Medieval II Multiplayer
temre93taha
Üye
2 kişi aynı takımda oluyo daha bu gün denedim ben tek bir takım diğer takımda 2 arkadaş gayet güzel oynadık
DemoNolojisT
Üye
Bildiğim kadarıyla Hamachi 'den oynanmak istiyorsak, oyuun ''costum battle'' kısmına değil, Lan veyahut Network kısmına girmemiz gerekiyor?

Yanlış mı hatırlıyorum?
Esiax
Üye
Halife dedi:

farketmez hamaci ile oynamak suç

Hamachi ile oynamak suç mu? ilk defa senden duydum.Hamachi sadece sanal bir ağ kurar internet üzerinde oyunlara bir etkisi yoktur.Dolayısıyla Lan ile oynanabilen oyunları internetten oynayabilirsin.Suç olduğunu sanmıyorum ama yanılıyor da olabilirim araştırmadım :) Ama dediğim gibi sanmıyorum suç olduğunu...

saygılar...
Estal
Üye
Aslında hamachi ile oynamak suç değil tabiki.Hamachinin amacı bilgisayarları birbirine bağlayıp landan oyun oynamak.Ama tabi biz bunu korsan oyunlarla multi oynamak için kullandığımızdan bazı yerlerde suç = )
Arkadaşım soruna gelince multiden sadece savaş olarak arkadaşınla oynayabilirsin,ya da belirli tarihi savaşlar var ama onlara ne yazıkki pc atılmıyor.Yani ancak 1v1 yanılmıyorsam 2 tane savaş vardı onları oynayabilirsin
temre93taha
Üye
hamachi den oynamak suç değil çünkü seni diğer pc ile lan bağlantısı varmış gibi gösteriyor suç olsaydı lan üzerinden oynamakta suç olurdu
empirretotalwar
Üye
madem böyle bir konu var nasıl multiplayer oynayacagız
Halife
Üye
TWT olarak M2 ligine adım attık. Şimdiden baya bir arkadaş katıldı. Orjinal medieval 2 (ek olarak kingdoms) sahip olanlar bana özelden ulaşırsa kendilerine gerekli bilgileri veririm.
turcoman
Üye
Halife dedi:

farketmez hamaci ile oynamak suç

Çoook eski bir konu ama söylemezsem içimde kalacak.Hamachi ile oynamak suç vs... değil.İsteyen kişi orjinal alıp hamachi üzerinden oynayabilir.Kimse de bir laf edemez.

Merak eden tw'cılar için söyleyeyim, 2006 yazından 2007 kışına kadar hamachiden m2tw ve rtw oynamıştım.2007 den beri Rome tw,barbarian,alexander, M2tw,kingdoms,Etw ve Ntw'yi oynamaktayım.

Hamachi ile m2tw Oynamak isteyenler:

Program Files/Sega/M2tw/medieval2preferences.cfg dosyasını notepad ile açıp use_ip kısmına kendi hamachi ip lerini yazsınlar.
Tüm oyuncular bu işlemi yapmak zorunda.
Hamachiden arkadaşınızla ortak bir ağa girin.
Artık lan battles kısmından oynayabilirsiniz.

Rtw için use_ip yi yapmanıza gerek yok.Aynı hamachi ağına girin, lan battles kısmını açın iki oyuncu aynı anda.Alt tab ile masaüstüne inin.Devamında modemi resetleyin ve yeniden bağlanın.Sonra tekrar alt tab ile oyuna geçtiğinizde lan kısmında arkadaşınızı görebileceksiniz.

İyi oyunlar,fakat size gamespy lobisini öneririm.Birçok klan ve oyuncu var.Hamachide 3-4 kişi görünce sevinir haldeydik biz....
discussioncontroller