Grimoire I - The Fool
bdsm
Üye
image
Büyük şehrin dışında, insanların nadir zevklerini tatmin etmeye gittiği bir malikane vardı. Bu malikane şimdi boş, ancak zamanında değildi ve orası hakkında söylentiler oldukça boldu. Port More'un hemen dışındaki bu büyük malikanede çeşitli seks partilerinin düzenlendiği, sadizm ve mazoşizm'e bayılan zengin kişilerin davetiye ile katıldıkları bir yerdi.

Yapılan bdsm partileri hakkında söylentiler her zaman yoğun olmuş olsa da, yapılan son parti hakkındaki söylentiler, malikanenin yıkılışının üzerinden kırk yedi sene sonra bile konuşuluyor.

Hikayeyi duymak istediğiniz için buradasınız... Öyleyse istediğinizi alacaksınız...

image

Kurallar
Spoiler:
A. Oyun ve Turlar
1) Oyunculara rolleri herhangi yolla ulaştırılacaktır.

2) İlk iki tur 2'şer, sonraki turlar birer gün sürecek.

3) Simultane linç kuralı: Aktif. Eşit ve en fazla oyu alan tüm oyuncular linç edilir. Eğer bu oyuncu sayısı 3'ü geçerse, en yüksek oya sahip kişiler arasından rastgele seçilen 2 oyuncu öldürülür.

4) Oyunu bu başlıkta oynayın, herhangi diğer iletişim aracında değil. Her türlü kritik/düşünce/kavga burada yaşansın, daha güzel olur.

5) Sorular, roller hakkında merak ettikleriniz gibi şeyleri bana özel mesajla iletebilirsiniz.

6) Oynamayan arkadaşlar ve oyundan çıkmış arkadaşlar başlığa mesajlarını renkli yazmak zorundadır. Bu mesajlarında oyunla ilgili analizler yapmak yasaktır. Ayrıyeten, oyundan çıkan oyuncuların oyun hakkında MSN aracılığıyla veyahut başka bir şekilde görüş belirtmeleri veya oyuna herhangi bir katkıda bulunmaları yasaktır.

7) Sadece ilk tura mahsus olmak üzere toplam oyuncu sayısının %20'si kadar ifade verilercektir. İfadelerin teki doğru, diğerleri yanlış olacaktır.


B. Hamleler
1) Linç oyları kırmızı ve bold yapılırsa sevinirim, gözümden kaçmaz böylelikle. Her tur bir kere vazgeçilme ve yeni bir kişi seçme hakkı vardır oyuncunun. Ancak bunu da kırmızı/bold yazarsanız sevinirim.

2) Özel yetenekleri olan oyuncular (kahin vs) hamlelerini özel mesajla iletsinler. Aksi yazılmadığı sürece, diğer güçleri etkileyen güçler bile o turda etki eder ve bir sonraki tura etki etmezler.

3) Pas diyerek turu geçebilirsiniz.

4) Ardarda 2 tur hamle yapmayan oyuncular oyundan çıkarılır.

5) Turlarda kullanılan özel güçler, önce Defansif Güçler, sonra Ofansif Güçler olarak işlenir. Ofansif Güçlere Linç oyları da girmektedir. Yani Ofansif Özel Güçler ve Linçler birbirlerini engellemeksizin aynı anda kullanılırlar, yani iki kişi birbirini aynı anda öldürebilir.


C. Roller
1) Bütün roller linç hakkına sahiptir. Oyunda her rol olmayacak ancak Kurtadam ve Sivil dışında tüm roller randomdur ve oyunda olacağının bir kesinliği yoktur.

2) Kazanma şartları kırmızı ile her rolün altında belirtilmiştir. Eğer dengesiz olduğunu düşünüyorsanız konuya yazın, konuşalım. O şartlar dışında, her rolde "hayatta kalma" şartı da vardır tabi ki. Görevleri tamamlayıp ölürseniz kazanmış sayılmıyorsunuz yani.

3) Özel güçlerin kullanım sayısı prantez içinde belirtilmiştir. Eğer sayı yerine tire varsa sınırsız demektir.


D. Oyunun Sonu

1) Sonlandırma Oyu. Sonlandırma oyu kullanıyorum demeniz yeterli. Oyunda sadece siviller kalsa bile oyunu bitirmeyeceğim. Eğer oyuncular artık cinayet işleyebilecek birinin oyunda kalmadığını düşünürlerse, el birliğiyle Sonlandırma Oyu atmalılar ve eğer oyunda hiç özel rollü kalmamışsa oyun biter. Eğer bu rollerden birisi kalmışsa, oyun biter, ancak siviller kaybeder. Eğer oyun bu kuralla bitebilecek durumdaysa ancak oyunda Scion varsa, Scion oyunu kaybeder, Siviller kazanır.

2) Bir veya daha az kişinin kalması. Sonlandırma Oyu kullanmaksızın oyunu bitirmenin diğer yolu tek bir veya daha az kişi kalmasıdır oyunda. Son kalan kişinin oyunu kazanmış/kaybetmiş olması görevlerine bakacaktır. Aynı şekilde oyunda sadece kurtadamlar kalırsa da oyun biter.

3) Sonlandırma Oyu kullanmaksızın veya hayatta bir yada birden az kişi kalmadan oyunu bitirmenin bir yolu yoktur. Oyundaki herkesin görevleri tamamlansa bile oyuncuların sonlandırma oyu veya linçler ile ortamdan kurtulmaları gerekmektedir.

image


Roller
Spoiler:
[center]Mortal
[img size=150]http://i.imgur.com/FFy4c.jpg[/img]Sıradan kişiler.
Ana görev: En az 2 özel rollü kötü karakteri linç et.

Werewolf
[img size=150]http://i.imgur.com/tHT6C.png[/img]Kanlarında kurtadamlık lanetini yaşıyan insanlar. Diğer kurtadamları oyunu başında öğrenirler.
Katliam (-): Kurtadamlar aralarında anlaşıp her tur bir oyuncuyu öldürme hakkına sahiptirler.
Dönüştürme (2): Kurtadamlar oyun boyunca iki kez, katliam oyu yerine dönüştürme gücü kullanabilirler. Başarılı olursa, kişi kurtadama dönüşür. Ancak eğer dönüştürmeye çalıştıkları kişi özel role sahip biriyse, güç geçersiz olur ve dönüştürülmeye çalışılan kişi kurtadamın rolünü öğrenir.
Ana görev: En az 2 özel rollü kötü karakteri linç et.


Mage
[img size=150]http://i.imgur.com/3FeZS.png[/img]Gizli ilimlere merak salmış kişilerdir. Mage, oyun başında üç güç seçer.
Görü (2): Bu güç ile her tur seçtiği bir kişinin rolünü öğrenebilir. Eğer Demon'u görürse gözleri yanar ve gücünü bir daha kullanamaz. Eğer Scion'u görürse bir daha ki tur iki isim birden söyleyebilir, ancak o turdan sonra bir daha asla görüsünü kullanmaz.
Kilit (2): Bu güçle, bir oyuncu yerine kitlenebilir ve o tur yapacağı tüm hamleler geçersiz sayılır. Buna linç oyları ve özel hamleler dahildir.
Koruma (1): Bu güçle kendini veya herhangi oyuncuyu Kurtadam saldırılarından koruyabilir. Bu gücün kullanıldığı kişi eğer o tur en yüksek linç oyu almışsa, ikinci en çok oy alan kişiler linç edilir.
Duygu Duvarı (1): Kullanıldığı turda değil, sonraki turda etki eder. Bu gücün kullanıldığı tur, linç dahil olmak üzere tüm hamleler geçersiz sayılır.
Dini (1): Sadece Demon'a yöneltilebilir, diğer türlü başarısız olur. Demon'u Mortal'a dönüştürür. Şeytani gücüyle aynı anda seçilemez.
Şeytani (1): Sadece Demon'a yöneltilebilir, diğer türlü başarısız olur. Mage'i Demon'a dönüştürür. Dini gücüyle aynı anda seçilemez.
Ana görev: Üç gücü de başarıyla birer kere harca.


Hunter
[img size=150]http://i.imgur.com/74Iwk.png[/img]Normal siviller, karanlığı yok etmek üzere yola çıktıklarında, gümüş kurşunlar onların en büyük yardımcıları olur.
Gümüş Kurşun (2): Vurduğu kişilerin hepsi Mortal veya Scion rollerindeyse intihar eder. Oyunun herhangi bir safhasında bu hakkını kullanabilir.
Savunma (2): Avcı, istediği zaman, hedefini seçtiği bir özel güçten korunabilir. Mesela, o tur ona kurtadamların saldıracağını düşünüyorsa, "Kurtadamların saldırılarından korunuyorum" der ve o tur kurtadamların saldırısı Başarısız olur. Ancak bu biraz çift taraflıdır, mesela eğer Okültist koruma gücü yapıyorsa ve Avcı kendini okültistlerden korursa, koruma gücü boşa gider. Bu güç linçlerde de kullanılabilir ancak linç oyundan korunmak isterse, ona atılan ikinci linç oyundan önce iletmiş olması gerekir bu gücü kullandığını.
Ana görev: Kurşunlarını başarıyla harca veya sana yapılan iki saldırıyı defet.


Demon
[img size=150]http://i.imgur.com/Q5AZq.jpg[/img]Bir sivilin bedeninde olduğundan kimse (kahin hariç tabi) onun demon olduğunu fark etmez.
Ayartma (2): Toplamda iki kez istediği oyuncuya kullanılabilir. Eğer Demon, özel güçlü birisine kullanırsa bu gücü, gücünü kullandığı kişilerin rolünü ve gücünü öğrenmeksizin, belirtilen güçleri yine kendi seçtiği kişilere karşı kullanır. Güçlerin sonuçlarını öğrenmez. Mortal ve Hunter'da linç oyu değiştirilebilir; Werewolf'da dönüştürme hakkı kullanılabilir; Mage'de güçlerden biri kullanılabilir; Scion'da etki etmez; Kullanılmış veya sahip olunmayan güçler Demon tarafından kullanılamaz (mesela okültist saklama gücünü seçmediyse demon o gücü kullanamaz veya kurtadamlar dönüştürme gücünü harcadıysa kullanamaz). Ayrıca Demon tarafından harcanmış güçler hem gücün sahibi tarafından kullanılmış sayılacak, kötü ve iyi etkilerin tamamı ona gelecek ve görevleri tamamlayabilecek.
Lanetleme (1): Kullanıldığı oyuncu 1 tur sonra ölür. Ölen oyuncu Mage ise, Demon bu gücü geri kazanır.
Ana görev: Ayartma gücünün tamamını başarıyla harca.


Scion
[img size=150]http://i.imgur.com/JboOT.jpg[/img]Tanrıların evlatları. Yüce güçlere sahip bu varlıklar, bir tanrının zevk için bir ölümlü ile ilişkiye girmesi sonucunda doğarlar. Güçleri vardır, ancak nasıl kullanılacağını kimse öğretmez onlara. Bu kişiler dünyayı etkilemek ve onu dönüştürmek için buradadırlar.
Güç Hırsızı (3): Oyun boyunca üç defa, Scion, bir başka oyuncunun özel gücünü onlardan alabilir. Alınan gücün pasif veya sınırsız olmaması gerekmektedir. Alınan güç eğer çok kullanımlıksa, Scion sadece bir kullanımlık olarak çekecek ve çektiği oyuncudan bir kullanım eksilecektir. Bu güç Hunter'da kullanılamaz ve eğer kullanılan kişi özel rollü değilse güç boşa harcanır. Kullanılanın birden fazla gücü varsa, rastgele bir güç seçilir.
Ölümsüzlük (-): Scion linç oyu kullanamaz (konu içinde kullanır, ancak tur sonunda sayılmaz) ve linç oyu ile öldürülemez. Öldürücü güçler dışında hiçbir güç onlara etki etmez, koruma güçleri dahil. Scion, diğer yollarla öldürüldüklerinde, sivil olarak dönerler. Scion üzerinde kullanılan ve ona etki etmeyen hiçbir güç, gücü kullananın kimliğini Scion'a vermez.
Ana görev: Güç Hırsızlığıyla çaldığın güçlerini başarıyla harca.

image[/center]


Katılımcılar
Spoiler:
-Audiodragon
-chackal
-deathly hallow
-LegendForever
-nester
-Qktay
-Relentless
-ReyCey98
-Tyrael
-XFire1994
-World of Warcraft


Kalanlar
Spoiler:
-


Ölenler
Spoiler:
-


image

Audiogragon ve Adramelech'e teşekkürler, onların kuralları olmasa bu oyunu yaratamazdım efendim... Oyun, mevcut oyunun hemen sonrasında açılacaktır, o zamana kadar oyuncu alma dönemi mevcuttur... Ayrıca, oyuna yoğun olarka katılamayacak oyuncular bana özel mesajla belirtirlerse bu durumu sevinirim...
nester
Üye
▒ .


Ayrıca şu anda devam eden bir oyun yok bildiğim kadarı ile
bdsm
Üye
Efendim, Kan Sofrası başlığında Pazar diyor, geçen Pazar mıydı o? O halde yeterli oyuncu olduğu anda başlatırım.
nester
Üye
bitti o oyun
ReyCey98ReyCey98
Üye
yaz benide
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Aaaaa, bayred eskisi gibi oyun düzenliyor forumda. Forum eski haline döndü. ._.
ReyCey98ReyCey98
Üye
Yalnız reklamları buralara değil atış başlıklarına atsan daha iyi olur
RelentlessRelentless
Üye
Ekle.
Umarım terkedip gitmezsin.
QktayQktay
Üye
ilk defa oynayacağım. beni de yazın
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
bdsm
Üye
Efendim, bayred dediğiniz eski bir forum üyesi ise, alakam yok. Oyuna katılanları da ilk mesaja ekleyeyim... Umarım daha çok katılımcı olur.

Bir de, İ. Evren katılıyor mu emin olamadım. Katılıyorsanız lütfen tekrardan söyleyin, karışıklık olmasın...
discussioncontroller