OGZ Posta İdaresi (Eleştiriler)
Misafir
arkadaşlar ekşi sözlükteki enrtyleri okuduktan sonra canıma tak etti.posta idaresi köşesine yağılan bazı eleştirileri burada yazmak istiyorum , amacım bu bölüm hakkıdan yorumlarınızı almak ve bu bölümü nasıl daha iyi hale getireceğimizi tartışmak.

işte ekşiden copy+paste olarak aldığım enrtyler,
---------------------------------------------------------------------------------
61.bu ay ki kalitesi, önceki sayıların gerisinde olan, yine de şahsım adına piyasanın en iyisi olan lakin okur mektupları köşesinin gerçekten "de get artık" dedirttiği dergi -i şahane. kardeşim anlayın artık, yeni jenerasyonun hepsi "ehueheu" modunda değil, hepsi salak değil, hepsi hayatı geyik olarak görmüyoooor. nedir her mecrada olan bu uber-sulu-geyik takıntısı? anlayan beri gele.
level 'a da aynı şey olmuştu. yıllar yılı kendini zevkle okutmuş, ancak son 3-4 yılda başına bir haller gelmiş, geyik illeti en ciddi inceleme yazılarının dahi içine sızmıştı. sonları benzemesin!
----------------------------------------------------------------------------------------
60.mart ayında adam gibi inceleme içermeyen dergidir,ayrıca okur mektuplarında geyik artık can sıkmaktadır.
---------------------------------------------------------------------------------------
58.eski level'ın isim değiştirmiş hali olan oyun dergisi. oyunlara 100 üzerinden değil de 10 üzerinden puan veriyorlar.bir de okur mektuplarına verilen gereksiz,saçma, komik olma kaygısı güden cevaplar olmasa çok daha iyi olacak. adam soru soruyor cevaplayan kişi soruya cevap vereceğine kendi çapında geyik yapıyor.oyun dergilerinin bu hastalıktan kurtulması şart.
-----------------------------------------------------------------------------------------
not:bunlar benim düşüncelerim değil , lütfen kimse "ne biçim insansın ,beğenmiyosan alma,çek git forumdan" demesein.
hep beraber ogz posta idaresini düzeltmek için eleştirilerimizi saygılı biçimde sunalım.mehmet abi de eleştirilerimizi değerlendirsin , dikkate alsın.
FireMcFireMc
Üye
Bu önceki forumda da tartışıldı. Hatta gereken cevaplar verildi. Inbox yazan kişinin kişisel köşesi olarak görülüyor. Yani gerektiği yerde gereken cevaplar veriliyor, en sevdiğiniz yemek diye sorarsa adam(örnek) nasıl cevap versin yazan kişi. :)
inesistente
Üye
merhaba arkadaşlar... eleştirilerinizi dikkate alıyorum, eğer gerçekten "düzeltilmeye" ihtiyacı varsa posta idaresi'nin, hep beraber oturup bakalım. ama ekşisözlük'teki eleştiri odağı olan (ki daha önce de bu eksende tartışılmıştı) "geyik" meselesinin tutarlı olduğunu düşünmüyorum. posta idaresi'nde gayet ciddi mektuplara gayet ciddi yanıtlar veriliyor, beraber üzülünüyor, beraber düşünülüyor. doğrusu "herkes euheuheuhe değil" eleştirisinin fazlasıyla algıda seçici olduğunu düşünüyorum. yine de lütfen posta idaresi hakkında ne düşünüyorsanız yazın, ben de daha iyi yapmaya çalışayım.
Dark Templar
Üye
Ben her daim geyik olduğunu düşünmüyorum,Mehmet'ten önce yazan Berker ve Sinan Abi de yeri geldiğinde esprili bir şekilde cevaplar vermiştir sorulara.şimdi Mehmet yapınca niye sorun oluyor ki? ayrıca dikkat çekiyor mu bilmiyorum da "Mehmet'in komik olma çabası" kadar gelen mektuplarda da aynı kaygı/çaba var. biraz daha tarafsız yaklaşılmalı bence.
sanal180
Üye
Bence herşey çok güzel. Acaba bir sayıda limon sözlüğün reklamını yaptığımız için mi bizi çekemiyorlar. :D
Misafir
OGZ Posta İdaresi, her ay almakta olduğum onlarca dergi arasında en özenli ve okura olan yararı en iyi şekilde gözetilerek hazırlananı diyebilirim. Kullanılan üslup ise mektupları yanıtlayan Mehmet Kentel'i bağlar sadece, içerik bu kadar iyi iken üsluba kıl kapan birkaç kişinin eleştirisi yine o eleştiriyi yapanları bağlar.
Misafir
Bence Mehmet abi Posta İdaresi'ne böyle tabiri yerindeyse "cuk" oturan bi insan. Çok keyifleniyorum onun cevaplarını okurken, ve geyiğe kaydığına katılmıyorum (aslında geyiğe kaymak neden insanlara bu kadar olumsuz geliyor bilmiyorum). Hatta Level'da Mehmet abi yazmaya başladığında dikkat etmiştim inbox'a (aslında bir arkadaşın mektubu var diye), sonra eski sayılardan hepsini teker teker okumuştum. Son olarak söylemek istediğim şey şu: Mehmet abi Posta İdaresi'ne çok yakışıyorsun.
sanal180
Üye
Bu arada Mehmet Abi sayesinde dergiyi aldığımda ikinci olarak hep posta idaresi'ni okuyorum.
Misafir
ben de öyle yapıyordum ama sonra en sevdiğim bölümü sona bırakma yöntemine geçtim. Sonra bu başlığı gördüm ve merak ettim insanlar neden böyle böyle demişler diye ve okudum.
Misafir
Mehmet abinin kendi tarzı var. Ve soru geyik ise, geyik cevap, ciddi ise ciddi cevap veriyor, bunun neresi yanlış?? Ben çok memnunum bu tarzından (:
the Prestige
Üye
eski LEVELın son 2-3 ayında bu geyik olayı bana da çok abartılmış gelmişti. okuyucunun sorusuna gayet saçma/komik bir şekilde cevap veriliyordu. tamam komik olsun, eğlenelim, yeri gelince gayik de yapalım ama ciddi bir şey yazmış birinin mektubunun 2 cümlesinde bir espiri yapıp bazende kişiyle dalga geçince pek hoş olmuyordu. aslında bu konu hakkında uzun bi mail yazıp atmıştım mehmet abiye ama dergiden ayrıldıkları zamana denk geldiği için sanımırım okunmadı. neyseki OGZde bu durum düzelmiş. bence şimdiki hali çok güzel ve dengeli.
discussioncontroller