DayZ - ArmA 2 üzerinde zombi survival simülatörü!
epokhe
Üye

Silahlı full donanımlı karakterim başka biri tarafından gafil avlanarak öldürüldükten sonra, saatlerce tren rayları üzerinde ki 3-5 kasabada dolandım ama oyun bana şaka yapar gibi oraları dolaşacak kadar yemek ve su dan başka bişiy vermedi. Onlarıda zar zor buldum gerçi :P

Neyse efenim en son kendimi Balota denen yerde bir askeri üste buldum. İki büyük hangarı dolaşıp içerde sadece boş teneke kutuları bulunca bir ton sövdüm, ardından hangarların başındaki gözetleme binası dikaktimi çekti. Tam yaklaşırken içinden asker ve polis üniformalı en az 10 zombi dışarı fırladı. Bekleyip içeri daldım ve direkt merdiven altında malzemeler buldum. Yavaşça üst kata doğru süzüldüm ve orda M14 dürbünlü tüfeğini yani kendi başıma ilk silahımı buldum. Derken efenim bunun coşkusuyla hell yeah moduna girmiş vaziyette gözlem katına çıktım, birde ne göreyim. MP5 bir yanda, AKM bir yanda, adını unuttuğum silah diğer yanda ve onların yanında da bol bol ekipman! Çölde su görmüş derbeder hesabı tam üzerlerine atlıyordum kiiiiiiiiii!!! Host ile bağlantı koptu ve çıktık :smash: :whip:

Ardından başka bir servera girdğimde bina bomboştu. Küfürler yine havada uçuştu ama tüfek elimde seviniyorum bir yandan.

Neyse aklıma cinlik geldi kapının önüne çıktım, server değiştirip içeri daldım.... daha farklı itemler! :woohoo: el feneri, yiyecek ve su... Dışarı çıkıp server değiştirip içeri girdim, yeni itemler! :woohoo:

Bunu 5-10 sefer daha tekrarlamayı düşünüyorum :devil:

Herşeye rağmen böyle bir atmosferin başka bir oyunda olabileceğini sanmıyorum. Kesinlikle herkes tatmalı bunu.

Edit: Bacağım kırıldı kahretsin! Ne lazım düzeltmek için?

morfin lazım bildiğim kadarıyla. onu bulmak için de balotadan tekrar şehre dönüp hastaneyi bulman gerek.
aztek
Üye
Sen yazmadan önce buldum ve editledim, alıntılayım bari. Yine de sağol

Edit: Bacağım kırıldı kahretsin! Ne lazım düzeltmek için?

Edit 2 : Bir morfinimiz eksikti anasını satıyım. neyseki Balota'nın az ilerisinde Chernogrosk ve içinde Hospital var. Lakin oraya kadar sürünsem mi, orda ölüp, yeni karakterle öldüğüm yerden itemleri alıp öyle mi gitsem kararsızım. İkinci yol iyi gibi görünse de çok uzak bir yere atarsa yatar mevzu

Al sana cinlik dedi oyun resmen :glasses:
aztek
Üye
Lan herşey full ilk defa Chernogorsk'a ineyim dedim vurdular. Yalnız o vuran embesillerdeki mantığı anlamadım. Yani başkalarını öldürmek istiyorsan gir dolu bir servera öldür. Ne işin var 5-6 kişilik serverda?! Saatlerce çatıda o 5-6 kişiyi bekleyerek mi vakit geçiriyor bu herif. Nasıl bir salaklıktır anlamadım. Ben adam vuracak olsam girerim 20-30 kişilik bir servera, gördüğümü indiririm. Anlamak zor.

Ha sinirlendim mi? hayır. Kamarov'da doğacam, 5 dakika sonra balota dayım ve yine silahlı full teçhizatlıyım, sorun yok. Herifin kafa yapısını anlamadım ben sadece.
RaideN
Üye
Server hopperlık yapmayınız :P Cherno tehlikeli ya. Elemanlar oyunu deathmatch'e döndürmüş resmen. Ben de dün öldüm salakça bir şekilde.

3-4 gündür oynadığım karakterim vardı. Ghillie suit, Ak-74, revolver, gps-harita-pusula (ve diğer çoğu alet edevatı bulmuştum) falan vardı. Server 10 dakika içinde resetlenecek dediler ben de çıkıp başka servera girdim ama girdiğimde nesede sahilde doğdum... Daha sonra Cherno'nun batısındaki havaalanına gidiyordum, oradaki kulede silah falan çıkabiliyor. Elemanın biri de orda pusuya yatmış ben binaya girince öldürdü beni. Adam orda mı bekliyor napıyor anlamadım ki.
aztek
Üye
ZGearZGear
Üye
Oyunu indirdim ama baya sorunlu bug var gibi :( Oyuna girene kadar 10 tane loading screen geliyor gidiyor pek bişeyde yapamadım bi binanın en üst katına çıktım falan :/
aztek
Üye
ekle beni oynayalım beraber. Steam id episodefanatic
Rohot
Üye
http://www.reddit.com/r/dayz/comments/z777j/a_dayz_weapons_guide/

Şuna çok güldüm
- Lee-Enfield aka The Dinner Bell aka Cannonfield aka Who's Shooting in Cherno
ZGearZGear
Üye
Hocam idniz episodefanatic değil galiba ama sizi hlds statlarından buldum http://steamcommunity.com/profiles/76561198019803214
bu galiba ? ekliyorum
Rohot
Üye
Bana diyorsan steam'im bu
http://steamcommunity.com/id/franklincan

Bu aralar Lancelot'la ve Yirmisekiz'le private serverlarda oynuyoruz. Ölünce çok üzülme gibi bir derdimiz olmuyor.
discussioncontroller