Crysis 3
creiGncreiGn
Üye
Crysis'i ilk defa ingilizce oynadığım için bana öyle gelmiş olabilir ama, ilk iki oyunda resmen parodi gibi olan diyaloglar ve hikaye anlatımını, en azından ciddiyet kazanmış buldum. Öyle yerden yere vurulduğu kadar berbat bir hikaye yok şimdi, doğruya doğru.

Hikaye açısından baktığımızda orta halli, klişe sayılabilecek bir hikaye var evet ama; ortamlar, müzik ve grafiklerin birleşimi çoğu zaman müthiş bir atmosfer sağlıyor.

Grafikler günümüzden 3-4 yıl ileride en az.

Bölüm tasarımları/mekanlar mükemmel.

Karakterler ve seslendirmeyi başarılı buldum(bunun sebebi berbat çeviriden sonra ilk defa orjinal dilinde oynamış olmam da olabilir).

Gameplay ve yapay zeka da ortalama, çok fazla eleştirilecek bir şey değil açıkçası diğer oyunlarla kıyaslandığında. Singleplayer'ı bundan iyi olan fps sayısı kesinlikle çok çok az. Ki suit'in sağladığı çeşitlilik, çoğu fps'ye göre daha esnek bir oynanış sağlıyor turretlerin-mayınların hacklenebilmesi olsun, görünmezlik olsun, bow'daki farklı ok tipleri olsun. Sayıca daha fazla düşmana karşı olan, zırhın sağladığı bariz üstünlüğü de oldukça iyi hissettiriyor oyun. Diğer fps'lerin aksine, zırh olmasa hayatta kalamayacağının farkında oluyor insan oynarken.

Vuruş hissi ve silahların tepkisi oldukça kötü, bu yüzden oyun boyu bow kullandım sanırım. Herhalde bir fps'de en son olması gereken şeylerden biridir bu da.

Özet olarak çok müthiş bir oyun değil Crysis 3 ama, berbat bir oyun da değil. Ortalamanın üstünde, oynaması keyifli bir oyun. Tabii kendini defalarca oynatacak bir malzemesi olmadığı da kesin. Crysis serisinin açık ara en iyisi bana kalırsa.

7,5-8 civarı bir notu hakediyor.
aztek
Üye
Çok vermişsin abi. 6-7 bile anca.

Sunumu ben de beğendim ama o kadar basit bir hikayenin bu denli karışık kuruşuk içinden çıkılamaz şekilde metinlere dökülmesi, anlatılması vesaire kötüydü. A noktasından B noktasına koşarak gidebildiğin, grafiğe bak yeter havasında çatışma sahaları vardı.

İlk oyunla ilgili görüşlerine ise zerre katılmıyorum. Sunum olarak 3 daha iyi olsa da olayların gelişimi 1'de kat kat daha iyiydi. Tek başımıza dünyayı kurtarmıyorduk en azından. Ve kim olduğumuzu neye hizmet ettiğimizi biliyorduk.

Tüm dünyanın NW'den ibaret sayılması, hikayedeki tutarsızlıklar da benim gibi bir takipçinin gözüne çarptı.

Bu beklentiyle de çok alakalı. yok hollywoodla anlaştık şu trailer bu bu hikaye, herşey muhteşem oldu kafasında önümüze serilmiş bir oyunda, bu muydu demen kaçınılmaz oluyor. Ha tabii ki yerin dibine sokulası değil, askerlerin kolundaki son anlarını kaydeden cihazlar, metinler filan oyalıyor, uğraşıldığı belli ama biryere kadar.
frukomanfrukoman
Üye
Ben 2-3 saat oynadım, beğendim oyunu, grafikler tabiki bomba, cryengine'ı en iyi kullandıkları oyunun bu olduğunu düşünüyorum, o ortamlar, atmosfer falan bu sefer muhteşem olmuş. Türkçe Dublaj çok kötü geldi bana, bazı esprili diyaloglar olduğu gibi çevrilmiş bu da oyunun içine etmiş gibi, hikaye yine gereksiz ve anlamsız olmuş, oynadığım yere kadar değerlendirmek gerekirse eğlencelik, hoş bir oyun, devrimsel derecede olabilecekken anlamsız yere değerini kaybeden bir seri Crysis. Fakat Call Of Duty gibi oyunlar yerine çok daha rahat tercih edilebilir.
4munet4munet
Üye
Lancelot_TRLancelot_TR
Üye
Oyunu 1440x900 çözünürlükte, her şey en düşük ayarlarda (blur, flare ve fxaa hariç) ancak akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.

Ve yine de muazzam görünüyor grafikler :S

Ve bende msi 6850 cyclone ekran kartı var...

Ve ne ara bu kadar ayağa düştü bu ekran kartı...

Ve; Jesus.
rubyredrubyred
Üye
bende aynı kartla aynı ayarlarda full hd çözünürlükte oynuyorum. ha birde kaplama kalitesi orta ama dediğin gibi çok güzel görünüyor.

6850 ayağa geçen sene düşmüştü zaten :(
PiranhaPiranha
Üye
O değil de, oyunda 3 farklı çeşit AA(anti-aliasing filter) ayarı varmış ya :blink: Gameplay videosunda takılırken denk geldi şaşırdım :wacko:. Her oyunda bilinen standart ayar AA, sonrasında (düşükten-yükseğe sanırım) FXAA - SMAA - MSAA geliyormuş.

Birde her oyunda bu aynıdır eğer sistemi kasıyorsa fps düşüşleri vb ilk kısacağınız ayar "AA" olmalıdır, hatta kapatsanız yeridir. Sonraki işiniz "Shadows" efektlerini kısmak olmalı. e gerisini de koyverin gitsin gari :D
erozbeyerozbey
Üye
aztek
Üye
arka sayfada abi o video :P
e.S
Üye

O değil de, oyunda 3 farklı çeşit AA(anti-aliasing filter) ayarı varmış ya :blink: Gameplay videosunda takılırken denk geldi şaşırdım :wacko:. Her oyunda bilinen standart ayar AA, sonrasında (düşükten-yükseğe sanırım) FXAA - SMAA - MSAA geliyormuş.

Birde her oyunda bu aynıdır eğer sistemi kasıyorsa fps düşüşleri vb ilk kısacağınız ayar "AA" olmalıdır, hatta kapatsanız yeridir. Sonraki işiniz "Shadows" efektlerini kısmak olmalı. e gerisini de koyverin gitsin gari :D

En iyi AA SSAA'dir ama bu oyun icin soyle 3GB'liktan VRAM'e ve butunuyle saglam bir sisteme ihtiyacin var ;)

Hikayeyle ilgili: Anlatim baslarda hic de fena degil, ama bir noktadan sonra oyle bir hale geliyor ki ilkokul cocuklarindan daha tutarli ve yaratici fikirler geldigini kabulleniyorsunuz. Acikcasi bu denli gulunc olacagini hic beklemiyordum, vasat bir oyku bile oynatmaya yeterdi.
discussioncontroller