dünyaya dair görülere sahip olur. Bu varlıkları görebilir.)
Üye
İlk tepkim korku oldu. Yerimde çivilenmiş bir halde havada süzülen hayalete bakıyordum. Öldürdüğüm adamı düşünmeye, her şeyin bir rüya olmadığına zorladım kendimi. Ölümden dönmem, hayaleti görmem yanında daha gerçekçi duruyordu şimdi. Üşümeye başlıyordum. Yağmur damlaları ensemden içeri girerken ürperdim.

Özür dilemek istedim bir an için fakat çok saçma olacağını farkettiğimde sustum. Ağzımdan çatallanmış sesimle, "Sana yardım etmek istiyorum," sözleri çıktı.
AdramelechAdramelech
Üye
(Birden fazla değiller lan, bir tane, senin öldürdüğün. Birden fazlayla baş edemezsin. :F)

"Işık, biraz daha ışık." dedi. Ardından kafasını döndürüp uzaklara baktı.

"Uyuyan aslanın altında,
yaranın kenarında,
bir solucan büyüyor.

Sonra yavaş yavaş,
aslanın yarasından,
içeri giriyor."

Bir anda bakışı değişti, Astus'a döndü tekrar.

"O öldü biliyorsun değil mi?"
Üye
(Hayaletleri görebiliyordu. Ve şimdi bir tanesi karşısındaydı." Birden fazla demişsin =D)
AdramelechAdramelech
Üye
(*sadface* yanlış yazmışım ühü)
Üye
"Ben de ölmüştüm!" diye cevap verdim biraz da sinirle. "Ama buradayım, döndü-- Bir dakika, 'o' mu?"
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller