Saç uzatmak
Misafir
Eveet eski konumu tekrar açayım...eski konuyu açtığımdan beri bayağı uzadı saçlarım ama şu geçiş dönemindeyim galiba ne yapsam doğru düzgün şekle sokamıyorum saçlarımı. Saç uzaması sırasında yapılacak şeyler hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
Bir de en güzeli kıvırcık saç bea şekil verme derdi yok. Saçlarımı nasıl kıvırcık yaparım??(en azından benzesin)
İlerde yetkim olursa ilk işim okullardaki saç kestirme kuralını kaldırmak olacaktır.
SwooshSwoosh
Üye
Saç uzatmak... Geçtiğimiz mart ayından beri yaptığım eylem. Şu ana kadar hiç bir şekil verme aksiyonuna girmesem de geçen ay yeni bi tarama şekli buldum, eskiden 5 metre kabaran saçlarım artık dümdüz. Tek derdim oydu zaten, o da halloldu. Ama saçımı ısırmak gibi bir huy edindim. Çok dökülüyor ayrıca. Bi de, ben her gün yıkamak gerekir sanmıştım, öyle yapınca kurur(muş). 2 günde 1 ideal(miş).
TodzaTodza
Üye
1 ya da 2 ayda bir gidiyorsun berbere "Yanları al kalanına dokunma' diyorsun,uzayan saçlar yanlardan düşüyor ve bir sene zarfında istenen kıvama gelmiş oluyor.
Laçin
Üye
Benim saçlar yılın 10 ayı uzun diğer 2 ay kısa oluyor.Ben saçlarımı hiç taramam ama hep güzel şekil alır.Size tavsiyem saçlar 5 numara kadarken susam yağı sürün 3 saat beklettikten sonra yıkayın biraz daha uzayıp 4-5 cm olunca badem yağı sürün aynı şekilde,ben böyle yaptıktan sonra saçlar hep kendi şekil almaya başladı.Kıvırcık saça gelirsek iyi bir kuafore git ve afro istiyorum deyip başka birşey söleme ya da kadın kuaforune gidip perma attıracan ;)
Dessan
Üye
Swoosh tavsiyeni alabilir miyiz :D:D
SwooshSwoosh
Üye
Tavsiye? Haşa efenim =)
şahsen ben yana doğru taramaya başladım. Ama kafamın sol tarafına yakın olan kısmından alıyorum saçları, sağa tarıyorum. Tam ortadan değil yani.
Misafir
Swoosh dedi:

Tavsiye? Haşa efenim =)
şahsen ben yana doğru taramaya başladım. Ama kafamın sol tarafına yakın olan kısmından alıyorum saçları, sağa tarıyorum. Tam ortadan değil yani.

oha be abi bu kadar da benzerlik olmaz..ben de marttan beri uzatıyorum ve aynen seninkisi gibi yana taramaya başladım bi de kıvırcık olsa tam olcak.
SwooshSwoosh
Üye
Kıvırcık değil ama dalgalı. Onla yetiniyorum =) kıvırcık istemem zaten. Uzun olsa bile kısa gözüküyor xD.
Lucifer
Üye
@Swoosh
2 günde 1 ideal(miş)

Pff. Ben iki haftada bir yıkıyorum nerdeyse. ;D Yıkaması acayip bir eziyet ama ya, rahat yarım saat sürüyor sadece saçı yıkamak.
SwooshSwoosh
Üye
Bana kalsa ben de 2 haftada 1 yıkarım da, çok yağlanıyor, dayanamıyorum.
Dessan
Üye
Yıkaması değilde, kuruması çok sorun oluyor. sonra da hasta oluyor insan :D

@Swoosh; çok basit bir mantık söylediğin, ama inanırmısn hiç denemedim, aklıma gelmedi :D saolasın.
discussioncontroller