TearAway [Best Handheld Game Ever olaydı iyiydi]
defecteddefected
Üye
Harika görünüyor

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Anam, süper ya. :D Çok merak etmeye başladım desem yalan olmaz hani. PSVita'ya böyle oyunlar gerekli. =)
defecteddefected
Üye
defecteddefected
Üye
salvosalvo
Üye
Bir handheld delisi olarak başlığı kınıyorum ama Tearaway süper görünmüyor demek değil bu :) PS4 çıkmadan alıp bir tatil günümü buna ayırmak istiyorum güzelce. Sabrım olursa platine kadar yolu var.

Beğenenler: defected

defecteddefected
Üye
kimse girmiyor buraya zaten eğleniyordum ben kendi kendime ne güzel :Dsafhgfj

değiştireyim bari

Beğenenler: salvo

HasretHasret
Üye
Çok tatlı bi dünyası var.
salvosalvo
Üye
Mini İnceleme

Hassasiyetinize bağlı olarak spoiler içerebilir

Artılar
Harika oyun. Platform oyunu sevmeyen bana bile keyif verecek kadar casual ve etkileyiciydi. Oynayış çok rahat ve keyifli. Zorluğu abartmayarak hem çocuklara ve casual oynamak isteyenlere hem de hırslı boncuklara hitap etmişler. Sonuçta platinum veya %100 kasmak isteyen için hayat daha zor. Oyunda odak daha çok her bölümdeki item'ları tamamlamak üzerine zaten, o yüzden dümdüz oynanmasa daha iyi. Çizimlerimizi, sesimizi, tipimizi oyuna entegre etmeleri güzel olmuş, gimmick havası yok hiç. Hem sanatsal tercihler hem de oyunun yapısı başlarda Okami'yi hatırlattı, sonlara doğru da bir Journey havaları, bir şeyler. Ana karakterlerin tasarımı da Katamari'deki Prince'i anımsatıyor, ama oyunda o düzeyde bir mizah yok maalesef. Hangi oyunda var ki... Neyse. Tearaway.me adresinden oyunda açtığınız papercraft şablonlarını indirebiliyorsunuz. Oyunun multiplayer modu veya kullanıcı level'ları olmasa da böyle ufak bir sosyal ortam düşünmüş Mm.

Oyun sık sık Vita'nın ön ve arka dokunmatik panellerinden, kamerasından ve bazen de mikrofonundan ve jiroskopuntan yararlanıyor. Normalde bu kontroller oyunlara laf olsun diye, "Vita'ya bak sen" dedirtmek için eklenir, hiç de başarılı olamaz; ama Tearaway'de her şey yerinde kullanılmış. Alternatif kontrol kullanacak oyun geliştiricilerine ders diye okutulsun.

Müzikler genelde folklorik, güzel de bayağı. İyi ki jukebox pack'i seçmişim dedim.

Eksiler
Stylus yerine parmak kullandığımız için özelleştirmede ufak tefek yanlış dokunmalar yapmak kaçınılmaz, ama bu da küçük bir sorun. Bazen de arka panelde parmak kullanımı çok iyi tepki vermiyordu ama oyunu pek etkilemedi. Bir kez de karakter takılıp kaldı bir yerde, checkpoint'ten başlama seçeneği var neyse ki, bir daha olmadı zaten. Başka da eksisini görmedim sağ olsun.

Medya

Oyun içi kamerayla ve Vita'nın ekran görüntüsü özelliğiyle çektiğim birkaç resmi ekliyorum. Spoiler teşkil edecek pek bir şey yok ama yine de büyü hiç bozulmasın diyorsanız bakmayın.

Tearaway: Oyun İçi Kamera Görüntüleri - http://pho.to/4BHt4
Tearaway: Vita Ekran Görüntüleri - http://pho.to/4BHwF

Sonuç
9/10. Vitası olup almayan kendine ayıp eder.

Beğenenler: Bonecrusher

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Çok mu çok güzel olmuş bu. ^^

http://www.bolumsonucanavari.com/VideoIncelemeler-Tearaway_Video_inceleme-7345.htm

PSVita aldıracak oyun budur işte.
Ridbow
Üye
Bi de oyunun adını söyleyebilse iyiymiş.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Keşke PS3'e de çıksa. :(
discussioncontroller