DayZ - ArmA 2 üzerinde zombi survival simülatörü!
RaideN
Üye
Anladım sağolasın. O zaman hangi servera girdiğime dikkat edeyim oyuna başlarken. Sonra server server gezip çadırı aramak var :D
Rohot
Üye
rubyredrubyred
Üye
bu grafikler ne böyle, injection falan mı kullanıyorsun acaip bi efekt var :S
RaideN
Üye
Peh... Habire ölüyorum yahu. Suç bende gerçi her seferinde Cherno'ya gidiyorum. Şuanki karakterim Cherno'nun hemen doğusundaki çiftliğin orada. Orayı lootlayıp kuzeye gideceğim bu sefer. Neler önerirsiniz? Tek başıma ilerliyorum, ne yapılır ne edilir yolda çiftlikler var mı? Ya da nereye gideyim

Edit: Karakterim ölmemesine rağmen Krutoy Cap'de başladım. Server hoppingi önlemek içinmiş sanırım arada ben de kaynadım. Neyse, oradan Kamsyhovo'ya kadar koştum, üzerimde 1 tane içecek ve 1 tane yiyecek vardı. Kamsyhovo'dan hunting knife buldum. Üzerimde balta ve kibrit vardı zaten. Yemek sorun olmayacaktı yani. Ben de kuzeye ilerlemeye başladım. Haritadan baka baka ilerliyordum. Askeri gözetleme kulesi midir nedir, ona ulaştım ve şansıma AK-74 vardı. Biraz daha kuzeyde çiftlik evine gittim, yiyecek ve matara falan buldum. Oradan da batıya ilerleyip Staroye'ye gittim. Orada da bir sürü kola buldum, yiyecek zaten sorun değil hayvanlardan bol bol çıkarıyorum :D Bilseydim hiç uğraşmazdım Cherno mherno. Silah bulacam diye Cherno'daki askeri kampta tam 3 kere öldürülmüştüm :biker: Su da sorun olmuyor matara sağolsun.
Rohot
Üye
O screenshotları çekerken gamma en sondaydı, grafik ayarlarıda yüksek değil. Birde benim monitöre sağ taraftan perdeden ışık geliyor birazcık o yüzden karanlık oluyor, oyun oynarken böyle değil gördüğüm görüntüler :D
Şimdi laptoptan bakıyorumda kötü çıkmış gerçektende screenshotlar.

Grafikleri en yükseğe aldığımda 35-40 fps alsamda sniper dürbününü açınca fps yerlere düşüyor. Max fps alabilmem için orta/düşük bir grafik ayarı kullanıyorum.

Bisiklet harika bir araç ama yahu, heryere hızlı ulaşım için ideal
aztek
Üye
Oyunu aldım. Umarım eğleniriz.

2 oyunu da indiriyor muyuz? (ARMA 2 ve Operation Arrowhead) Ben tek tuşla beraber yükleniyorlar sandım ama ayrıymış.
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Evet.
RaideN
Üye
Az önce ilk gerçek cinayetimi işledim. Story Sabor'un kuzey doğusundaki askeri kulelerden batıya doğru ilerliyordum. Story Sabor'un kuzeyinde hani 2 tane kule var, onlardan batıdakindekindeydim. Orada açık bir alan var, bir baktım helikopter enkazı. Dürbünle bakayım dedim birisi varsa sakata gelmeyelim, bir de Stary Sabor'un oralar tehlikeli yani. Bir baktım elemanın biri ghillie suit ile eğilmiş enkaza ilerliyor. Ben bunu izledim 5 dakika falan, sonunda zombiler bunu farketti, 1-2 tanesini öldürdü ama diğerleri farketti. Bu da benim olduğum yere koşmaya başladı ama beni farketmedi. Bende de AKS-74U vardı, öldürdüm bunu :D Daha sonra sürünerek cesede gidip lootladım. Susturuculu pistol, DRM ve en büyük sırt çantasından aldım şu 24'lük olandan. Ha bir de haritam yoktu harita da aldım adamdan :D Şuanda vicdanımla savaşıyorum, ancak beni öldürdükleri zamanı düşününce iyi yaptım diyorum. :P
Film gibi oyun lan
aztek
Üye
Dün gece biraz takıldık ama gecenin,karanlığın,sisin lanetinden midir nedir pek tad alamadım. Adam arayan ya da kafasına göre takılan varsa beraber dolaşabiliriz. Steam id: episodefanatic
aztek
Üye
Silahlı full donanımlı karakterim başka biri tarafından gafil avlanarak öldürüldükten sonra, saatlerce tren rayları üzerinde ki 3-5 kasabada dolandım ama oyun bana şaka yapar gibi oraları dolaşacak kadar yemek ve su dan başka bişiy vermedi. Onlarıda zar zor buldum gerçi :P

Neyse efenim en son kendimi Balota denen yerde bir askeri üste buldum. İki büyük hangarı dolaşıp içerde sadece boş teneke kutuları bulunca bir ton sövdüm, ardından hangarların başındaki gözetleme binası dikaktimi çekti. Tam yaklaşırken içinden asker ve polis üniformalı en az 10 zombi dışarı fırladı. Bekleyip içeri daldım ve direkt merdiven altında malzemeler buldum. Yavaşça üst kata doğru süzüldüm ve orda M14 dürbünlü tüfeğini yani kendi başıma ilk silahımı buldum. Derken efenim bunun coşkusuyla hell yeah moduna girmiş vaziyette gözlem katına çıktım, birde ne göreyim. MP5 bir yanda, AKM bir yanda, adını unuttuğum silah diğer yanda ve onların yanında da bol bol ekipman! Çölde su görmüş derbeder hesabı tam üzerlerine atlıyordum kiiiiiiiiii!!! Host ile bağlantı koptu ve çıktık :smash: :whip:

Ardından başka bir servera girdğimde bina bomboştu. Küfürler yine havada uçuştu ama tüfek elimde seviniyorum bir yandan.

Neyse aklıma cinlik geldi kapının önüne çıktım, server değiştirip içeri daldım.... daha farklı itemler! :woohoo: el feneri, yiyecek ve su... Dışarı çıkıp server değiştirip içeri girdim, yeni itemler! :woohoo:

Bunu 5-10 sefer daha tekrarlamayı düşünüyorum :devil:

Herşeye rağmen böyle bir atmosferin başka bir oyunda olabileceğini sanmıyorum. Kesinlikle herkes tatmalı bunu.

Edit: Bacağım kırıldı kahretsin! Ne lazım düzeltmek için?

Edit 2 : Bir morfinimiz eksikti anasını satıyım. neyseki Balota'nın az ilerisinde Chernogrosk ve içinde Hospital var. Lakin oraya kadar sürünsem mi, orda ölüp, yeni karakterle öldüğüm yerden itemleri alıp öyle mi gitsem kararsızım. İkinci yol iyi gibi görünse de çok uzak bir yere atarsa yatar mevzu
discussioncontroller