Crysis 3
AlternativeAlternative
Üye
[center]image[/center]

Tür: FPS

Yapımcı: CRYTEK

Yayıncı: EA

Platform: Xbox 360,PS3,PC

Anasayfa: http://www.crytek.com/

Çıkış Tarihi: 2013 / 2 (?). Çeyrek

Popüler oyun dergilerinden Game Reactor'ün yeni sayısının kapak resmi oyun dünyasını heyecanlandırmaya yetti. Derginin İsveç'de yayınlanan bAskısında Crysis 3'ün geldiğine yönelik ipuçları var.

Öncelikle derginin kapak tasarımında sol üst köşede Crysis ile bütünleşmiş altıgen desenler görülüyor. Bunun Nano Suit'in akıllara kazınmış kaplaması olduğunu biliyorsunuz. Arka plandaki yapılar ise New York'un saldırıdan sonraki yıkılmış hali olabilir, henüz net olmasa da iddialar bu yönde. Derginin kapağında da vurucu özel haberlerin bulunduğu belirtilmiş.

Crytek tarafında ise stüdyonun Nisan ayında dev bir duyuru yapacağı konusunda ipuçları verilmişti. Ayrıca daha önce EA'in iş ilanlarında CryEngine 3 ile Crysis 3'ün geliştirilmekte olduğu söylentileri yükselmiş ve Crytek ile partner oldukları konuşulmuştu.Akabinde Cevat Yerli’nin, 10 Nisan günü attığı tweet‘te, “Çok heyecanlı olduğunu ve takipçilerinin birkaç gün daha sabretmeleri gerektiğini” belirtmesi, son günlerde ortada dolaşan Crysis 3 çılgınlığını kızıştırmış oldu.

[center]imageimage[/center]

[center]Crysis 3 İçin Teknoloji Demosu
Spoiler:
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

[video]

Gameplay Trailer ( Orijinal Dil )

[video]

Türkçe Dublaj

[video]
neRon
Üye
Etkilenmedim. Ortalama bir ilk oyun ve rezalet bir devam oyunundan sonra bu da muhtemelen içi yeni ekran kartı aldırmak için efektlerle süslenmiş ruhsuz bir oyun olacak.
__skytalker____skytalker__
Üye
İyi bir ilk oyun ve ilk oyunun biraz gerisinde kalan bir devam oyunu.

Bazı oyunlar karşı neden bu kadar acımasız davranılıyor bilmiyorum.
OneInchManOneInchMan
Üye
ilk oyun guzeldi yav en azindan oyunun giris kismi cok iyiydi. Bi etkileniyordunuz boyle ama sonradan sıkıcı devam ediyordu. Gelen ek paketle de tam olmustu. 2. oyunu da 2 kere bitirdim ama aklimda hicbir sey kalmamis. O hakikaten kotuydu o zaman :P
phdphd
Üye
Cevat Yerli kadar heyecanlı değilim.

Sanırım biri Mass Effect 3 konusunda yazmıştı buna benzer bir şey, EA artık oyunları uzun zamanda yüksek maliyetle geliştirip 3y para kazanmak yerine görece kısa zamanda ve görece düşük maliyetle geliştirip y para kazanmayı benimsemiş durumda. Dragon Age ve Dragon Age 2 arasında geceyle gündüz kadar fark vardı.

Buna ek olarak konsol pazarına açılıp çok kazanma sevdasıyla aceleye getirilen Crysis 2'nin satışları ortada. Oyun zarar etmedi ama üç platforma çıkmasına rağmen Crysis 1 ve Warhead kadar da kâr etmedi bildiğim kadarıyla, Crytek Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan oldu tabiri caizse.

Bu kadar erken duyurulan Crysis 3 de aceleye getirilirse pek bir şeye benzemeyecektir.
QktayQktay
Üye
havası kaçtı artık hocam. sen ağzınla kuş tutsan eski tadı veremessin. dx 10-11 saçmalıgı, konunun bir halta benzememesi, hikayenin bayatlıgı, 1.oyundan bile daha kötü grafikler, saçmalık ötesi yapay zeka, konsollara peşkeş çekilmesi, kendinizi paraya satmanız...

oyuncuları aptal yerine koymaya devam ettikçe bu seri 5. oyununu göremez. görse bile anca Türkiye'de satar
sultan ısultan ı
Üye
Yansımalar yine sahte mi olacak ?

Grafikler bu defa akıllı telefon seviyesinde mi olacak ?
PiranhaPiranha
Üye
Valla her yerde yazdım yine yazarım acımam! Crysis 2'yi ikinci bölüme kadar oynadım sonra bazı Patch hataları yüzünden bıraktım,. neyse, öylesine kös kös çıkanı öldür vur-kaç ilerledim, saklanma siper alma taktik belirleme vb isteği bile duymadım. Sadece etrafı incelemek çevresel ambiyansı görmek hoşuma gitti o kadar. oyun genel anlamda beni etkiledi mi hmm koca bir HAYIR!...

Sonra naptım, hazır Steam'dan Crysis 1 ve Warhead almışken tekrar oynayayım dedim. Valla inanırmısınız bilmem ama öyle bir hoşuma gittiki. grafiksel fiziksel efektler ses-müzik başta olmak üzere, çatışmalar çevresel faktörlere dikkat ederek ilerleyiş, çoğu zaman kendinize farklı yollar bulup taktiksel imkanlar sağlayıp ilermek vs vs, öyle bir zevkle (sanki ilk çıktığı zaman ilk bitirdiğim zamanki gibi) bitirdimki harikaydı. Ormanlık tropikal Ada atmosferini bile iliklerinize kadar hissediyordunuz... Zamanında senaryosuna ve TR seslendirmelere bile nasılda acımasızca saldırıldığını ve bu saldırının gereksiz-boşuna olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Tamam senaryo klişe olabilir ama sunuma bakacaksınız TR seslendirmeleriyle daha bir güzelleşti bence... En önemlisi Crysis 2'den sonra demek isterim; O pek yüz verilmeyen Crysis ve Warhead'ın kıymetini daha iyi anladım gözümde daha bir kıymetlendiler. özelliklede Crysis 1...

Diğer burada Crysis 2'ye sözü edilen eksikliklerinden şundan bundan söz etmiyorum bile. Qktay'ın yorumuna katılıyorum. Sadece grafiksel efekt yapısında değilki (zaten DX9 olarak çıkması en büyük hatasıydı) fiziksel etkileşimde bile bir geri dönüş bir eskilik vardı, sanki ilk oyundaki çoğu şey kırpılmıştı... Crysis 3 derken içimde hiçbir heyecan duymadım ilgimi çektiğiniz söyleyemem gerçi her haberini-bilgisini yine merakla takip ederiz orası ayrı da işte. Birde böyle birden bire neden ortaya atıldı hmm bu da biraz düşündürücü. Valla bence ilk iki oyundan çok bakacakları şeyler var özellikle Crysis 1...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT_: Bugün oyunla ilgili yeni haber gördüm hemen paylaşayım (önceki bilgilerin toplanmış hali gibi birşeymiş),

Crysis 3'ün geleceği malum. 16 Nisan'da da oyuna dair resmi ilk bilgiler ve görüntülerin gelmesi bekleniyor. Ancak Internet'e sızdırılan ilk bilgileri, "az da olsa" bir araya getirerek sizlere sunalım.

Crysis 3, ikinci oyunda da taban teptiğimiz New York'ta geçecek, ancak bu kez önemli bir değişiklik var; neredeyse tamamen yok olan şehir, neredeyse bir ormana dönüşmüş durumda. Etrafta yollar, yıkık dökük binalar, köprüler, ama her yer yeşil bir örtüyle ve ağaçlarla kaplı. Crytek, oyunun görünüşünü böyle hazırlayarak Crysis 1'deki orman ve Crysis 2'deki gelişmiş şehir konseptlerini ilk kez bir araya getirmeyi amaçlıyor. Resimde de görüldüğü üzere, kullanabileceğimiz yeni bir silahımız var; elektronik özellikleri bulunan gelişmiş bir Yay. Crysis 3'ün kullanacağı grafik motoru ise, büyük ihtimalle CryEngine 3. Tek kişilik senaryo modunun yanında, multiplayer modlar da olacak ve ilk oyunda beğenilen PowerStruggle özelliği de geri dönüyor.

Bu bilgilerle birlikte, şimdi 16 Nisan'ı beklemeye devam edebiliriz.
AlternativeAlternative
Üye
CRYTEK : ”Shooter’ların en iyi saklanan sırrı, daha fazla saklı kalamıyor. Daha fazla bilgi için 16 Nisan’ı bekleyin.”

EDİT : Eleştirilerde haklısınız elbette ancak 3. oyunun da kötü olacağı anlamına gelmez.Firmaların kötü oyun çıkarmasının nedeni bana göre Electronic Arts'tır.EA bu davranış ve tutumunu sürdürdükçe elbette müthiş heyecanla beklenen oyunlar fos çıkacaktır.

Diyeceğim o ki malesef EA artık EMEĞE değil , YEMEĞE bakıyor.Ancak ben 3'ten umutluyum.
princeofpersiaprinceofpersia
Üye
Bu gün Crysisle ilgili çok bence çok uyuz bir bilgi öğrendim (Hikayeyle ilgili) belki bazılarınız biliyordur ama ben yinede değineyim dedim... Şunu belirteyim birazcık sağlam spoiler var aşağıda.
Spoiler:
Crysis Comic e göre (Crysis 2 yi yaan adam yazmış bunu) Nomad ve Helena adada ölüyorlarmış, Çok detaya girmek istemiyorum ancak özetle Prophet uçaktan atlayıp adaya geri döndükten sonra Nomad de geriye dönüyor Prophetin peşinden. Comici tam okutyamadım bulamadım çünkü ama özetinden okuduğum kadarıyla adada olan birtakım olayar sonucunda Helena, Nomad, Psycho ve Prophet birşekilde zamanda 18 saat geriye gidiyorlarmış. Durum böyle olunca oyunun en başındaki randevu noktasını zamanında gitmeye çalışıyorlar. Olay yerine varınca bu dördüne pusu kurulduğunu anlıyolar ve ateş açılıyor. Helenanın Nanosuiti olmadığı için hemen ölüveriyor. Nomad ise ağır yaralanıyor. Sonra bir şekilde oradan kaçtıktan sonra Nomad CIA in adaya gönderdiği rokete atlayıp kendini Psycho ve Prophet için feda ediyor. Psychoya tam olarak ne olduğunu açıklamıyor.

YAHU MAL YAZAR NOMAD GİBİ BIR KARAKTERİ NİYE ÖLDÜRÜRSÜN LAN!

Farklı yazar ya illede spin offa gidecekler yaratıklar bile mekaniklikten çıktılar, bu yaratıkların transformerstan fırlama robot olmaları lazımdı, zırh giğmiş ninja kaplumbağ değil...

Bunlarda sevilen karakterleri öldürmeye çok meraklılar ha, Ghost bir Nomad iki Soap üç lan)
Prophet giysiyi kullanan askerler için dead man walking kelimesini kullanıyor, yani giysi olmadan hepsi ölür. Nomadin ölüsünü görüyotmular bilmiyorum ama eğer görülmüyorsa nomadin giysisinin olaydan sonra fonksyonalliği aktif olup nomadi iyileştirmeye başlama ihtimali var bence. Crysis 3 te Psycoyu görme ihtimali var o yüzden.

Ayrıca yanış anlamayın ama ortalamanın üzerinde olan bir ilk oyunu neden bu kadar kötüle çabası içindesiniz anlamıyorum, böyle deyince bir ödül vermiyorlar size?
thegmnkthegmnk
Üye
Abi oklu resim gerçek mi lan?
discussioncontroller