Sizce en overrated şarkılar?
Zodiac
Üye
overrated iste overrateddddd.

"radiohead cok overrated yaee" deseniz radiohead hayranlari, "muse cok overrated" deseniz yine muse hayranlari gelip "sacmalama ne alaka overrated ha?", "heeeee o overrated evett.... git sen kumda oyna" diye siralayacaklar zaten. o yuzden "x overrated" demenin manasi yok. yukarida da dendigi gibi cok guzel olup parlayamayan sarkilarin-gruplarin tartisilmasi daha mantikli ve guzel olurdu ama neden olmadiginin sebebini de yazdim zaten. normalde yukarida ironi yapmak istemistim dikkat ettiysen ucu de en son overrated denecek genel olarak kabul gormus gruplar ama yine de tartisma cikarici 3000'imi seviyorum.
Zodiac
Üye

Müzik bilgisi olmayan sazanların meydana çıkartılıp sürüklenmesi asıl underrated konusunun tartışılmasıyla olmaz mı?

hayir, mesela konuya bakan geliyor "ulan adam (sazan) muse overrated diyor. muse lan bu boru mu kim diyorsa muzik bilgisi yok herhalde ya da hic muse dinlememis" diyor ve cikisiyor. tabi bu yuzden olay x daha iyi, y daha kotu tartismasina donusuyor (suruklenme). oysa ki underrated konusu acilsa "x hic bilinmiyor aslinda cok guzel bir dinleseniz" dense ve arkadasimiz o postu gorunce gidip o sarkiyi dinlese ve yeni seyler kesfetse daha iyi olmaz miydi? tartisma cikartilip sazanlarin suruklenmesinden kastim buydu.

not: muse burada sadece bir ornekti dinleyenleri veya sevmeyenleri tenzih ederim.
isoticisotic
Üye
serdar ortaç çok overrated
JulianneJulianne
Üye
Justin Bieber, One Direction ve Rebecca Black overrated'dır bence. (:

Fazla mı sağlam adım attım nedir? :D
Nathaniel
Üye
Her söylenen gruba ısrarla ya bu adamların neyi overrated demek yerine siz de kendi overrated bulduğunuz şeyleri söyleseniz "shitstorm" olmaz zaten.
Bir de underrated başlığı açın madem(ki var zaten),bu başlık ne gibi bir engel koyuyor entelektüel tartışmaların olmasına? Şu anda ne dinliyorsun gibi anket başlığı daha da abartmaya lüzum yok bence buraya yazılanları
kayaalper
Üye
image
KulacKulac
Üye

Muse overrated?
Hııı ok

aynen bence muse underrated bile sayılabilir!
FirewingFirewing
Üye
Kulac seni Goyun'un huzurunda bu forumun en dengesizi ilan ediyorum.

Kurt, zokayı çok kolay yuttun ssdasdsf

Onun dışında bu konudan da bir cacık çıkmayacak gibi görünüyor =/
Efendi
Üye
Kurtkapan'ın "Herkes kendi sevdiklerini savunduğu için tartışamıyoruz. İşte bu nedenle müzik zevkleri konusunda tartışmak saçma." cümlesi ve Zodiac'ın yazdıkları zaten konuyu çok iyi şekilde açıklayıp özetliyor.
İnsanlar konuda abartıldığını vb. düşündüğü şarkıları paylaşıyorlar ama denildiği gibi ona karşı verilen tepkiler çok saçma. Ayrıca bahsedildiği gibi "overrated" güzel değil demek değil ki. Bende Muse, Coldplay falan fişman gayet severim ama abartıldığını düşünüyorum. Birisi için çok şey ifade eden bir müzik başkası için aynı şekilde şeyler ifade etmek zorunda değil. Ki müzik zevki tartışmak bencede çok saçma. Speed Metal seven bir arkadaşımın "Slash güzel çalmıyor, adamda teknik yok" demesi gibi bir şey bu.
stabilostabilo
Üye
Muse ne abi ya.

Gidin gerçek müzik dinleyin biraz.
discussioncontroller