source sdk bi sorum var
morkaplan89
Üye
arkadaşlar ben 2 yıl kadar valve hammer 3.4 kullandım o yüzden source sdk çok yabancı değilim fakat bi sorum var. bilen birisi bana haritaya nasıl model koyacağımı anlatabilirmi. mesela asansör yaptım ve şu baklava dilimli asansör kapısını koymak istiyorum nasıl yapılır. haritada bi butona basıp model kapının açılıp kapanmasını istiyorum.
Zodiac
Üye
prop_static entitysi ile istedigin herhangi bir modeli haritada sabit duracak sekilde ekleyebilirsin ama genelde bu onerilmez. baklava dilimli kapiyi prop_dynamic ile eklersen etkilesimli model eklemis olursun. kapinin acilmasi icin oncelikle modelinde kapinin acilma ve kapanma animasyonu olmasi lazim. acilma animasyonunu da func_button entityleriyle dugme modelinden kapi modeline animasyon calistirma emri verebilirsin.

entity i/o sistemini bilmiyorsan http://developer.valvesoftware.com/wiki/Inputs_and_Outputs buradan ogrenebilirsin.

basit bir asansor yapmayi da suradan ogrenebilirsin. youtube'da sdk ile alakali tonlarca tutorial videosu var. buralardan bilemediklerini ogrenebilirsin rahatlikla.

morkaplan89
Üye
işte bende onu soruyorum youtube de kapıyı açmayı gösteren bi video yok butona ne komutu veriyoruzda kapıyı açıyor.
Zodiac
Üye
her seyden once google'da ve youtube'da nasil arama yapilir onu ogrenmen ondan sonra da tutorial izlemeyi ve kendi istediklerini nasil uygulayacagini ogrenmen lazim. oyle armut pis agzima dus yok ne yazik ki. biraz caba sarfetmen lazim. su anda internette bulunan kaynaklarla yapilamayacak sey yok. sadece biraz aramaya inanman lazim.

hadi bu sefer yine vereyim:
morkaplan89
Üye
arkadaşım verdiğin 2 videoyuda izledim hatta source sdk ile ilgili bütün videoları izledim ama aradığım cevabı bulamadım.
sen bu kapıyı nasıl çalıştıracağımı anlatamazmısın. nebiliyim şunu yap outputa şunu ver gibi.
Zodiac
Üye

arkadaşım verdiğin 2 videoyuda izledim hatta source sdk ile ilgili bütün videoları izledim ama aradığım cevabı bulamadım.

son videonun 3.38 dakikasinda basliyor adam senin dedigini anlatmaya. nesini bulamadin anlamadim.

sen bu kapıyı nasıl çalıştıracağımı anlatamazmısın. nebiliyim şunu yap outputa şunu ver gibi.

anlatamam.
ZGearZGear
Üye
Tam dayaklık varya okurken öldüresim geldi . . .
discussioncontroller