OGZ Posta İdaresi (Eleştiriler)
Misafir
E şimdi anlam arayışları nasıl yetecek bu bünyeye? Nasıl?
PiranhaPiranha
Üye
Hiç bakmayın isterseniz hiç kafanız karışmasın boşverin öylesine çizikdirmek istedim sadece. Daha öncede benzer yazılar (hem Mehmet'in bu gidişine hemde başka konular başka yazar tayfası gidişleri vedaları vb sonrasına) kaleme almaya çalıştım sanki kendimce tam anlatamdım gibi birşeyler hissettim burada bu spoilerde toptan yazayım dedim öyle bilin yeter;
Spoiler:
demek Mehmet Kentel sende yolcusun ha? 3 yıldır bize rahatsızlık verdin şimdide kös kös yüzüstü bizleri bırakıp gidiyorsun ha? ^^ ;) :D hımm öyle olsun K. Mehmet Kentel öyle olsun kendini sevdirdiğin yazılarını okuttuğun bu kadar seni seven (tüm OGZ içersindeki yazıların ve Posta idaresi ile) bu kadar sevenin varken sende bırak git sende uzaklaş bakalım. tabii bu arada gözleri dolmuş halde sorarım sana; OlgaY Ertez'i Emin Barış'ı Güven Çatak'ı işte o gittiğin uzaklaştığın (bu şimdilik sadece Posta İdaresi sayfalarından da olsa) yerlerde bir sor bir bak bakalım onlar naparmış ne edermiş. Aynı senin bu Kasım sayısında yaptığın gibi onlarda bir zamanlar bir anda gittiler kendi bölümlerinden kendi topraklarından ortadan kayboldular. Emin 'Konsol' bölümüyle, Güven 'Ekran Dışı' ve OlgaY kendi halinde yazdığı Donanım sayfalarıyla bizleri başbaşa bıraktılar gittiler bazıları geri döneceklerini söyleyerek. Hiç tanımadığın bir insanı bir dergi yazarını/editörünü sevmek onu düşünceleriyle yazılarıyla özümsemek ona alışmak ona saygı duymak ne kadar çetrefillidir ne kadar zor bir yoldur bilirmisin hatta bilirmisiniz tüm dergicek bugüne gelmiş yazarlar kişiler bilirmisiniz? işte 10 yılı geçkin zamandır bu alemde (Oyunlar, Dergiler) bu dergi bu insanlar işte bunu başardılar kendilerini harbi esaslı bir şahsiyet olduklarını bize kanıtladılar kanıtlamışlardı... Aman ha sakın yanlış anlaşılmasın, gidenlerin yerlerine gelen Yazarlarımızda aynı şekilde aynı yüreklilikle bu bölümlerde yazmaktalar onlarıda aynı şekilde seviyoruz biliyoruz aynen onlarada saygımız var. Damla P. Gök, Yiğitcan Erdoğan sizleride ve tüm Oyungezer Yazarları hepinizi aynı şekilde okuyoruz gidenleri bize aratmadınız sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır sağolsun varolun yine böyle devam edin aman diyeyim bu yürekler bir ayrılık daha kaldırmaz ne olur sevildiğinizi bilin. şu anki gibi aynı kalitede aynı düzende düzeyde yazılarınızı yazmaya devam etmeniz dileğimle... :)

Demem o ki böylesi bir anda oluveren gidişler vedalar ayrılışları (dergide sadece bir bölümden de olsa Mehmet K.) artık kaldıramamaya başladık başladım napabilirim bilemiyorum. Başka diyecek birşey yok.. Sen kendin istemedikden sonra, artık birdaha burada yazamam yapamam dedikde sonra (bu ay veda için kaleme aldığın yazılarından da sanki bu anlaşılıyor) tekrar yeniden olurda ilerde Posta İdaresi sayfalarına tekrar dönmende pek yakışık olmayacaktır. Çünkü Posta İdaresi sayfalarında belirttiğin veda sebepleri nedenleri bize bu yönde bilgiler veriyor... Neyse yolun açık olsun sevgili Mehmet Kentel sevildiğini bil ve tüm Oyungezer Yazarları Editörleri onlarda böylesi içten sevildiklerini bilsin lütfen... Bakalım önümüz ay bu sayfalarda kim olcak ve seni (bu vedandan sonra) nasıl unutturacak (yani unutmayacağızda lafın gelişi yani)... neyse, kendi halimde birşeyler yazmaya çalıştım, çokdandır uzun zamandır hatta belkide eski dergi zamanından beridir doluydum hisliydim duyguluydum, belki tam anlamıyla kendimi ifade edemedim belki bu yüzden bazılarınızın kızmasına sebep oldum vs vs bir hata ettiysek sürçü lisan ettiysek affola.. şu an biraz kafam ağrımaya başladı bir an hafif başım döner gibi oldu beni affedin hoşçakalın...
erengyerengy
Mod
Herkese selamlar, merhabalar ve daha nicesi.

Posta İdaresi'nin acemi idarecisi olarak, bölümün önümüzdeki aylarda nasıl bir şekil alacağı konusunda sizlere de danışmak istiyorum. Bu sayfalarda mektuplar haricinde neler görmek istiyorsunuz, şimdiki halinden ve yapılan değişikliklerden memnun musunuz, bir fikriniz, öneriniz veya eleştiriniz varsa lütfen çekinmeden yazın. Hatta hazır yazmışken mektup da yazın, zira her ne kadar beklemediğim bir durum olmasa da, şu ana kadar elime ulaşanların sayısının komik denecek kadar az olduğunu söyleyebilirim. Üstelik önümüzdeki üç gün boyunca mektup gönderenler, bizden sürpriz bir hediye* kazanacaklar!

* Kampanyamız stoklarla sınırlıdır. Kampanyaya hediye dahil değildir.
ElladanElladan
Üye
Ya ama ama, ben hâlâ başlamadım yazmaya, aklımdaydı çoktandır "mektup" yazmak ühü. Açıkçası adı Posta İdaresi olan bir yere mektuplar dışında ne konabilir bilmiyorum. İdaresiz bölümü var, resimlerimizi gönderdiğimiz Gezenti var, bazı sorular küçük bir kare içinde uzmanına soruluyor bu da güzel. Hmmm şimdiye kadar aldığım bütün dergilerin okuyucudan gelenler köşelerini düşündüm de farklı bir şey bulamadım, hep aynı şeyler var hepsinde. =/
Dark Templar
Üye
ben (sanırım) iki ay önce attığım epostayı görünce şaşırdım :D
erengyerengy
Mod
Aslında derginin en serbest köşelerinden biri Posta İdaresi. Teorik olarak mektuplar var olduğu sürece, mantık sınırları dahilindeki her şeyi sığdığı kadar koyabiliyoruz içine. (: Şu an hem kesinleşmediği için, hem de sürprizi bozmamak adına söyleyemiyorum ama aklımda iki ufak yenilik daha var mesela. Onun haricinde her ay yeni bir zahmet vermeye devam etmek istiyorum. Teknik destek konusunda sağ olsunlar Serpil Abla ve Mehmet yardımcı oluyorlar, ama sizin de aklınıza gelirse bir şeyler, duymak, dinlemek için buradayım.

ben (sanırım) iki ay önce attığım epostayı görünce şaşırdım :D

Yok yahu, tam Ekim'in sonunda göndermişsin. Kasım'a yetişmeyeceği için, Aralık'ta çıktı doğal olarak. (:
Dark Templar
Üye
erengy dedi:

Aslında derginin en serbest köşelerinden biri Posta İdaresi. Teorik olarak mektuplar var olduğu sürece, mantık sınırları dahilindeki her şeyi sığdığı kadar koyabiliyoruz içine. (: Şu an hem kesinleşmediği için, hem de sürprizi bozmamak adına söyleyemiyorum ama aklımda iki ufak yenilik daha var mesela. Onun haricinde her ay yeni bir zahmet vermeye devam etmek istiyorum. Teknik destek konusunda sağ olsunlar Serpil Abla ve Mehmet yardımcı oluyorlar, ama sizin de aklınıza gelirse bir şeyler, duymak, dinlemek için buradayım.

Yok yahu, tam Ekim'in sonunda göndermişsin. Kasım'a yetişmeyeceği için, Aralık'ta çıktı doğal olarak. (:

ben en çok şu ok çıkartma benzeri cevapları seviyorum. not gibi oluyor hoş oluyor. (dün King Lear'ı okuyup 300+ tane not okumak zorunda kalmış olsam da OGZ'nin notları bir başka)
bir de vay anasını öyle mi atmışım. ne şuursuz pis bi adam oldum ben yahu
redrumredrum
Üye
Bence gayet güzel şu an ki haliyle, Elladan'ın dediği gibi bir derginin okur-mektup köşesinde olabilecek olan her şey ve fazlası (Uzmanına Sorduk ve Gezenti vs.) var.

Benim okuduğum diğer bütün dergilerde kuru kuru okur mektupları cevaplanıyor, hem zaten bu değil midir beklenen?

Ama OGZninki zaten sıradanlıktan öte, bu nedenle böyle kalsın diyorum (Üstüne Erengy'nin iki yeni sürprizi daha olduğuna göre daha ne..)
creiGncreiGn
Üye
erengy dedi:

Herkese selamlar, merhabalar ve daha nicesi.

Posta İdaresi'nin acemi idarecisi olarak, bölümün önümüzdeki aylarda nasıl bir şekil alacağı konusunda sizlere de danışmak istiyorum. Bu sayfalarda mektuplar haricinde neler görmek istiyorsunuz, şimdiki halinden ve yapılan değişikliklerden memnun musunuz, bir fikriniz, öneriniz veya eleştiriniz varsa lütfen çekinmeden yazın. Hatta hazır yazmışken mektup da yazın, zira her ne kadar beklemediğim bir durum olmasa da, şu ana kadar elime ulaşanların sayısının komik denecek kadar az olduğunu söyleyebilirim. Üstelik önümüzdeki üç gün boyunca mektup gönderenler, bizden sürpriz bir hediye* kazanacaklar!

* Kampanyamız stoklarla sınırlıdır. Kampanyaya hediye dahil değildir.

Öncelikle çok fazla görsele yer verilmeyip daha fazla (ya da güzel ce uzun mektuplar kırpılmadan) mektup yayınlanabilir. Gezenti ve Zahmet Veriyoruz gibi küçük köşeler ise çok güzel, yaratıcı ve eğlenceli şeyler çıkması olası, kesinlikle olmalılar. Ama İdaresiz gibi bir bölüme çok da gerek yok bana kalırsa. Fazla geyik olduğunu ve daha ciddi olması gerektiğini düşündüğümden değil, üslup gayet yerinde - ki beğenilmese bile kimsenin karışamayacağı bir şey, yazarın inisiyatifi en nihayetinde -. Fakat dediğim gibi çok fazla görsele yer veriliyor ve sanki doluluktan ödün verilmesine sebep oluyor bu durum. Aralık sayısından örnek vereyim mesela; ördek avı, patates kafa, goyunlu resim ve solitaire resimlerinin hepsinin birden olması biraz fazla. Hani diğer dergiyi eleştiriyoruz ya boy boy resim basıyorlar diye, işte o kadar olmasa bile mektup köşesi için bana fazla görünüyor, hepsini topladığımızda hemen hemen bir sayfa tutuyor.

Bu kadar eleştiri yeter, biraz da öveyim değil mi? :P

Daha posta idaresi'ndeki ilk ayın olmasına rağmen herhangi bir sıkıntı ya da acemilik göremedim ben. Mektuplara verdiğin cevaplar, mizahı ve geyiği cıvıklığa kaçmadan yerinde kullanman gayet iyiydi. Mehmet'i aratmadın bana şahsen, umarım ilerleyen sayılarda daha da iyi olur posta idaresi.
Çağlayan
Üye
Posta İdaresi'nin bu ayki zahmet köşesinde, edebiyat öğretmeni ile konuşamayacak, okulunu bitirmiş koca adam olmuş olanlar ne yapacak? :D Ben bizzat kendim öğretmenim, kendimle mi röportaj yapiim? xD
discussioncontroller