İstanbul Teknik Üniversitesi - Ayazağa Kampüsü
Dexter
Üye
Oyungezer Kampüsleri projesi kapsamında, İTÜ'nün Maslak Kampüsündeki Oyungezerlerin, derginin tanıtımı için yapabilecekler burada konuşulacak dostlar.

Öncelikle, bu iş tamamen gönülden kopacak. Yani vakti olmayan ya da uğraşmak istemeyen kimseye "Çalış uleyn!" baskısı yapılmayacak, cümleler çoğunlukla "Müsait olduğunuz zaman..." diye başlayacak; ama sorumluluk alan arkadaşlarımızın da ellerindeki işi oyalamamalarını rica edeceğiz.

Peki neler yapılabilir? Mesela (başlangıç olarak) , fakültelere ve 75. Yıl Öğrenci Merkezine, hatta Vadi ve Gölet Yurtlarına posterler dağıtabiliriz. Her ne kadar biraz kural ihlali olsa da, üniversitelerde izinsiz afiş yapıştırmak artık rutinleştiği için düşünülebilir. Kullandığımız bilgisayarların masaüstüne, Oyungezer sitesinin internet kısayollarını koyabilir ya da browserların sıkça kullanılanlarına ekleyebiliriz.  Sınıfların sıralarının üstüne dergi hakkında ufak bilgiler yazabiliriz (ki inanın bana, "Mehmet Ali'yi seviyoooo" ya da sınav öncesi yazılan kopyaların yanında hiç sırıtmayacaktır.). Kütüphanelere (izin alarak elbette) dergilerimizi bırakmak da bir yöntem. Ayrıca, İstanbul Rock Festivali yaklaşıyor, etkinlikler sırasında (yine izin alarak) kurulacak bir Oyungezer standı ile eski sayıların dağıtılması da gayet etkili olacaktır. Stand olmasa bile orada vaktimizi geçirirken derginin eski sayılarını öylesine etrafa dağıtmak da olası aktivitelerden biri.

Bunun dışında, Maslak'taki Oyungezerlerin tanışması ve biraraya gelmeleri için de iyi bir fırsat yakaladığımızı düşünüyorum. Kampüste yapılacak etkinlikler sırasında biraraya gelerek  fikir alışverişi yaparken, aynı zamanda yeni insanlar tanımış olacağız.

Son olarak, mesaj atmadan önce bunun bir ortak çalışma alanı olduğunu ve fikirleriniz ile yorumlarınızı yazmadan önce iki kere düşünmenizi rica ediyorum.

Ichimaru
Üye
Bende oraya gelicem seneye insallah  :evet:

Afişleri hazırladıgınız zaman banada bir kopyasını atabilirseniz Okulumdaki panolara asıp tanıtımını yapabilirim. Eminim bizim okuldanda dergiyi okuyan ama foruma bakmayan çok kişi vardır.  ;)
mutluadige
Üye
Ben bu sene Maçka'dayım, seneye Gümüşsuyu ve Maslak'tayım. Ben de girebiliyor muyum bu gruba?
Dexter
Üye
Makina Mühendisleri ilk sene neredeyse tüm vakitlerini Maslak'ta geçiriyorlar. Daha sonra yavaş yavaş Gümüşsuyu'na doğru kayıyorlar. O zamana kadar Maslak'ı desteklersin Mutlu, zamanı geldiğinde de dikkatini tamamen Gümüşsuyu'na çevirirsin.
RuthlessAlly
Üye
75'te bayağı şey yapılabilir aslında genelde herkes oraya takılıyor; oralarda bildiri dağıtmak gibi amaçlar için kullanılan masalarda işleyiş nasıl tam bilmiyorum ama bu masalardan yararlanmak mümkün olabilir. Şu yeni açılan Kampüs Cafe'ye de kapağı attık mı bayağı bilgilendirme şansı olabilir. İTÜ'deki festivallerden de yararlanılabilir. Hatta daha ileriye gidilebilir ve bir danışman öğretim görevlisiyle kulüp kurmak düşünülebilir. Tabii bunların hepsi şu an fikir aşamasında bir iki toplantı yapılırsa şöyle ders programlarımızın ortak boşluklarının olduğu zamanlarda o zaman daha sağlıklı alışveriş olur...
LooP
Üye
RuthlessAlly bilir, aylardır her sıraya "oyungezer" yazıyorum, hatta geribildirim bile alıyorum. Jeofizik panosuna ilan asma iznini almak sorun olmaz sanırım. Ama öncelikle şöyle bir sorun var ki, burada topu OGZ ye atmak gerekiyor. Hala 2. sayının posteri var sitede. oysa ki mart sayısının kapağı inanılmaz başarılı olurdu.

*75 teki masalardan birini kullanabiliriz. ancak o masanın kullanma şartı-sırası falan var mı bilmiyorum.

*Bahar şenliklerinde stand açılması gerçektende iyi bir fikir. hatta inanılmaz bir fikir. OGZ tişörtleri eğer gerçekleşirse, satmak için çok uygun olur. şenliklere stand açtığımızı varsayarak, yazarların gelmesi çok hoş olur.

*şu an teknikforum da "oyungezer" diye arattığımda bir başlık çıkmıyor, güzel bir sunumla yeniden açabiliriz.
Dexter
Üye
Gayet de açılabilir; ki bu haftanın sonunda ben açacaktım. Haftaya vizelerim var gerçi, ama bir ara konuşup güzel bir formatla açalım başlığı.
melody
Üye
en şirin gülümsememi takınıp oyungezer reklamlı broşürlerden dağıtabilirim 75'te ;D ayrıca siz teknikforuma başlık açın, ben de birkaç kişi daha bulup güzel yorumlar yazayım. duyuru panolarına da asarız. hatta inşaatın kantininde bir sürü yer var, kolonlara yapıştırırız herkes görür.nasıl?
Dexter
Üye
Festivallerimiz başlıyor. Planımız ana hatlarıyla şu:

Bir OGZ standı olacak ve bu standın başında haftanın son üç günü(konserlerin olduğu gün) dönüşümlü olarak birileri dolacak. Sanırım ilk iki sayıyı ücretsiz olarak dağıtabileceğiz; ama dergi alan herkesten birer mail adresi rica edeceğiz.(homesick alien'a teşekkürler =))

Şu an için plan bu. Beyin fırtınası yapalım isterseniz, yeni fikirler bulalım.
Lord_Duxus
Üye
Okulla stand işini konuştun mu dex? (konuşmuşsundur diye tahmin ediyorum da) Okullar genelde böyle reklam bazlı işlerde kapişta isterler?
Dexter
Üye
İzin alınmaya gerek olmadığını öğrendim. Teyit için yine de tekrar konuşacağım.

Bu arada, 18 Nisan'daki Boğaziçi atraksiyonlarımızdan sonra, toplu halde Maslak kampüsündeki İstanbul Rock Festivali kapanış konserlerine götürmeye niyetliyim sizi. Ne dersiniz?
discussioncontroller