DayZ - ArmA 2 üzerinde zombi survival simülatörü!
RaideN
Üye
Abiler biraz taktik verin o zaman :P Chernoya girdim ancak adam öldüremedim hatta ben öldüm. Zombiler konusunda baya ustalaştım, çok hızlı şekilde loot yapıp kaçabiliyorum hatta gizlenmeye bile gerek görmüyorum bazen zombilerden. Ancak oyuncular hala mıhlıyor beni :D
aztek
Üye
Zombilerden gizlenmeyince tadı kalmıyor. Boş mekanlarda tabi gizlenmem de, loot yapacağım mekanlarda yada çevresinde stealth kasmak çok tatlı oluyor.
RaideN
Üye
Yok ben de zaten genelde gizleniyorum ama hani sırf banditlik yapmak için oyuna girdiğimde (karakterim öldükten sonra genelde) üzerimde de hiçbirşey yokken hızlı hızlı loot yapıyorum :D
Gerçi yeni taktiğim gizlice yaklaşıp diğer zombilerin görmediği yalnız başına takılan zombileri öldürmek :D Sonra da okları geri alıp loot yapacağım binaya giriyorum. Yolumda değilse hiç bulaşmıyorum ama loot yapılacak binanın girişinde 1-2 tane zombi varsa crossbowla indirip okları da geri alıp binaya giriyorum :P
Lancelot_TRLancelot_TR
Üye
RaideN taktik istemiş birşeyler karalayayım :P

Eğer amacınız hayatta kalmaksa, Chernogrosk'a girmeyin. Ama illa girecekseniz de, stealth kasıcam diye yırtınmayın, &90 ihtimalle ölürsünüz. Zombileri falan umursamadan yardırıp koşacaksınız Cherno ve Elektro'da. İhtiyacınız olan silahı bulduktan sonra hiç durmadan basıp, kuzeyde kalan ormana kadar yardıracaksınız.

Spoiler:
image

Mesela yukarıda bazı yerleri işaretledim.

Mor işaretler;

Kuzeybatıda 5 adet apartman + 1 hastane binası. İhtiyacınız olan çoğu malzemeyi burada bulursunuz. Tıbbi malzemeler, haritalar, çantalar vs. vs. Ama dikkat edin, Cherno'da trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden birisidir.

Kuzeydoğuda 4 adet askeri çadır var. Bunlardan ikisinde güzel silahlar çıkıyor, diğer ikisinde de tıbbi malzemeler bulunuyor. Pek giden olmaz.

Güneyde 1 süpermarket + 1 itfaiye binası. İtfaiye binasında, güzel bir başlangıç silahı bulabilirsiniz ak47 gibi. Yine çok yoğun bölgelerden birisi.

Kırmızı işaret;

Buralarda apartmanlar var. Loot açısından güzel yerler ama çok açıkta kalan yerler. Heryerden vurulabilirsiniz, karışık oralar.

Mavi işaretler;

Chernonun en yüksek iki binası var oralarda. Dikkat edin, gözünüz devamlı çatısında olsun çünkü çok yüksek ihtimal birisi sizi oradan gözetliyordur :D

Hiç görmüyor musun? Yok artık, hemen hemen her gün birkaç saat oynuyorum oyunu.

Steam nickin "Blaskowitz" mi senin?
aztek
Üye
1-2 kişilik server a girip Chernoyu da Elektroyu da turluyorum valla. Olup bitenden uzak merakla ormanda dolaşmaktansa böylesi daha iyi.

ZGear'la iyi survival yaptık. Şu atmosferin geçmiş yada gelecekte çıkacak bir oyunda olması imkansız. Oynamayanlar çok şey kaybediyor.
Lancelot_TRLancelot_TR
Üye
Oynadığımızı görüyorsunuz steamde, niye gelmiyorsunuz ki siz de yahu?

Bu arada, 1-2 kişilik serverda oynadığınız oyun DayZ değil. Daha çok Winnie-The-Pooh misali oluyor o :) Diğer survivorlarla karşılaşma korkusu, DayZ'yi DayZ yapan şey, yoksa zombiler değil. O yüzden 30+ serverlara girin. O zaman o "olan bitenden uzak ormanlarda" kaç tane survivor cesedi görürsün kim bilir :)
aztek
Üye
Sizin gibi günlerce oynayıp artık farklı şeyler keşfetmeye çalışan birileri için öyleyken, bizim gibi acemiler için yemek aramak bile ayrı bir heyecan şu an. Yavaş yavaş bundan sıkılıp insan avına çıkacağız bizde merak etme. Herşeyin bir zamanı var.
ZGearZGear
Üye
Çok iyiydi ya kendi başıma olsam 10 kere ölüp yine çözemeyecektim onu şimdi silahımız yemeğimiz var ve yerimiz çok güzel yürümeye devam edeceğiz bakalım neler olacak
Lancelot_TRLancelot_TR
Üye

Sizin gibi günlerce oynayıp artık farklı şeyler keşfetmeye çalışan birileri için öyleyken, bizim gibi acemiler için yemek aramak bile ayrı bir heyecan şu an. Yavaş yavaş bundan sıkılıp insan avına çıkacağız bizde merak etme. Herşeyin bir zamanı var.

Biz / siz diye ayırmamıştım ben. Nasıl oynamak isterseniz, ben uyarım çağırın diyorum kaç sayfadır. Neyse, anlaşılan ters adamsın vesselam.
darth_vaderdarth_vader
Üye
Arkadaşlar oyuna yeni başladım ama oynayacak arkadaş yok.Tek takılmak da sarmıyor.Eğer beni de aralarına dahil etmek isteyen arkadaşlar olursa sevinirim :)

Steam ID: darth_vader1945
discussioncontroller