Oyungezer Radyo - Canlı Oyun Yayınları
sonâdorsonâdor
Üye
Selamlar arkadaşlar,

Sinan Akkol ile tam olarak konuşmalarımız bitmese de, onun "İlk 10 Dakika" formatında yaptığı işi farklı bir şekilde canlı yayına taşımaya da karar verdik. Benim başlatacağım bu olay, www.twitch.tv/oyungezertv adresinde zamanında Saints Row 3'ü yaptığım gibi işleyecek.

Uzunluğu, hangi sıklıkla olacağı falan belli değil ama, temel olarak yakın tarihte çıkan ve "ilk 10 dakika" içerisinde anlatılmayan oyunları canlı yayında oynayacak, olabildiğince sorularınıza cevap vereceğim.

Bu konu ise, bu girişim hakkında önerilerinizi anlatmanız için var.

Daha eğlenceli, yararlı ve güzel şekilde olması için neler yapabiliriz?
cagrihan06
Üye
zaman belirtilip mail atılır üyelere toplu bır sekılde nasıl ızleyebıleceklerı hakkında bılgı verılır lınk atılır cokta eglencelı olur kardesım
LunodLunod
Üye
Harika fikirmiş, severim bu tarz şeyleri takip etmeyi, oynayamadığım bir oyun ise oynamış kadar olurum zevk alırım başkasının oynamasından bile. Bir ara GİGA.DE kanalı vardı hala vardır belki bilmiyorum mesela orada bu tarz bir şey yapılırdı, ama tabi harika bir stüdyoları vardı çok güzel bir programa oturtmuşlardı. Almanca bilmediğim halde bütün gün izleyebiliyordum çocukken.
sonâdorsonâdor
Üye
İlk başlarda sıkıntılar olabilir tabii ama zamanla kalitesini artırmak gerekebilir.

Bakalım, yeterli dönüşü alabilirsek yapacağız.
aztek
Üye
Sinan abinin bir ilk videolarına bakıyorum, inceleme, bilgilendirme havasında doğal ve o doğallığın içinden çıkan absürdlükler yarmaya yetiyordu insanı, birde çoğunu izlemediğim şu yeni videolara göz gezdiriyorum, açıkçası gayet sıkıcı. Sinan abi bir noktadan sonra ''bu videolar bilgilendirici nitelikte değil, maksat eğlenelim'' dedi, ordan sonra sıkıcılaşmaya başladı videolar. Tamam sinan abinin ağzından dinleyerek görmek yine güzel ama o doğal hava yok maalesef.

Bu konuya katkı yapmam gerekirse de, aynı şekilde oyunun orasını burasını bize izletmek yerine, bilgilendirici ve orjinal oyun almaya insanları yönlendirici olmalı. OGZ grubunun izlediği oyun videoları diye niye kısıtlayalım ki kavramı?
sonâdorsonâdor
Üye
Tabii ki, zaten benim yapacağım şey de, hazırlık yaptıktan sonra seçtiğim oyunun ilk birkaç saatini sizinle birlikte oynayarak olabildiğince bilgi vermek, oyun hakkında kenarda köşede kalanları anlatmak; oynanış dengelerinden tutun grafiksel anlamda kalitesinden bahsetmek.

Uzun soluklu bir inceleme yazısı gibi düşünebilirsin bunu.
kral julienkral julien
Üye

Sinan abinin bir ilk videolarına bakıyorum, inceleme, bilgilendirme havasında doğal ve o doğallığın içinden çıkan absürdlükler yarmaya yetiyordu insanı, birde çoğunu izlemediğim şu yeni videolara göz gezdiriyorum, açıkçası gayet sıkıcı. Sinan abi bir noktadan sonra ''bu videolar bilgilendirici nitelikte değil, maksat eğlenelim'' dedi, ordan sonra sıkıcılaşmaya başladı videolar. Tamam sinan abinin ağzından dinleyerek görmek yine güzel ama o doğal hava yok maalesef.

Bu konuya katkı yapmam gerekirse de, aynı şekilde oyunun orasını burasını bize izletmek yerine, bilgilendirici ve orjinal oyun almaya insanları yönlendirici olmalı. OGZ grubunun izlediği oyun videoları diye niye kısıtlayalım ki kavramı?

Sinan abi'nin bazı şüpheleri olmuştu yakın zamanda.Yok kısaltayım veya video çekmeyi bırakayım gibi laflar atmıştı ortaya.Biraz monotonlaştırdı. Kendisi yaptı. Tam olarak eski havasına dönmesi güzel olur.
discussioncontroller