Oyungezer Kampüsleri
ofcmofcm
Üye
Oyungezer dergisi olarak yeni bir çalışma başlatıyoruz. Hem Oyungezer'in daha fazla duyulmasını sağlamak, hem üniversitelerdeki Oyungezer'leri bir araya getirmek, hem de ileride üniversitelerde panel, etkinlik, turnuva düzenlemek için üniversite kampüsleri için temsilci ve gönüllüler arıyoruz.

Bunun için her Üniversite kampüsüne bir başlık açacağız. Bu başlıkta kendi üniversitenizden olan Oyungezer'ler ile tanışabilir okuldaki çalışmalarla ilgili tartışabilirsiniz. Konuyu çok dağıtmamak şartıyla okulunuzla ilgili sohbetler de olabilir elbette.

Oyungezer'e yardım etmek isteyen gönüllülerin yapabilecekleri arasında Oyungezer afişlerinin üniversitelere asılması (afişleri biz sağlayacağız), Üniversite kütüphanelerine (uygunsa) dergi bırakılması, şenlik ve festivallerin takip edilip Oyungezer'in katılabilmesi için bize yardımcı olunması gibi işler olacak. Elbette herkesten vakti elverdiğince bunları yapmasını bekleyeceğiz.

Bunun ardından (gelecek eğitim dönemine daha fazla odaklanarak) her üniversitenin temsilcileriyle kampüslerinde neler yapabileceğimizi konuşacağız. Paneller, workshoplar, klüp faaliyetlerinin desteklenmesi gibi konularda projeler geliştireceğiz. Ayrıca gelecek dönem Oyungezer gönüllülerinin bulunduğu okulları dolaşan bir mobil Lan party düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu çalışmalarda da gönüllülerimiz bizim en büyük yardımcımız olacak.

Bu kategori altındaki tüm başlıklar (başlığında belirtilmemiş olsa dahi) OÇA başlığıdır ve her başlıkta OÇA kuralları geçerlidir. Bu çalışmaların sorumluları Damla "akara", Serpil
"homesick alien", Tuğbek "ofcm" ve Mert "samimi patates"tir. Samimi patates üniversite temsilcilerin organize edilmesini, Damla etkinliklerin yürütülmesini, Serpil ve ben ise derginin bu çalışmalarla koordinasyonunu sağlayacağız.

Ayrıca Mert bu kategorinin forum moderasyonunu da yürütecek. Bu çalışmaların tümü için esas kuralımız çalışmaların okul idaresi ve yönetmeliklerine uygun olmasıdır. Gereken noktalarda izinlerin alınması, çalışmaların rahatsızlık yaratmıyor olması çok önemlidir.

Projenin geneline ilişkin görüş ve fikirlerinizi bu başlık altında tartışabilirsiniz. Okullara özel tartışmalar her bir kampüs için açılan başlıklarda yürütülecektir. Okullar için başlıkları lütfen kendiniz açmayınız (Moderatör yetkiniz olsa bile). Başlıkların açılması taleplerinizi samimi patates'e iletebilirsiniz.
Misafir
Ben bu sene üniversiteye hayırlısıyla bir gireyim de seve seve girdiğim üniversitede OGZ bağlantınız olurum :)
Night EagleNight Eagle
Üye
Peki; koskoca Üniversitedeki tek Oyungezer ben isem, bunun ne faydası olacak acaba?
Misafir
Bir nevi Oyungezer başkonsolosu olacaksın :D Bunun yanında insanları Oyungezer'e çekmek de senin görevin olacak :) Hem illa ki bir kişi daha olsa OGZ okuyordur, seviyordur.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Çok gzel bir fikir,umarım gerçekleştirile bilir.
Dark Templar
Üye
İstanbul Üniversitesi Beyazıd(t) Kampüsü için gönüllü olmaya adayım.
mutluadige
Üye
Bu sene Maçka'daki günlerim sayılı olsa da, önümüzdeki seneler boyunca bulunacağım Gümüşsuyu için gönüllü olabilirim. Hatta çalışmalara bu dönem bile başlayabilirim. Nasıl olsa Maçka ve Gümüşsuyu kampüsleri yakın birbirine.
Dexter
Üye
O zaman şöyle yapalım, an itibari ile Dark'un MSN dürtüsüyle uyandığım için bugün açacağım başlıklar, imla hataları ile dolu olup gereken açıklamayı yapamayabilir. Bana bu akşamlık müsaade edin: Yarın Boğaziçi, İtü Gümüşsuyu, İstanbul Beyazıt ve Hacettepe başlıklarını açayım, sorumluları belirleyelim.
Dark Templar
Üye
aaa uyandırmışım adamı,pardon Dexter yaw be yeni uyuyacaksın sandımdı :D
Gildor
Üye
Ya ben hepten kopmuşum Dexter Mod olmuş ne ara oldu ki bu.
Hacettepe Beytepe de elimden geleni yaparım fakat baştan söyleyeyim; rektörlüğün bu tip konulardaki tavırlarını, kuralları ve gereksinimleri bilmiyorum. Onaysız afişler yırtılıyor diye biliyorum. OGZ nin afişlerini de onaylatmanın bi yolu varmı emin değilim, bu reklam amaçlı bi afiş ve böyle stand vs gibi şeyler açmak için firmalar rektörlüğe para ödüyor diye biliyorum. Şimdilik bu kadar ben bu olayı biraz kurcalar öğrenirim umarım o zaman da buraya yazarım.

Ha bu arada yapacaklarımı Vize haftam olan 17-24 mart tarihlerinden sonra yapabilirim sanırım zaten ikinci senem birinci sınıfta üçlemeyelim.
Dexter
Üye
O zaman şöyle yapalım:

An itibari ile üniversite-kullanıcı dağılımları şöyle:

İstanbul Üniversitesi-Dark Templar
Boğaziçi Üniversitesi-Lord_Duxus
Hacettepe Üniversitesi-Gildor(?)

Yukardakiler, bana özel mesaj atın. Ayrıntılı bir şekilde konuyu konuşup bu akşam üç başlığı da açalım.(Hem muhabbet etmiş oluruz yahu =))

Bunların haricindeki üniversitelerden gönüllüler varsa, lütfen kendilerini tanıtsınlar. Gizli kahramanlar olmasınlar!
discussioncontroller