Total War : Rome II (Only on PC)
creiGncreiGn
Üye

Oyunun vanilla halinde yapay zeka ne durumda? Oyun ilk çıktığı zamanlar yapay zeka sürünüyordu, çok kolay bir şekilde dünyayı domine edebiliyordunuz. O yüzden radious total mod kullanıyordum bayağı bir süredir de, Radious modda da minor bir ülke bile 3-4 full stack ordu çıkarıyor. Sırf oyunu zorlaştırmak için biraz hileye kaçıyor gibi yani... Divide et İmpera moduna mı geçiş yapsam yoksa Emperor Edition'da vanilla halde mi oynasam emin değilim. Yapay zeka hangisinde daha "zekice" hareket ediyor?

AI çok daha iyi durumda şu an. Çok daha agresif oynuyor ve sana verdiği tepkiler görece daha mantıklı. Para karşılığı senin savaşına katılmayı teklif edenler, zora düşünce konfederasyon kuranlar vs. daha yoğun bir diplomasi kullanımı hakim.

Yine de çok parlak değil ama, hem daha agresif, hem de teknoloji geliştirmeleri, inşa gibi konularda daha akıllıca davranıyorlar. Hiçbir yiyecek stoğunu arttırmadığı için açlıktan kırılan AI orduları görmüyorsun en azından.

Lakin oyun ne kadar düzelmiş olursa olsun, asıl problemler bir kaç bugfix'le çözülemeyecek kadar derin. Maalesef savaşlar dışında geriye kalan herşey çok daha yüzeysel.

Darthmod'lu Empire çok daha iyi bir oyun Rome 2'den misal.

Beğenenler: Serak, Corax

goo_khangoo_khan
Üye
Arada ilginç şeyler yapıyor yapay zeka ya. Geçen kuşattığım bir şehirde hızla surları ele geçirdim, AI beni şehir merkezine biraz uzakta tam şehir merkezindeki kulelerin de üzerime ateş açabileceği bir sokakta durdurdu. Hemen süvarileri diğer sokaktan dolandırıp beni durduran birliklerin arkasından vuracaktım ki şehir merkezindeki takviyeleri ileri sürüp benim süvarileri iki arada tost etti. Sonra takviyeleri yeniden şehir merkezine çekti.

Az çok kanatlarını ve arkasını korumaya çalışıyor, yapabildiği zaman sizi çevirmeye de çalışıyor. Ama sonuçta yapay zeka işte, zorluğu yükseltip hile yapmasına izin vermezseniz sizinle mücadele edemeyecektir.

JerryJerry
Üye
Bu adamlar Shogun 2'de hem grafiksel, hem de yapay zeka açısından çok iyi iş çıkarmışlardı. Nasıl oldu da hem daha kötü görünen, hem de bu derece sorunlu bir devam oyunu çıkarabildiler?

Acaba Shogun 2'yi mi gözümde büyütüyorum? Geçen gün peş peşe oynadım, yeni çıkan oyun Rome değil de Shogun 2 gibi duruyor : )

Beğenenler: Corax

FaironFairon
Üye
Ekip değiştiği için Rome 2'yi baştan yapmışlardı sanırım.(Öyle bir şeylerdi ya da.) Ne kadar doğru bilmiyoırum ama Shogun 2 sonrası bu düşüşe başka bir açıklama getiremediğimden inanmıştım ben.
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
Shogun 2 nin konsepti salak Japonlar olmasaydı keşke. Ne kadar bozuk olursa olsun lejyoner >>>>>samuray
Jül Sezar >>>> oda nabunaga
Lancelot_TRLancelot_TR
Üye
Divide et Impera ile oynuyorum iki gündür, Radious moduna göre AI daha mantıklı hareket ediyor. 3-4 full stack ordu kasan, Roma, Kartaca gibi major devletleri yerlerde süründüren minor devletler görmüyorum artık. Savaş esnasında da daha mantıklı konum alıyor AI, tepe gibi yüksek yerlere ulaşabilirse konumlanıyor, okçu vb menzilli birimlerini etkili kullanıyor, ordunun kanatlarını korumaya alıyor vs. vs.

Kısaca, divide et impera, radious tw moduna göre çok daha iyi gibi şu an. Tabii DeI'de savaşlar çok uzun sürüyor, o yüzden kill rate i arttıran harici bir mod daha yüklemeniz gerekiyor.
Death6Death6
Üye
Ahmet adlı arkadaşım yeni bir let's play başladık. İlginizi çekiyorsa izleyebilirsiniz. Ahmet Rome 2 ye tamamen yeni ben ise 100 saat civarında oynadim ama hiç kelt yada barbar deneyimim olmadı. İyi seyirler.

AlphariusAlpharius
Üye
JerryJerry
Üye
wut?

https://www.totalwar.com/blog/total-war-rome-ii-ancestral-update

Warhammer serisi bayağı iyi ancak adamlara zamanında nasıl sövüldüyse artık Rome 2'yi unutamıyorlar.
discussioncontroller