Sizce en overrated şarkılar?
FirewingFirewing
Üye

Ya da insanların mal olduğuna inanmak istemiyorum, bilemedim.

hehefdfasd

Yok abi sevmek sevmemek olayı da değil zaten. Misal şu Zaz denen hatunun şak diye popüler olan şarkısı Je Veux muydu neydi işte..., Millet bayılıyor, ben hiç hmi hiç sevmem mesela. Ya da şu Somebody that I used to Know... Sevmiyorum bildiğin. Ama kalkıp da şarkılara overrated demiyorum yani. Ama millet yapıyor. Biri sırf sevmediği popüler olan şarkıya yapıştırıyor, diğeri sırf marjinallik peşinde "şunun bu şarkısı ço ovırreytıd ya rererereö". Kimisi de cidden öyle olduğu için... Biraz üfürükten bir kavram diye düşünüyorum yani o yüzden.
dodgerdodger
Üye
zaz olayı çok ilginç zaten. güzel şarkı dersin, ama anlamadığın şarkının müptelası olup, aşık olmak falan saçma geliyore. Belki anana küfrediyor? :P
FirewingFirewing
Üye
Zuazhszuahsasd kimsenin o açıdan baktığını sanmıyorum ;D

Bi de aklıma geldi eklemek istedim. Farklı bi örnek olacak ama mesela çıkıp Yvonne'a overrated diye mok atıyorlar, yaş meşe odunuyla dalasım geliyor abi. Ne demekmiş bu overrated, bi açıp öğrenmek lazım o yüzden. Konunun shitstorma dönüşmesinin sebebi zaten bu.
Efendi
Üye

Radiohead'in pek overrated olduğunu düşünmüyorum. Coldplay ve Muse gibi benzerleri yanında hatta hiç değil, bence :)

Guns'n Roses ? Slash ? Overrated ? Nothing to do here :O

Muse dinlemem de Coldplay nasıl Radiohead benzeri ya?

İğrenç ötesi son albümleri dışında gayet kendine özgü ve kaliteli müzik yapıyordu Coldplay. Radiohead'le de alakası yok.

Aman bir shitstorm'un dışında kalmayayım.

Genelde çok benzetilirler yada "o ondan özenmiş, o onun kopyası" vs. derler o yüzden söyledim.
NatLaraNatLara
Üye
Overrated konusunu tartışmak sıkıntı verici olabilir, keşke başlık underrated şarkıları tartışmak üzerinde olsaydı. O zaman daha bilimsel, daha entelektüel sohbetler filiz verebilirdi. Ama olmadı, sağlık olsun.
RelentlessRelentless
Üye

Radiohead'in pek overrated olduğunu düşünmüyorum. Coldplay ve Muse gibi benzerleri yanında hatta hiç değil, bence :)

Guns'n Roses ? Slash ? Overrated ? Nothing to do here :O

Coldplay'in nesi overrated iki?
Baştan aşağı dinleyebildiğim albümler yapan nadir gruplardan. Her şarkısının başarısını hakettiğini düşünüyorum.
RaideN
Üye
Muse overrated?
Hııı ok
Zodiac
Üye

Overrated konusunu tartışmak sıkıntı verici olabilir, keşke başlık underrated şarkıları tartışmak üzerinde olsaydı. O zaman daha bilimsel, daha entelektüel sohbetler filiz verebilirdi. Ama olmadı, sağlık olsun.

overrated konusu olmadan tartisma olmaz. muzik bilgisi olmayan sazanlar mutlaka ortaya cikartilip meydanda suruklenmeli.

mesela queen, iron maiden ve nirvana cok overrated.
kurtkapankurtkapan
Üye
Maiden'ın neyi overrated? Dünyanın gördüğü en babayiğit gruptur bence.

Herkes kendi sevdiklerini savunduğu için tartışamıyoruz. İşte bu nedenle müzik zevkleri konusunda tartışmak saçma.
NatLaraNatLara
Üye

overrated konusu olmadan tartisma olmaz. muzik bilgisi olmayan sazanlar mutlaka ortaya cikartilip meydanda suruklenmeli.

mesela queen, iron maiden ve nirvana cok overrated.

Müzik bilgisi olmayan sazanların meydana çıkartılıp sürüklenmesi asıl underrated konusunun tartışılmasıyla olmaz mı?
discussioncontroller