Assassin's Creed 3: Liberation [PSVITA]
defecteddefected
Üye
Vita için geliştiriliyormuş. Ana karakter Aveline isminde bir bayan.

image

image

image
__skytalker____skytalker__
Üye
Uyuz oluyorum bir seri multi platformken bazı oyunlarının tek platform olmasından. PSP'de de vardı bir tane. PSP'im var gerçi ama oyunu bulamıyorum hiçbiryerde.
Benjamin Linus
Üye
Kadın karakter olması güzel olmuş.
defecteddefected
Üye
liquoredmindliquoredmind
Üye
Ve karşınızda her çıkan yeni platforma oyun yapacam diye atlayan Ubisoft ve maceraları, konsolun duyurulmasıyla aynı anda biz de oyun yapıyoruz diyen tek firma Ubisoft sanırım, nasıl uyuzum abilere, bir de hepsinde aynı cümleler... "Devrim niteliğinde kontrollere, Ubisoft destek vermese, yeni birşey yaratmasa olmazdı"... Türkçe meali, "Burada da söğüşlenecek oyuncular varmış diye duyduk"
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Hikayeye bi etkisi olacak mı? Sinir oluyorum bu yan oyunlara.
Shepard
Üye
Ana karakterin bayan olmasından dolayı yıllardır beklediğim Assassin's Creed oyunu, niye sadece Vita'ya çıkar ki.
EnsArTRanceEnsArTRance
Üye
ac3 ile bağlantılı senaryosu.. hatta ac3 ana karakteriyle karşılaşılan bölümler var. video incelemeleri izleyin.
seyfoyun
Üye
Oyunu oynamaktayım, henüz bitmedi ama yaklaşık 4 saat kadar oynadım ve izlenimlerimi aktarayım:

Oyun gayet eğlenceli. Assassin's Creed 3 haricinde tüm oyunları PS3'te bitirmiştim ve büyük ölçüde bu oyunda da aynı Assassin's Creed havası var. Hikaye biraz fazla yavan. Henüz Connor ile karşılaşmadım ama burada söylendiği gibi oyunun ortalarına doğru göreceğim sanırım.

Oyunu Ubisoft'un Sofia stüdyosu yapmış. Dokunmatik kontrolleri çok çok az kullanıyor, gereksiz kullanmamaya çalışmışlar. Arka dokunmatiği kullanıraken oyun gereksiz bölünmüyor, mektup açarken, kanoda kürek çekerken kullanmamız isteniyor, fakat hiç kullanmayıp direk X ile de yapabiliyoruz bu işlemleri.

Dokunmatik ekran ise sadece silah seçerken ve düşmana kilitlenirken kullanılıyor.

Oyunda fazlasıyla bug var, ve birçoğu oyunu kapatıp açmanızı gerektirebiliyor. Ve oynanış olarak leydi kıyafeti ile oynama zorunda olduğumuz bölümler işkence gibi. O kıyafetle hiçbir yere tırmanamıyoruz, fazla hızlı koşamıyoruz, ve hidden blade dışında silahımız yok. Ve oyunun ilk üç kısmının ikisinde bu kıyafetle oynamak zorundayız, bu da biraz sıkıcı olmuş.

Yani özetle gidip 100 lira verip alınacak oyun değil, daha çok benim gibi Assassin's Creed 3 bundle ile beraber VITA almış insanların oynayacağı, genel olarak keyifli ve Assassin's Creed havasını veren bir oyun olmuş. O paraya Persona 4, Virtue's Last Reward, Ninja Gaiden Sigma, Soul Sacrifice gibi oyunlar tercih edilebilir.
discussioncontroller