Hacettepe Üniversitesi
Dexter
Üye
Oyungezer Kampüsleri projesi kapsamında, Hacettepe Üniversitesi'nin Beytepe Kampüsündeki Oyungezerlerin, derginin tanıtımı için yapabilecekler burada konuşulacak dostlar.

Öncelikle, bu iş tamamen gönülden kopacak. Yani vakti olmayan ya da uğraşmak istemeyen kimseye "Çalış uleyn!" baskısı yapılmayacak, cümleler çoğunlukla "Müsait olduğunuz zaman..." diye başlayacak; ama sorumluluk alan arkadaşlarımızın da ellerindeki işi oyalamamalarını rica edeceğiz.

Peki neler yapılabilir? Mesela (başlangıç olarak), fakültelere, kantinlere, yemekhanelere, hatta yurtlara posterler dağıtabiliriz. Her ne kadar biraz kural ihlali olsa da, üniversitelerde izinsiz afiş yapıştırmak artık rutinleştiği için, düşünülebilir. Kullandığımız bilgisayarların masaüstüne, Oyungezer sitesinin internet kısayollarını koyabilir ya da browserların sıkça kullanılanlarına ekleyebiliriz.  Sınıfların sıralarının üstüne dergi hakkında ufak bilgiler yazabiliriz (ki inanın bana, "Mehmet Ali'yi seviyoooo" ya da sınav öncesi yazılan kopyaların yanında hiç sırıtmayacaktır.). Kütüphanelere (izin alarak elbette) dergilerimizi bırakmak da bir yöntem. Ayrıca, Festivaller yaklaşıyor, etkinlikler sırasında (yine izin alarak) kurulacak bir Oyungezer standı ile eski sayıların dağıtılması da gayet etkili olacaktır. Stand olmasa bile orada vaktimizi geçirirken derginin eski sayılarını öylesine etrafa dağıtmak da olası aktivitelerden biri.

Bunun dışında, Beytepe'deki Oyungezerlerin tanışması ve biraraya gelmeleri için de iyi bir fırsat yakaladığımızı düşünüyorum. Kampüste yapılacak etkinlikler sırasında biraraya gelerek  fikir alışverişi yaparken, aynı zamanda yeni insanlar tanımış olacağız.

Son olarak, mesaj atmadan önce bunun bir ortak çalışma alanı olduğunu ve fikirleriniz ile yorumlarınızı yazmadan önce iki kere düşünmenizi rica ediyorum.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Tamamen katılyorum
Harrab
Üye
Yalnızca 2-3 kişimiyiz koskoca Beytepe'den  ???
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Yok yok daha fazlada,sanırım uğramadılar buraya,hacettepeli oyungezerler konusunda en az 10 kişi vardı mesela,zamanlar daha fazla kişi toplanır bu konuda merak etme.
Gildor
Üye
Dur bende varım. Elimden geldiği kadar yardım ederim demiştim hala da bunu söylüyorum ama kural dışı afiş yapıştırma konusunda ben yokum Kusura bakmayın izin alınmadan asılan afişler beni deli ettiği için onları asanlara biraz sinirleniyorum onlardan biri olmak istemem. Ama izin alabileceğim uğraşabileceğim her şeyi yapmaya çalışırım.
Harrab
Üye
Gildor dedi:

Dur bende varım. Elimden geldiği kadar yardım ederim demiştim hala da bunu söylüyorum ama kural dışı afiş yapıştırma konusunda ben yokum Kusura bakmayın izin alınmadan asılan afişler beni deli ettiği için onları asanlara biraz sinirleniyorum onlardan biri olmak istemem. Ama izin alabileceğim uğraşabileceğim her şeyi yapmaya çalışırım.

Beytepe'de afiş olmayan yer yok ki... Bizim bölümün kantininin kapısını ben gözüme kestirdim bile.  >:D
trashbox00
Üye
Gonulluyuz efendim. Gelsin afisler, gelsin etkinlik duyurulari, elimizden ne geliyosa yapmaya haziriz!

Ayrica eger dusunulurse, el ilanarinin hem daha etkili olacagini (her yer bir suru afis doldu, afis kalabaligindan hic biri bariz goze carpmiyor) hem de daha hesapli ve zararsiz (city'de, beycafe'de ya da BAM'da dagitabiliriz, herkes yapiyor bunu, "yapma kardesim yasak!" diyen de gormedim) olacagini dusunuyorum.
Gildor
Üye
Evet el ilanı konusunda benimde yardımım olur. Bende bütün bölüme daatırım 1 veya 2 kişi ilgilenirse bile fayda faydadır.
Misafir
. İzinsiz afiş yakışık almaz, ayrıca afişler 3 saat içinde görevliler tarafından afiyetle sindirilir.
. Toplanacağımız zaman çağrıyı çoğunluğa ulaşmak için nereden yapacağız? (Voltrankara, Feyzbuh, burası,...)

gausss
Üye
gönüllü olarak bende varım da ne yapılacağı keşinleşse?
Insignia
Üye
Afiş fikrini pek desteklemiyorum, ama açıkçası aklıma daha yapıcı bir fikir de gelmiyor. Belki Oyungezer adını taşıyan turnuvalar düzenlenebilir, ama yine yapıcı olacağını sanmıyorum. Ruffles, Turkcell vs. kuruluşlar bazen gençlik festivalleri düzenliyor, ama biz gönüllülerin bunu yapacak bir ekonomik güce sahip olduğumuzu sanmıyorum :| Belki City'nin önünde tanıtım amaçlı küçük bir stand kurabiliriz (Ancak bunun için izin gerekiyor mu hiç bir fikrim yok)...

Ayrıca, Festivaller yaklaşıyor, etkinlikler sırasında (yine izin alarak) kurulacak bir Oyungezer standı ile eski sayıların dağıtılması da gayet etkili olacaktır.

Sanırım yazılanları daha dikkatli okumalıyım :p
discussioncontroller