Total War : Rome II (Only on PC)
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Yani kısacası bu EE alınırmı beyler ? core 2 duo E8400 3.0 GHZ , 4 GB ram ve HD6850 de orta ayarlarda çalışırmı sizce ? yani ahım şahım grafik istemiyorum , doğru düzgün yapay zeka istiyorum o kadar . yani beklentisi sadece strateji haritasında (savaş alanını salladım diyelim ) doğru düzgün bir oynanış olan birinin şu an oyunu alırsa değermi değmezmi ?
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
boşluklarından yararlanıp pis cermen kabilelerinin akınlarının kesildiği bir anda hemen dalıp birkaç şehirlerini yağmaladım. biraz afalladılar ama bu sefer de ai hemen gallic confederation kurdu. bir anda bütün galya bana dalınca gene çok zor bi duruma düştüm, bütün trade anlaşmaları da bitti. ben de endüstriye yüklenip veteran lejyonerlere abandım başlarına da sezarı koydum 10 yıldızlı oldu o da. daldım direkt içerilere kadar ilerleyip bütün kasabalarını yakıp yıktım. paraları bitince fethettim hepsini.

baya zor bi campaigndi ama yine de. vallah durmadan feci dalıyorlar müttefik oluyorlar konfederasyon oluyorlar falan. ama sezara yer mi bunlar, yemez.

ElladanElladan
Üye
Az önce forumdan Alienaut ile multiplayer camp. oynayalım dedik, arkadaş sinir hastası olduk. Adam oyunu kuruyor, ben göremiyorum. Bir dakika sonra çıkıyor listede, sonra bağlanmaya çalışınca da "failed to connect" diyor sadece. Ben kurayım dedim bu sefer de "failed to host" -_- E bari multi battle yapalım dedik bir el attık, şansa oldu. Bir daha camp. deneyelim dedik yine aynı saçmalık, bu sefer hiç görmedi. Sonra battle'a geri dönelim dedik o da olmadı. Saçma sapan "Failed to connect" hatası. Başka bir şey de yok.

Bundan sonra hiçbir CA oyununa para vereceğimi sanmıyorum. Ahmetlemeye bile üşenirim herhalde.
Üye
ya yalnız bi tutorial olsaymış iyiymiş

ekonomi sistemi baya değişmiş emperor editionla, bişeyler yapıyorum kafama göre ama şöyle bi basic örnek vermedikçe hangi bina ne işe yarıyor anlamış değilim

eskiden hiç endüstri binası yapmazdım mesela ama şimdi mining yapın mutlaka falan diyorlar

bildiğiniz iyi bi guide var mı anlatan
DemoNolojisT
Üye

Yani kısacası bu EE alınırmı beyler ? core 2 duo E8400 3.0 GHZ , 4 GB ram ve HD6850 de orta ayarlarda çalışırmı sizce ? yani ahım şahım grafik istemiyorum , doğru düzgün yapay zeka istiyorum o kadar . yani beklentisi sadece strateji haritasında (savaş alanını salladım diyelim ) doğru düzgün bir oynanış olan birinin şu an oyunu alırsa değermi değmezmi ?

Total War serisini seviyorsan alabilirsin. Her strateji hayranı en az bir total war serisini oynamalı bence. Grafik konusunda çok beklentin olmasa bile tadına bak derim oyunun. Optimizasyon konusunda bütün sıkıntılar giderilmiş durumda şu an için.

Not: arkadaşın paylaştığı video ROME dizisinden alıntıdır. Şiddetle tavsiye ederim. Emperor Edition da ki iç savaş dönemini anlatıyor.
goo_khangoo_khan
Üye

İşlemci biraz sorun çıkarabilir. Athlon II X3 var bende, seninkine yakın bir işlemci. Kalabalık savaşlarda sıkıntı yapabiliyor. Satın almadan bir dene derim ilk önce. Son yamalar performansı çok değiştirdi. Shogun 2'den iyi çalışıyor şu an benim bilgisayarda ama her bilgisayarda aynı istikrarı göstermiyormuş sanırım.

Üye

Beğenenler: acdervis

KnightOfPainKnightOfPain
Üye

Total War serisini seviyorsan alabilirsin. Her strateji hayranı en az bir total war serisini oynamalı bence. Grafik konusunda çok beklentin olmasa bile tadına bak derim oyunun. Optimizasyon konusunda bütün sıkıntılar giderilmiş durumda şu an için.

Not: arkadaşın paylaştığı video ROME dizisinden alıntıdır. Şiddetle tavsiye ederim. Emperor Edition da ki iç savaş dönemini anlatıyor.

Abicim ben Medieval 2 i zamanında sabah 8 den ertesi gün gece 4 e kadar oyniyan adamım :D :D da o eski hard core oyunculuk zamanı , genel olarakta hep strateji oynardım :) şimdi evli çocuklu adamım , anca hafta sonları bir iki saat takılyorum :) neyse sağol tavsiyen için :)

goo_khan dedi:

İşlemci biraz sorun çıkarabilir. Athlon II X3 var bende, seninkine yakın bir işlemci. Kalabalık savaşlarda sıkıntı yapabiliyor. Satın almadan bir dene derim ilk önce. Son yamalar performansı çok değiştirdi. Shogun 2'den iyi çalışıyor şu an benim bilgisayarda ama her bilgisayarda aynı istikrarı göstermiyormuş sanırım.

Ya olmadı savaş alanına inmem , otomatik hal ederiz , ben sadece ana haritada doğru düzgün yapay zeka istiyorum o kadar :)
Lancelot_TRLancelot_TR
Üye
Oyunun vanilla halinde yapay zeka ne durumda? Oyun ilk çıktığı zamanlar yapay zeka sürünüyordu, çok kolay bir şekilde dünyayı domine edebiliyordunuz. O yüzden radious total mod kullanıyordum bayağı bir süredir de, Radious modda da minor bir ülke bile 3-4 full stack ordu çıkarıyor. Sırf oyunu zorlaştırmak için biraz hileye kaçıyor gibi yani... Divide et İmpera moduna mı geçiş yapsam yoksa Emperor Edition'da vanilla halde mi oynasam emin değilim. Yapay zeka hangisinde daha "zekice" hareket ediyor?
Üye
hmm, tur sonundaki beklemeler ağustos romasıyla oynarken olmamıştı ama şimdi parthia oynuyorum her tur sonunda bi 20-30 sn bekliyor bilgisayar baya sinir bozucu olmaya başladı

ne sorunlu oyunmuş beeee çöz çöz bitmedi
discussioncontroller